Burçların En Büyük Korkuları!

Aklına gelmeyenlerin başına geldiği anlar, kapalı kapılar ardında kazılan kuyulardan beslenen korkular, kabuslarını süsleyen tüm simgeler, yükselen burcunda saklı… Kim istemez ensesinde bir üçüncü göz? Bazen tüm ayak diremelerine rağmen engel olamadığın şeyler olur ve herkes başına muhakkak gelecek kader oyununda sahne alır! Burçların en büyük korkuları da yıldız haritalarından bir bir okunur.

Koç

Hayatının iplerini ellerinde sıkıca tutma gücünde olan yenilmez Koç, en çok kader kurbanı olmaktan korkar! Kontrolü dışında gelişen her şey onu kabuslar gezegenine hapseder, haksızlığa uğrayacağı bir olay ağına saplanmaktan ödü patlar! O kadar ki, ömrünce gireceği tüm yarışlarda hükmen mağlup olmayı, başına gelecek apansız felakete tercih eder!

Boğa

Hayati bir konuda, ani karar vermek zorunda kalacağı zamanın gelip çatacağından her gün korkar! Boğa bu, önce düşünmeli, daha çok düşünmeli ve en son yine düşünüp, seçimini öyle yapmalıdır. Risk alma riskinden tedirgin olan Boğa, ölümcül saniyelik kararlarını kabuslarına taşır, keyfini kaçırır.

İkizler

Bir gün kocaman bir sabır göstermek zorunda kalma ihtimali onu korkutmaya yeter! Daldan dala atlamak, konudan konuya zıplamak, alternatif olanı hep elinin altında tutmak gibi huyları olan ikizler, aynı şeye yıllarca katlanacak olma fikriyle kabuslar evreninde debelenmeye başlar.  Ayağına beton döküp denize atın ama yaşarken hızını kesmeyin!

Yengeç

Yaşamda çoğalamamak Yengeç’in en büyük korkusudur. Aile kuramamak, çocuk doğurup kök salamamak, akrabalarının dizi dibinde oturamamak, evsiz yurtsuz kalmak, Yengeç’in baş kabus konseptleridir. Kimsesiz kalmak fikri, bugünden onu hıçkırıklara boğar! Mantığıyla yaşamak zorunda kalıp, duygularını derdest edip denize atmak da en büyük korkularından. Sevdiklerini yargılamak konusunda objektif olmak zorunda kalan Yengeç, kendini asla affetmez.

Aslan

Göz yaşlarını kullanım dışı bırakan, burnu düşse tenezzül edip almayan Aslan, zayıflık göstergesi olarak kodladığı duygusal tüm dışa vurumlardan korkar. Şikâyet etmek, sahiplenilmek, mızmızlanmak ona göre değildir. Tabi ki muhtaç olmak, aciz kalmak en büyük korkusudur.

Başak

Sahnelere at, kükremesini bekle, olmayan sesi içine kaçar, kameralardan köşe bucak kaçar, fazla görünür olmaktan ödü kopar. Başak kusurlarıyla, eksikleriyle hep ikinci planda olmayı yeğler. Sahne ışıkları kendine döndüğü anda kâbusu başlar. Bu yüzdendir ki mikrofondan, kürsüden hiç haz etmez, perde arkalarını mesken tutar.

Terazi

 

Saçını süpürge etmesi gerekse kâbusları başlar. Sosyalleşmekten başını kaşıyamayan Terazi’ye detaylarda boğulacağı, hizmet etmek zorunda kalacağı bir iş olsun, ödü patlar. Her şeyin önce iyisini düşünen, kaygı eksikliğinden zaman zaman serum yiyen Terazi, başkalarının aklına düşürdüğü kötü senaryoların gerçekleşmesinden korkar.

Akrep

Akrep dünyasına hapsettiği, tutkuyla bağlandığı dostlarını paylaşmaktan korkar, kaybetmekten ise ödü patlar. Yüksek kaygısına söz geçiremez, tüm sevdiklerini kendi hayatına tutsak eder. Adil dövüşmek nedir bilmeyen, kazanmak için her yolu mubah ilan eden, arkadan çevirdiği dolaplar ve görünmez takipleriyle avını ummadığı anda yakalayan Akrep, adil dövüşmek zorunda kalmaktan çok korkar. Hamlelerinin görünür, stratejilerinin aleni olması Akrep’liğinin sonu olur!

Yay

Kendine hayatı bayram, dünyayı iyilikler diyarı ilan eden Yay, galaksiye kucak açar. Kötücül bir yapının içinde hareketsiz kalmak Yay’ın sonu olur. Çok iyimser Yay’ın öyle yüksek kaygıları, bitmeyen kabusları yoktur. Tutkulu bir aşkın içinde saplanıp kalmak felaketi olur. Yeniliğin, yer değiştirmenin, ilerlemenin, neşenin olmadığı her yer Yay’a dar gelir.

Oğlak

Hep daha çok emek veren, fazlası için mücadele eden Oğlak korkularını bertaraf etmek için didinip durur, arkasına yaslanıp bugün de böyle olsun diyemez. Kontrolü bir an olsun elden bırakmaya cesaret edemezken, tedbir almadığı küçük bir detay tüm kabuslarını açığa çıkarır! B plansız adım atmayan Oğlak’ın C planının dahi işlemediği bir an, tüm korkularını tetikler. Çalışmadığı yerden gelen sorular, spontane yaşantılar en büyük kabuslarıdır.

Kova

Geleceğin insanı, her gün kendini yenilemeden uyku uyumayan Kova, gelenekselin içinde kalıp sıkışmaktan, kısıtlardan korkar! Hürriyet sevdalısı Kova, kurallar içinde kalırsa hareket edemez. Garip olanı çeken, spontane yaşamak nedir çok iyi bilen Kova, belirlenmiş bir yaşantıda, tedbiri elden bırakmayan güçlerce sıkıştırılıyorsa, kaçacak yer arar. 

Balık

Kendi uçsuz bucaksız, önsüz sonsuz rüya gezegeninin tek hakimi Balık’a, gösterdiğiniz sınırlar içinde yaşamasını dikte edin durmaz kaçar. Sınırlar dikenli tellerle çevriliyse en korkulu kabus işte o zaman başlar. Rüya alemlerinde en büyük kabuslar içinde günlerini geçirir gık demez, dünyevi gerçekliğin içinde bir saniye geçiremez. Değişken ve akışkan ruhunun kalıba sokulmasından çok korkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir