Burçların Emeklilik Planları!

Herkesin belli bir dönemde gelecekle ilgili planları olmuştur. Hatta çoğu, zamanın olumlu ve olumsuz getirilerini yorumlarken emeklilik sürecini de göz önünde bulundurmuştur. Tabii bu planlara etki eden bazı şeyler de var. Yetenek, hobi, yaşam tarzı bunlardan sadece birkaçı. Şimdi hazırsan seni burçların emeklilik planlarıyla baş başa bırakalım.

Koç: Spora Yönelir

Ateş grubu üyesi olmanın enerjisiyle içindeki çocuk büyümez Koçların. Hangi yaşta olsalar da işlere balıklama atlar, yüksek motivasyonlarıyla altından kalkarlar. Emeklilik kavramı Koçların yaşam tarzında pek bir değişiklik ifade etmez. Fiziksel ve ruhsal anlamda dinamizmleriyle hareketli yaşam tarzlarını sürdürürler. Emeklilik planları da yine aksiyon içerir. Spora başlayıp bedenlerini daha zinde tutarlar. Bunun dışında yöneticilik yapabilecekleri bir iş veya kulüpler ararlar.

Boğa: Resme Başlar

Bu burçlarımızın hayatı genel olarak emekli modunda rahat geçer. Ağır ve yorucu işlerden uzak durup masa başı işlerde çalışmışlardır. Emeklilik dönemlerinde ise hobilerine yönelir, konforlu bir hayat yaşamaya özen gösterirler. Sanata yatkın olan Boğalar emeklilik döneminde resme yönelebilir. Bu zevk aldıkları işi icra ederken başarılı çalışmalarını satabilirler. Venüs’ün kazandırdığı estetik kabiliyetleriyle beğenilen ve sanatsal niteliği yüksek tablolar yapabilirler.

İkizler: Köşe Yazarlığı Yapar

Zihni her zaman aktif olan İkizler burçları, elini eteğini her şeyden çekmiş bir emeklilik yaşamaz. Gelişmiş iletişim kabiliyetlerine uygun bir iş edinip sevdikleri alanda çalışmaya devam ederler. Onlar için köşe yazarlığı ideal ve rahat bir meslektir. Emekli olduktan sonra bir internet sitesinde, dergilerde veya haber portalında ilgi alanlarına göre yazarlar. Yazılarını sosyal medya aracılığıyla paylaşıp daha fazla sosyalleşir ve insanlarla daha güçlü iletişim kurarlar.

Yengeç: Torun Bakar

Onlar hayatlarının her döneminde yakınlarıyla uzun zaman geçirirler. Kendilerini en mutlu hissettikleri yerdedirler aile içinde. Emekli olduktan sonra dışarıdaki işlerden elini eteğini çeken tipler genelde Yengeçlerden çıkar. İlerleyen süreçte birlikte aileleri genişlemiş yeni üyeler doğmuştur. Çalışma hayatlarını noktalayınca torunlarına bakarlar. Fiziksel durumları ve sağlıkları elverdiği müddetçe çocukların tüm bakımını keyifle üstlenirler. Kalan zamanlarda mutfak işleriyle ilgilenir; pasta, kurabiye gibi hamur işleriyle oyalanırlar.

Aslan: Gezip Tozar

Klasik emeklilik anlayışı Aslanların yaşam tarzıyla örtüşmez. Hayatla bağları güçlü olup son günlerine kadar tadını çıkarmak isterler yaşamın. Gençlik dönemlerindeki gibi sosyal hayattan geri kalmayacak şekilde yaşamak isterler. Emeklilikle birlikte tempoyu biraz düşürseler de gezip tozmaya devam ederler. Arkadaşlarıyla sık sık buluşup etkinlik organize ederler. Düğünlerden, davetlerden, doğum günlerinden, pikniklerden geri kalmazlar. Alışverişlerini de ihmal etmezler.

Başak: Organik Tarıma Soyunur

Dünya dursa da Başaklar çalışmaya, üretmeye devam etmek ister. Sağlık konusundaki takıntılarından ötürü emeklilik hayatlarında kendilerine iyi bakmak isteyeceklerdir. Bu ikisini bir arada yürütebilecekleri işleri tercih ederler. Emeklilik sonrası organik tarıma soyunur, hiç üşenmeden bağ bahçeyle ilgilenirler. Bu ürünlerle hem sağlıklarını korur hem de çalışma arzularını kanalize edecekleri bir mecra bulmuş olurlar. Titiz çalışmalarından ötürü sebze ve meyveleri lezzetli ve kaliteli olur.

Terazi: Sanat Aktivitelerine Gider

Zodyak’ın sosyal burçlarındandır Teraziler. Emeklilik çağları çok aktif geçmese de sıkıcı bir hayat geçirmezler. Sanat aktivitelerine yönelir, keyifli zaman geçirirler. Eşleri veya arkadaşları da onlara eşlik eder. Birlikte sinemaya gider, beğendikleri oyunların sahnelendiği tiyatroları izlerler. Ayrıca kendileriyle ilgilenmeyi de ihmal etmez; dolgu, botoks, cilt bakımı için güzellik salonlarının yolunu tutarlar. Formlarını korumak adına diyet ve spora da zaman ayırırlar.

Akrep: Gizemli Hikayeler Yazar

Genelde sessiz ve çok tempolu olmayan bir hayat yaşarlar. Emeklilik çağlarında ise çalışmaya devam etmek zorunda değillerse keyif aldıkları mecralara yönelirler. Gizemli hikayelere, polisiye romanlara ilgileri hep canlı durur. Su grubu üyesi olmanın verdiği yaratıcılıkla edebiyata yönelebilirler. Esrarlı veya polisiye türünde kitaplar yazarlar. Çıkaracakları eserler bir hikâye kitabı olabileceği gibi gerçeklere dayanan bir çalışma da olabilir.

Yay: Dünya Turuna Çıkar

Astroloji dünyasının enerjik burçlarından olan Yaylar belli bir yere bağlı ve klişe yaşam tarzından haz etmezler. Evde oturarak, tek düze geçecek bir emeklilik Yay burçları için depresyon sebebidir. Onlar ileri yaşlarda da olsa bu dönemlerini keşfederek sürdürmek isterler. Emekli ikramiyelerini ceplerine koyup dünya turuna çıkarlar. Merak ettikleri ünlü anıtları, mimari harikalarını, tapınakları, doğal güzellikleri gezerler. Keşfetmenin tutkusu Yay burçları için paha biçilmez bir mutluluktur.

Oğlak: Çalışmaya Devam Eder

En çalışkan ve kariyer odaklı burçlarımızdan olan Oğlaklar, sağlık durumları elverdiği müddetçe hayat boyu çalışır. Üretmenin verdiği haz onlar için tarifsizdir. Emeklilik dönemlerinde bile aktif olarak iş hayatının içinde yer alırlar. Ya çalıştıkları şirkette üst düzey yöneticiliğe terfi etmişlerdir ya da kendi işlerini kurmuşlardır. İşveren olduklarında çok daha rahat olur, fazla yorulmadan çalışmalarını yürütürler. Evlerinin sorumluluklarını da üstlenir işlerini bizzat kendileri yapmaya gayret ederler.

Kova: Sakin Bir Kasabaya Yerleşir

Hayatlarının her döneminde özgür ruhlarının rotasına göre takılırlar. İstedikleri gibi yaşamış, sevdikleri işi yapmışlardır. Emeklilik süreçlerinde şehir hayatının insan kalabalığının içinde yaşamayı tercih etmezler. Evde pasif bir hayat sürdürmek de Kovalara göre değildir. Emekli olduktan sonra sakin bir kasabaya yerleşirler. Doğayla iç içe olacakları bu yerde balık tutabilir, bol bol yüzebilirler. Diğer zamanlarında kitap okuyup film izleyerek huzurlu bir ömür sürebilirler.

Balık: Yogaya Başlar

Ruhani yönü ağır basan Balıklar, mistik ve sanatsal nitelikte aktivitelere eğilimlidir. İş yaşamlarında yaratıcı öğeler içeren sektörlerde çalışmışlardır. Emeklilik çağlarında da duygusal karakterlerini besleyecek uğraşlarla ilgilenirler. Çalışmaktan veya onları yoran dünya işlerinden uzaklaşırlar. İç huzuru artıran ve bedeni zinde tutan hobiler Balıklara göredir. Yoga yapmaya başlayabilirler mesela. Kendilerini bu alanda ilerlettikten sonra başkalarına da yoga öğretebilirler. Bu meditasyon ağırlıklı spor, emeklilik çağlarını renklendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir