Burçların Duygusal Bağ Kurduğu Eşyalar!

Bazen eşyalara haddinden fazla anlam yükleriz, isimler koyar duygusal bağ kurarız. Kimisinin sarışın yâri Despina’sı klasik arabası, kimisinin elinden düşürmediği fotoğraf makinesi belki bir kalemi belki iletişim aracı. Sahip olmakla ait olmayı karıştırdığımız da olur. Bakalım burçların yanlarından ayırmadığı, sevgilileri tercihe zorlasa vazgeçemeyecekleri eşyaları neler?

Koç       

Muhakkak bir ismi olur Koç’a hız tutkusunu yaşatan, hazzını doruklara çıkaran arabasının. Ya kızıl ateştir adı yanar asfaltta, ya siyah incidir narin dokunuşlara ihtiyaç duyar, gelin olur bembeyaz süzülür yollarda ya da mavi bir derya! Koç arabasına canı gibi bakar, sever, atıldığı hiçbir macerada yanından ayırmaz. Kapısını hızlı kapatana öfkeyle bakar, ayaklar silinmeden canı kızına kimse konuk olamaz.

Boğa    

Sevdiğinin sıcak kucağı mı, keyfine doyulmaz huzur saatlerinde onu tüm yumuşağıyla rahat ettiren koltuğu mu? Boğa sahip olduklarına oldukça önem verir ve somut var olanlar arasında en çok koltuğuyla zaman geçirir. Onun güvenli alanı, bacaklarını rahatça uzattığı, mola vakitlerinde bedeniyle birlikte zihnini de bir güzel dinlendirdiği koltuğudur.

İkizler  

İkizler herkesten vazgeçer! Özgürlüklerine müdahale edeni, duygusal ilişkinin dozunu kaçırıp derinlerine hükmetmek isteyeni, kaprisi tantanası bol olanı yamacında tutmak için mücadele etmez, sonsuz sayıda arkadaş çevresinde kendini mutlu kılan, neşesine yenilerini katan insanların yanında alıverir soluğu. Vazgeçmediği tek şey, dünyayla iletişimini hep canlı tutan, konuşmaya ihtiyacı olan her an elinin altında hazır bulunan telefonudur.

Yengeç

Yengeç sıcak insanıdır, sevgiyle ısınan kalbinde taşıdığı ailesi ve yanından ayırmadığı aile yadigarlarıyla kendini hep korunaklı bir limanda hisseder. Bir de huzurlu yuvasında, sevdiceğinin kollarında, canı pofidik battaniyesinin altında uzunca saatler geçirse of demez! Yengeç, battaniyesinden ana kucağı yapar, onu da bir güzel bedenine sarar! Bir battaniye; Yengeç’in tüm şefkat ihtiyacını karşılar.

Aslan   

Hem gösterişini taçlandıracak hem karizmasını artıracak bir de gözle görünür bir ilk izlenim bırakacak olan vazgeçilmez eşyası, sarıp sarmaladığı yanından ayırmadığı ne ola ki Aslan’ın? Zenginliğiyle nam salmasını sağlayıp ona ağırlık katacak kocaman bir kürk mesela yeter mi Aslan’ın şöhretini ayyuka çıkarmaya? Aslan kürküne sarınıp, adım attığı her ortamda ben buradayım ve herkesten daha parlağım diye sessizce haykırır ve herkes gözleriyle Aslan’ın iddiasına katılır!

Başak  

En önemlisi her zaman olabildiğince düzgün, temiz ve taze görünmektir Başak için. Hastalıktan korunmanın yanında cildini korumanın türlü yolunu çoktan hatmetmiş, bedenini koruma altına aldığı yaşamda özenle yaşamayı öğrenmiştir Başak. Yorgun görünmesinin, bitkin zannedilmesinin, mis kokularla en steril ilan edilmemesinin hiçbir sebebi olamaz. Ve Başak çantasını unutsa, kimliğini bulamasa fark etmez, kremi olmadan adım atmaz.

Terazi  

Güzelliğin dünyadaki temsili, estetik görünümün şüphesiz uzman kişisi Terazi, yanından ne cımbızını ayırır ne makyaj çantası. Makyajının ölçüsüz, kıyafetlerinin uyumsuz görünmesi emsalsizdir. Cilt bakımını yaşam telaşına kapılıp aksatmaz, aceleyle bir yerlere yetişmesi gerekse makyajını yapıp, yeterince iyi göründüğüne emin olmadan evden çıkmaz. Terazi makyaj çantası olmadan yaşayamaz!

Akrep

Gecelerin değişmez bekçisi, karanlığın hâkimi Akrep, sonsuz arzularıyla merakını birbirine katar, ilişkilerini türlü fantezilerin deneyim alanı olarak yaşar. Kokulu mumları, çeşit çeşit tütsüleri birbirinden gizemli antik objeleri, doğal taşlarla bezediği aksesuar koleksiyonları bir yana, Akrep’in yaşamına ev sahipliği yapan yatağı en baş köşede konumlanır.

Yay       

Dünyanın dört bir köşesine yolculuğunda ona eşlik eden, meraklarını gidermek, yeni heyecanlar yaşamak, maceralara atılıp, farklı kültürleri deneyimlemek için yaptığı seyahatler sırasında elinden, sırtından düşmeyen, tüm ihtiyaçlarını onun için bir arada tutan çantası, Yay’ın vazgeçilmezidir.

Oğlak   

Zamanın iplerini elinde tutabilmek için tüm yaşamını dakikalara ayırıp, her anına yapılacaklar listesinde muhakkak bir alt başlık atan Oğlak, yazmakla kalmaz planlarını hayata geçirmek konusunda oldukça istikrarlıdır. Zaman kullanımı konusunda organizasyon kabiliyetinin de katkılarıyla Zodyak’ın yıldızıdır. Evinin bilimum yerleri saniyeleri dahi birbirlerine eşlenmiş saatlerle doludur, elbette en önemli aksesuarı, olmadığı anda çıplak hissettiği saatidir.

Kova    

Kova, tüm teknolojik gelişmeleri takip edebildiği, türlü oyunlarda sahip olduğu geniş arkadaş çevresiyle nice turnuvalar başlattığı, mini bir kütüphane olarak bilginin her türüne çarçabuk ulaştığı Tablet bilgisayarı olmadan yaşayamaz. Eli, ayağı, eğlencesi, en sevdiği kitabı, keyif alanı her şeyidir Kova’nın tableti ve yaşamda kurduğu tek duygusal bağı da onunla olandır.

Balık    

Ruhu uyanık yahut uykuda, aklı buralarda ya da çoktan havada hiç fark etmez, Balık’ın kulaklarında tınlayan melodi onu hülyalara daldırır, düşlerini yeşertir, içini sevgiyle doldurur. Müziksiz kalmış bir Balık, siz deyin kurumuş ağaç bizce çatlamış susuz bir toprak kısacası tükenmiş bir yaşamdır. Balık, kulaklığında müziği olmadan, zihinsel alanına giriş yapamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.