Burçların Eğlence Anlayışları!

Kutlu Cuma gelince, hafta sonu kollarını açıp özgürlüğe davet edince, ne yapmalı? Konserlere koşup enerjinin kötücülünü boşaltıp stres mi atmalı, çayır çimen gezip içi huzurla mı doldurmalı yoksa uzatıp bacaklarını, uzanıp boylu boyunca keyif mi çatmalı? Cevabı burçların eğlence anlayışlarında saklı!

Koç       

Koç’un hız tutkusu herkesçe malum, trafiğe kapalı pistlerde yapılan kıyasıya mücadeleler en sevdikleri! Sınırları zorlayabileceği rising motoru ya da son model beygiri bol bir spor arabası varsa altında, direksiyonu kuvvetli kendi gibi sürat delisi bir de rakibi varsa yanında, bu kapışma seyirden kaçmaz, Koç’un keyfine diyecek olmaz!

Boğa    

Eğlenmekse istediği huzurunu bozacak, neşesini kaçıracak, memnuniyetini sarsacak hiçbir olası kusura müsaade etmez, şehrin en kaliteli, en lüks restoranında sohbetin, lezzetin, müziğin, manzaranın tadına varmak, keyfini çıkarmak ister! Yanında sevdiğiyle gecenin loşunda sohbete dalmak, tatlı tatlı bakmak ister!

İkizler  

Hafta sonu gelmiş, sohbetine doyamadığı bir dolu arkadaşının uygun vakti de denk gelmiş, kalabalık toplanmış, planlar yapılmış, eğlencenin fitilini ateşlemek üzere saatler kurulmuştur!  İkizler keyifle hazırlanmış, neşesini takınmış, haber vermediği, unuttuğu, atladığı kimseler var mı diye son kontrollerini yapıp, geceye start vermiştir! Tüm gece eşi dostu yanında muhabbetin dibine vurur, coşar eğlenir.

Yengeç

Elinin lezzetiyle mutfakları misler gibi yemek kokutmuş, uzun masasını özenle hazırlamış, eşe dosta haberi çoktan uçurmuş, tüm sevdiklerini yamacına toplamak için evinin kapılarını sonuna dek açmış, ağırlamaya koyulmuştur. Gecenin yarısı özlem gidermek, çoğu öpüşüp, sarılıp, hasret gidermek, bir kısmı dertleşip dermanlaşmaya ayrılmış, adı da pijama partisi konmuştur.

Aslan   

Gala davetleri, prömiyer çağrıları, açılışlar, kapanışlar, sahne şovlarının bin bir çeşidine balya balya biletler, Aslan’ın isteyeni çok, alternatifi boldur! Madem davete icabet şarttır, Aslan’da madem çok istiyorlar katılır! Ama önce kendini altın suyuna batırır, saçını makyajını azıcık da abartır, kostümünün en çığlıklısını seçer, elini tutan olmadan kapıya yönelmez, kavalyesini bekler! Ve gece tüm ihtişamıyla perdesini Aslan’a açar, şölen başlar!

Başak  

Çalışmaktan yorulmuş, zihninde dolaşan yapılacak işler yüklü tilkilerden sıkılmış, kendine nasıl olduysa bir boşluk bulmuş, soluğu spa merkezinde almıştır! İçinden “Cennete miyim yoksa?” keyfini geçirip sağ baştan başlar! Gelsin uzun uzun saunalar, geniş geniş hamam sefaları, gitsin her milletin elinden, mis kokulu köpüğünden çeşit çeşit masajlar. Başak bir güzel yenilenir, yumuşacık teni, mis gibi tertemiz cildi, huzuru, sıhhati yerinde keyiften dört köşe olur!

Terazi  

Sevdiceğinin kolunun altında, avcu avcunda eli elinde, gözleri de gözlerinin içlerinde kayıplardaysa, Terazi daha ne ister! Yanı başında sevgilisi, dünyaca ünlü harika bir müzikale gidip, gözleri bayram kulakları seyran ederse mutluluğu katmerlenir, keyfi şahlanır! Hem kulaklarında pas kalmaz müziğe doyar, hem dansın sultanlarının büyüsüne dalar! Terazi sanatın her türünden iyi anlar!

Akrep  

Beş yıl görüşmezseniz de kaldığınız yerden devam etmeyi, dostluğunuzun sonsuza dek süreceğini bilir, her ne olursa olsun arkanızda bir güç olduğunun güvenini hep hissedersiniz ya hani o dost Akreptir! O da böyle dostları ile geçireceği bir hafta sonunda, hep birlikte keyif alacakları bir kaçış oyununa ya da korku evine gidip ilginç bir deneyim yaşamak ister! Akrep’in eğlencesi de gözünün önünde güvende olan sevdiklerini de yanına kattığı bir çeşit hafiyelik etüdüdür ?

Yay       

Barcelona’da bir Flamenko gösterisi, Rio De Janeiro’da yakalanan bir festival, İbiza’da bir gece kulübü, Rusya’nın beyaz gecelerinde muazzam eğlenceler vadeden bir mekan; canı o gün nerede eğlenmek isterse, Yay soluğu orada alır! İçinde müzik, dans, macera üçlemesinin olduğu hiçbir partiyi diğerinden ayırmaz, eğlenmeye bayılır! En gürültülü gecelerin, en hevesli katılımcısı, pistlerin sıra dışı dansçısı Yay çılgınca eğlenmeyi bilir! Fırsat buldukça soluğu ekstrem sporlarda alır!

Oğlak   

Oğlak çizgisini bozmadan, kendini sahnelere atıp ertesi gün yüz yüze bakacağı insanları unutmadan, azıcık oyun oynamak bizim de hakkımız der, ala karanlık mekanının en seçkin davetlilerinin oturduğu kırmızı örtülü masaya oturur! Kendi özgürlüğünü ilan ettiği zaman aralığında katıldığı poker partisinin hakkını verir, vakit dolunca bal kabağına dönüşmeden, evine döner!

Kova    

Hemen eşi dostu eve toplar, oyun konsolunu, ekranını genişçe bir alana taşır, kurulumunu yapar, herkes yerini alınca mücadele başlar! Evde değil dışarıda geçirecekleri bir tatil günü ise, langırtın başı da boş ise derhal herkes yerini alır, top ağlara yollanır! Kova turnuvalara bayılır!  Bilgisayar oyunlarını bir ayrı sever de hiç yoktansa masa tenisine de sarılır!

Balık    

O kemanın yaylarının arasına bahşiş sıkıştırmadan, peynirinin yanına kavununu dizmeden, dibini görenlerde gecenin başını çekmeden, bir de masada Müzeyyen Senar’ın adı geçmeden, o eğlenceye eğlence demez Balık! Eğlence altınlara sarılsa dostları olmadan buyur etmez!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.