Burçların Deşarj Olma Yöntemleri!

Kim istemez ki bacaklarını uzatıp, manzaraya dalıp giderken, sıcacık çörek kokuları burnunda keyifli bir hafta sonu geçirmeyi. Ya da koşuşturmaktan zihninin bitap düştüğü, aklının hallaç pamuğuna döndüğü, ayaklarının kara sular içinde yüzdüğü bir anda, rahatlatıcı birkaç saat geçirmeyi! Kimimiz uykuya koşar, kimimiz koşuda bulur kendini, kimimiz harika bir masanın başında kalorilere doyamazken kimimiz seyreder engin maviliği. Peki hangi burç tüm yorgunlukları üstündeyken, deşarj olmanın yolunu nasıl bulur?

Koç       

Koç kırk ayrı işte, dört nala koşturarak, soluksuz da geçirse gününü, rahatlama ritüeli bacaklarını uzatmak değildir. Dinlence anlayışı ne gürültünün uzağında ne de fiziğinin tembelliğindedir. Tüm gün koştururken bacakları da kopsa, zihninde tilkiler horon da tepse enerjisi kolay bitmez. Deşarj olmanın yolunu yeni bir yorucu faaliyette bulur! Boksa gidebilir meselea, spor salonuna koşabilir, katıldığı bir turnuvada kan ter içinde ipi göğüsleyebilir. Koç ancak yenilmezliğini bir kez daha ispat ederse rahatlar!

Boğa    

Boğa huzurla kucaklaştığı an deşarjı başlar ve hızlı dolum sistemi yoktur! Uzun uzun yatırır kendini dinlencenin içine ve enerji rezervleri iyice dolana dek bekler! Yorucu bir günün sonunda Boğa ne oturup güzelce karnını doyurabilmiş ne koşuşturma içinde köşesine çekilip soluklanabilmiştir. Kalabalıkların gürültüsü içinde beyni zonklamış, morali iyiden iyiye bozulmuştur. Canı yalnızlığına, biricik evine döndüğünde deşarj mesaisi başlar. Önce güzel bir ziyafet, iyi bir müzik, sessizlik ve ardından huzur dolu konforlu bir uzanış. Keyif zamanı başlar!

İkizler  

İkizler’in zihni koca gün harıl harıl çalışmış, iki lafın belini kıracak bir ayak üstü denk getirememiş, oturup sohbetlere koyulmak zaten mümkün olmamıştır. Tüm gün yaşanan sayısız olay içinde patlayan, yoğunluktan eline telefon dahi alamayan İkizler; sabırsızlıktan ölmek üzereyken can havliyle arkadaşlarına koşar! İçindeki bilgi patlaması yorgunluğunu tetikler, İkizler dostlarla sohbet için can atar! Artık eli dursa gözü durmayan, dili zaten bir an susup çenesi bir türlü kapanmayan İkizler anlatır da anlatır! Bilgi yükü azaldıkça sakinleşen, cümlelerinin esi artan İkizler, yavaşça huzur kıyılarına yanaşır!

Yengeç

İş hayatının hırslı mücadelelerine, hunharca yargılarına şahit olmuş, arkadaşlıklarında sonu gelmez entrikaların içinde savrulmuş durmuş, kendini başkalarının yerine koyup herkes için yorulmuş bir Yengeç ile karşı karşıyayız! Evinin sıcağına, mutfağının lezzetine koşsa da ailesinin huzuruna kavuşmadan rahat edemez Yengeç günün sonunda! En büyük deşarj noktası ise şüphesiz gerçek sevginin merkezi, merhametin kaynağı olan aile ziyaretidir, ana kucağıdır!

Aslan   

Aslan iş hayatında başarılar kazanabilmek için kendini türlü entrikanın içinde bulmuş, egosunu bu acımasız savaşta uzun zamanlar göremeyince pek özlese de birazcık unutmuş, özgüveninde küçük zedelenmeler olmuştur. Yaşam koşulları sert, orman sakini insanların hırsları oldukça güçlüdür. Aslan’ın deşarj olabilmesi için git gide kendini kalabalıkların içinde görünmez hissetmesine bir çözüm bulması, güçlü egosunu anımsaması gerekmektedir. Bunun için kendisini yere göğe sığdıramayan arkadaşlarının övgüleriyle geçireceği bir gün, ilaç gibi gelecektir.

Başak  

Tüm karmaşanın, pisin pasağın içinde, düzensizliğin göbeğinde geçirmek zorunda kaldığı günlerin sonunda Başak iyiden iyiye mutsuzlaşmış, kontrolü dışında gelişen olayların önünü alamamış, onca kusura göz göre göre katlanmak zorunda kalmıştır. Başak için kabusun sonu, kendi düzeninin içinde mutlu birkaç güne kapı araladığı an başlar! Derhal kolları sıvayan Başak, tüm mikroplara savaş açar, yapacağı dip köşe bir temizlik ile yeniden doğar! Kendi düzeninin içinde, karmaşanın uzağında, steril alanında huzurlu birkaç saat geçirmek dahi Başak’ı kendine getirmeye yeter!

Terazi  

Estetik algısının gelişkinliği sayesinde tüm yaşama bakışı, şık ve derli topludur Terazi’nin! Kalabalığı, gürültüyü, çekişmeyi, mücadeleyi hiç sevmez! Ama hayat tam da bu kaosun ortasına kuruludur. Günlük yaşamın koşuşturması Terazi’yi çok yorar, tenini yıpratır, saçını cansızlaştırır, kıyafetlerini soldurur! Terazi’nin deşarj alanı bellidir, tepeden tırnağa yenilik için gerekli donanıma sahip bir güzellik merkezi! Kendini profesyonellerin ellerine bırakan Terazi tüm gününü, cilt bakımları, masajlar, boyalar, manikürler eşliğinde huzur içinde geçirir!

Akrep  

Akrep’in zihni mütemadiyen ayrıştırılmayı bekleyen bilgiyle ve şüpheyle yüklüdür. Yaşadığı zihinsel yorgunluğun ve kaygının boyutunun izahı çok güçtür. Duyguları çeşitli olduğu kadar güçlüdür de! Tabiatı gereği hem yüreğinde koca bir burkulma hem hafızasında güçlü yüklerle yaşamak zorunda olan Akrep, zihnini boşaltıp birkaç saatliğine de olsa huzurlu hissetmeye ihtiyaç duyar. Bunun için de meditasyon yaparak rahatlar!

Yay       

Özgürlüğü konusunda fazlaca sahiplenici olan Yay, duygusal ilişkilerin, sorumluluk yüklü işlerin, sonu gelmez rutinlerin, küçücük yaşam alanlarının içinde bir süre sonra boğuluyormuş hissine kapılabilir! Sürekli değişimin, daima yenilenmenin olmadığı bir yaşantı Yay için tutsak olmaktan farksızdır. O yüzden enerjisini yenilemek için sürekli coğrafyanın farklı noktalarına seyahat eder ve yeni kimlikler edinir. Ancak bu sayede günlük yaşamın sıkışık sınırları içinde hayatta kalmayı başarabilir.

Oğlak   

Spontane gelişmelerden hoşlanmayan, tüm yaşamını ön çalışmasını yaptığı ve planladığı şekilde idame etmek isteyen Oğlak, maalesef dış etkilere kimi zaman karşı koyamaz ve rutininin bozulmasına engel olamaz! Özellikle onlarca farklı yapıda kişinin çalıştığı kimi projelerde kontrolü elde tutması, süreci yalnızca kendi istediği gibi düzenlemesi mümkün olmaz! Böyle durumlarda kökten bir yenilenmeye ihtiyaç duyan Oğlak, deşarj olabilmek için tüm işlerini sil baştan organize etmeye koyulur.

Kova    

Kova günlerini, gecelerini arkadaşlarıyla türlü konulara çözüm geliştirerek, beyin fırtınaları yaparak geçirir ve zihinsel faaliyeti hiç durmaz! Sürekli bir şeyler araştıran, her geçen gün yetkinlik alanlarını ya da uzmanlık derecesini artıran Kova, zihinsel anlamda oldukça yorulur! Sıra gelir zihni nadasa çekmek yanında bir de rahatlama sağlamaya! Tabi ki saatler sürecek bilgisayar oyunlarıyla Kova’nın zihni biraz dağılır, odağı kayar ve rahatlar!

Balık    

Balık gerçek dünyanın mantıklı eylemleri arasında anlamsızca savrularak ve yalnız geçireceği dakikaların hayalini kurarak atlatır bir büyük haftayı! Kalabalık sokaklar, rutinleri içinde hipnoz altında gibi görünen insanlar, duygulardan arınmış bir yaşantı, asla Balık’a göre değildir. O da ilk fırsatta takar kulaklıklarını kulağına, açar en sevdiği müziği, koyulur hayal kurmaya! Bu sayede duygu stoklarını doldurur ve deşarj olur!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.