Burçların Dikkatine: Korona Günlerinde Aşk!

Kimseyle gönül rahatlığıyla yan yana gelememek… İçten bir şekilde sarılamamak… Öpmeyi bırak, eline bile dokunamamak… Evet, korona her birimiz için bambaşka bir yaşayış tarzını zorunlu kılıyor. Aşk dahi bundan nasibini alıyor. Öyle eskilerin dediği gibi iki gönül bir olunca samanlık seyran falan olmuyor! İyi hoş da “Korona Günlerinde Aşk” nasıl oluyor diyorsan, burcuna özel yanıtımız aşağıda seni bekliyor!

Dizginleri Eline Alması Gereken Koç

Seni tanıyoruz. Aşkı tek bakışta bulabileceğine inanacak kadar öz güvenli birisin. Sevdiğin insan için gerekirse tüm dünyayı bile karşına alabilirsin. Haklısın aslında, aşk korkakların işi değil. Ancak unutma ki yaşadığımız devir bambaşka bir devir. Bana bir şey olmaz demeden önce kendini de karşındakini de nasıl bir ateşin içine atacağını bil. Artık aşka yürek değil tedbir gerek, aksini kim iddia edebilir?

Aşk Eve Sığar Diyen Boğa

Korona, birçoklarının hayatını kabusa çevirmiş olabilir. Senin değil! Tüm hayatını eve sığdırmak, sevdiklerine doyasıya zaman harcamak, iş için günün karanlık ışıklarında yollara dökülmek yerine sabah uykusuna doymak… Daha ne isteyesin ki? Aşık olduğun insan da yanındaysa hele değme keyfine! Çoklarının dediği gibi aşk eve sığar, sen yeter ki tedbirini al.

Online Flörtlerin Müdavimi İkizler

Bakma öyle koronaydı, karantinaydı derken, evde dört duvar arasına sıkışıp kaldığına… Korona en çok senin aşk hayatını hareketlendirmiş bile olabilir. İnanmazsan aç telefonunu bir bak, arkadaşlık uygulamalarından gelen mesajların bini bir para. Üstüne üstlük hiçbiri de öyle boş şeyler değil… Ne sonu malum günübirlik buluşmalara ne de yan yana gelince katlanmak zorunda olduğun uzun sessizliklere yer var. Madem artık herkes evde, herkes seninle uzun uzun mesajlaşmak zorunda.

Aşkı Yeniden Tanımlayan Yengeç

Ailen, arkadaşların, sevdiklerin her biri senin için çok değerli. Biliyoruz, birinin tırnağına taş değse acısını en derinlerinde sen hissedersin. Bugünün dünyasında ise riskin nerede olduğunu ya da nereden geleceğini kestirmek mümkün değil! Ne kadar zor gelse de birilerinin elini tutmadan, sarılmadan da sevgi gösterilebilir. İşte bunu öğrenme vakti!

Süper Kahramanlığı Askıya Alan Aslan

Oldum olası, insanların sırtını güvenle yasladığı kişi sensin. Bir derdi olanın önce sana gelmesi ya da zor günlerde liderlik için ilk adımın senden beklenmesi boşuna değil. Adına ister aile densin ister aşk… Her zaman verici olmak da bir yere kadar. “Sen herkesin kurtarıcısı değilsin” özellikle korona günlerinde aşk için bunu düstur edinmende fayda var.

Aşktan Vurgun Yiyen Başak

Korona en çok senin aşk hayatını vurdu desek yalan olmaz. Kabul edelim, zaten öyle herkese mıç mıç sevgi gösterilerinde bulunan biri değildin. Sosyal mesafe derken de iyiden iyiye kabuğuna çekildin. Eşinle ya da sevgilinle aynı evde karantinadaysan hele, ipler çok kez kopma noktasına gelmiş olabilir. Sen sadece derin bir nefes al, sakinliğini koru. Er ya da geç her şey yoluna girecektir.

Yalnızları Oynayan Terazi

Covid-19 mağdurlarından biri daha! Senin lakabın sosyal kelebekken, gelinen noktaya bir baksana. Ne gönül rahatlığıyla alışverişe çıkmak mümkün, ne de arkadaşlarla buluşmak. Birileriyle tanışmak, randevulaşmak, zaman geçirmek zaten hak getire. Şansın varsa, tek yol online arkadaşlık uygulamaları. Aksi takdirde yalnızları oynaman işten bile değil.

Tensel Temasa Kısa Bir Ara Diyen Akrep

Senin için her şeyden önde gelen bir kavram varsa o da hissetmek. Karşındaki istediğini söylesin, istediğini yapsın fark etmez, dokunduğun bir tenin hissettirdiklerini başka hiçbir şey ifade edemez. İçinde geçtiğimiz bu zorlu süreçte ise tensel temas yerine 6. hissine güvenmende fayda var.  Fahrettin Koca’nın da bizlere hatırlattığı gibi: “Eskisi kadar yakın olamayız.”

Uzak Mesafe İlişkisinden Yana Yay

Kapatılan sınır kapıları, iptal edilen uçuşlar, birbiri ardına gelen sokağa çıkma yasakları… Zaten farkındasın, 2020 senin yılın değil. Hatta hiç yaşanmamış bir yıl olarak kayda geçebilirsin. Gel biz, iyi yanından bakalım. Başını zamanında çok ağrıtan uzak mesafe ilişkileri yeni çağın trendi! Aynı şehirde yaşayanlar için bile buluşmak imkânsız hale gelmişken, bambaşka coğrafyalarda bıraktığın kalbin için doğru zaman belki de gelmiştir kim bilebilir?

Hayatı Yeniden Gözden Geçiren Oğlak

Seni tanıyanlar bilir, zor zamanlara yatırım yapmakla nam salmış birisin. Kötü günleri hesaba katmadan bir gün olsun adım atmış değilsin. Gel gör ki bu kadarını sen bile tahmin etmedin. Aşk meşk işleri zaten sarpa sarmışken, hayata bakış açın bile değişti! Sahiden elini güvenle tutabileceğin, dört duvar arasında huzurla başını yaslayabileceğin kaç kişi var hayatında? Şimdi buldun buldun, sonrası için yorum yapmak zor valla!

Sosyal Mesafenin Mucidi Kova

Koronadan önce ya da sonra ne fark eder? Sen her zaman için sosyal mesafeyi korumaktan yana biri oldun. Aksini kim söyleyebilir? Aşk hayatının bu dönemde sekteye uğramış olması mümkün değil. Bu zamana kadar neyse, bundan sonra da o. Sadece gönülden sevdiğin insan senin yanında olabilir, o da bazı sınırları aşmamak kaydıyla.

Akışa Teslim Olan Balık  

Aşka aşık birini korona nasıl etkileyebilir ki? Aslında her zaman savunduğun bir savı destekliyor bile denebilir. Mühim olan gönül bağı, gerisi sadece teferruat. Öyle değil mi? Her zaman yaptığın gibi kendini akışa bırak, karşına çıkan tüm güçlükler karşısında sabretmeyi bil. Elden başka ne gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.