Burçların Kendi Yarattıkları Dünyalar!

Kimisi koca bir oyun parkında hisseder kendini maceraya doyar, kimisi cennetini dünyada yaşar! kimisi zorlu bir parkura çevirir yaşamı; en büyük işkenceyi kendine yapar, kimisi fabrika gibi görür dünyayı; durmaksızın çalışır pas tutmaz! Herkes kendi dünyasını, kendi yaratır! Kendine biçtiği rol ile dünyadaki görevinin başında yerini alır. Bakalım burçlar dünyayı neye benzetir ve nasıl yaşar?

Koç       

Koç için dünya her an kendini yeniden kanıtladığı, mücadeleyi bir an olsun bırakmadığı bir er meydanıdır. Sonsuz bir yeniden başlama ve istekleri uğruna savaşma enerjisi taşıyan Koç; dinlence için zaman bulmaz, challenge olmayan eğlence biçiminden de hoşlanmaz. Koç’un savaşımı yaşadığı müddetçe devam eder!

Boğa    

Yeterince parası, sonsuza dek süreceğine emin olduğu bir ilişkisi, elinin altında bereketlendireceği toprağı, doğanın içinde kurduğu huzur dolu bir yaşamı olan Boğa başka hiçbir şey istemez! Kurduğu bu cennet köşesi içinde ötesini berisini düşünmeden, riskli atılımları aklına getirmeden, gözünü yükseklere dikmeden huzur içinde yaşayabilir. Boğa’nın arzu ettiği dünya, her şey dahil bir otelde sonsuz bir yaşamdır.

İkizler  

İkizler sürekli yeni keyif alanları keşfedebileceği, eğlence içinde kalabalık insan gruplarıyla birlikte keyifle yaşayacağı, hiç sıkılmayacağı kadar uğraşısı ve hobisi olduğu bir dünya hayali kurar! Çocuk ruhludur İkizler; dünyayı rengarek bir lunapark olarak alımlar! Ve sonsuza denk keyif veren oyuncaklarda usanmadan oynar!

Yengeç

Yengeç merhameti ve empati kurma gücü cebinde yaşar! Herhangi bir ihtiyaç anında ilk yardım çantası elinde hazır bekler. Uzun cümleler kurmadan, yalvarıp yakarmadan herkesin derdini gözünden anlar! Dünyada olan bitene, çaresizliğe, mağduriyete kayıtsız kalamaz, yardım etmeden duramaz! Yengeç için dünya kocaman bir yardım çadırında baş hemşirelik yapmaya benzer!

Aslan   

Aslan kendini başkalarının sevgisiyle gerçekleştirir. O sahip olduklarının farkında, her şeyin en iyisini hak ettiği iddiasındadır. Seveni çok olan Aslan, güllere sarılır, el bebek gül bebek bakılır. Herkesin onun mutluluğu için çalıştığı, tüm işlerini halleden çeşitli insanın bulunduğu Aslan dünyası, tahtında kendisinin oturduğu bir saraya benzer! Aslan hizmet görmeye ve alkışlanmaya bayılır!

Başak  

Başak, kendi dünyasının tüm iplerini sıkı sıkıya tutar, bıraktığı anda gökler yere inecek, dünya ters düz olacak sanır! O denli ciddiyetle işlerini ele alır, her şeyin kusursuz olması için durmaksızın çalışır! Sürekli işlemek, üretmek zorunda olan bir fabrika olarak gördüğü dünyanın en kilit ismi de kendisidir. Başak bırakırsa, dünyanın sonu olur!

Terazi  

Terazi için dünya yalnızca aşkla dolu insanların, el ele kırlarda koşan sevgililerin, en pembe hayallerin kol gezdiği, neşenin hâkim olduğu barışçıl bir aşıklar parkına benzer! Herkes birbirine sevecen gözlerle bakar, insanlar sadece neşeli ilişkiler yaşar! Orada kavga, gürültü, uzlaşmazlık olmaz, sadece huzur rüzgarları eser, rengarenk çiçekler açar!

Akrep  

Akrep için dünya önceleri tümüyle karanlıkken, öğrendikçe aydınlanan, her köşesinde bilgi dolu kutular saklanan, gizemini hiç kaybetmeyen bir keşif alemidir. Akrep tükenmez bir merak içinde, hep daha fazlasını öğrenmek için, mağara dibi, dağ tepesi, deniz aşırı, insan zihni… aklına gelen, yeni bilgi vadeden her yere hevesle göz atar, gizli bilgilerle dopdolu alemin zevkini tadar!

Yay       

Yay için dünya henüz keşfedilmemiş, el değmemiş bir kıta gibidir! Bu yüzden her bakış yeni bir bilgi, henüz deneyimlenmemiş yepyeni bir heyecan, sürprizli bir macera vadeder! Tanıştığı her insan, ziyaret ettiği her coğrafya, keşfettiği her antik yaşam kırıntısı ve korkusuzca atıldığı her macera onun için paha biçilemezdir.

Oğlak   

Oğlak yaşamı sürekli aşılması gereken engellerle dolu, kararlılıkla ilerlemezse bertaraf olacağı, plansız kalırsa kaybolacağı bir parkur olarak görür. Bu yüzden sürekli tetikte kalır ve hayatta kalmak başarmaktan başka şansı olmadığını düşünür. Günümüzde hayatta kalmanın oldukça ötesinde, toplumsal dünyada kabul gören ve takdir edilen bir kimlik de kazanmak ister. İster istemez bu defa parkuru biraz daha zorlu olacaktır.

Kova    

Kova var olduğu sistemin eksiklerini çarçabuk tespit eden, eksikleri görüp yeniden inşa etmek için gerekli motivasyona doğuştan sahip olan, alternatif düşünen ve elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, devrimci bir ruha sahiptir. Kova dünyayı düzeni bozulmuş bir toplum olarak algılar ve iyileştirmek için elinden geleni yapar!

Balık    

Balık için dünya uyanması mümkün olmayan bir kabusken, düşleri gerçekliğin ta kendisidir. Hal böyle olunca, Balık kendini yaşamı boyunca maddeler dünyasına hapsedilmiş, kilit altında kendine dayatılan sorumluluk yükleri altında kalmış bir kader kurbanı gibi hisseder! Zira kader önceden bilinemez, olası felaketler karşısında tedbir alınamaz! Balık da risklerle dolu bir dünyada başına gelenleri yaşamak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir