Burçların Dert Ettiği Durumlar!

Zodyak’ta burçların dert ettiği durumlar birbirinden farklıdır. Sonuçta herkesin birtakım zaafları, fikriyatları vardır. Bakış açıları ve tercihleri doğrultusunda kararlar alırlar. Kimi zaman istem dışı davranışlara yönelebilirler. Hata olarak gördükleri bu durumları sonradan dert ederler. Pişmanlık duygusuyla canları sıkılır ve mesele içlerine oturur.

Koç: Sevgiliye Bağırıp Kalbini Kırmak

Başına ne geldiyse hep fevriliğinden gelmiştir Koçların. Konuyu dinleyip anlamadan atağa geçer, küçük meselelere büyük tepkiler verirler. Öfkelerinden bazen sevdiklerini de incitirler. Sevgililerine bağırıp kalplerini kırdıktan sonra pişman olur, konuyu dert ederler. Özür dilemeyi gurur meselesi yapsalar da gönül almaya çalışırlar. Bir daha aynı kabalığı yapmayacaklarına dair söz verirler ama yine de kendilerini tutamazlar. İlişkileri genelde asabiyetleri yüzünden biter.

Boğa: Eli Boş Gelen Misafir

Maddiyatçı Boğalar başka insanların kafasına taktığı sorunları hiç umursamaz.  Manevi konularda güçlü bir iradeleri vardır. Keyifleri bozulmadığı sürece dünya yansa umurlarında olmaz. Onların dertlerinin parasal bir boyutu vardır. Konuk ağırlamaktan pek haz etmeyen Boğalar, misafirin eli boş gelmesinden hoşlanmaz. Ya şöyle atıştırmalık kuru pasta, çikolata, lokum türü şeyler ya da hediyelik eşya beklerler konuklarından.  Eli boş gelmek onlara göre büyük kabalıktır.

İkizler: İmkânsızlık Yüzünden Erasmusa Katılamamak

Bu burçların geleceğe dair büyük hırsları olmasa da bilgi olarak kendilerini geliştirmek isterler. İyi bir eğitimle hem zihinsel anlamda beslenir hem de kariyerlerini ilerletirler. Dert ettikleri durumlar da bu tarz zihinsel meselelere ilişkindir. Mesela imkansızlıklar yüzünden erasmusa katılamamak İkizler burçlarının içine oturur. İletişim kurmayı seven kişiler olarak en azından yurt dışına çıkmak isterler. Ayrıca arkadaşları yüksek lisans, doktora yaptıklarında kendilerini geride kalmış hissederler.

Yengeç: Eski Sevgilisinin Flörtüyle Fotoğraf Paylaşması

Kırılgan kişilikleriyle en çok aşk özel hayatlarının problemlerini kafalarına takar Yengeç burçları. Onların sorun ettikleri mevzular başkaları için çoktan geçmişte kalmıştır. Bir ilişkileri bitmiş de olsa eski sevgiliyi kafalarından silmez, zaman zaman sosyal medya hesaplarını stalklarlar. Mazideki aşklarının yeni flörtüyle fotoğraf paylaşması Yengeçleri çok yaralar. Onsuz yeni hayatlarını kabullenemez, başka biriyle olan mutlu karelerine her baktıklarında canları acır.

Aslan: İşverenin Projesini Beğenmeyip Küçümsemesi

Gururunu ayakta tutmak için yapmayacağı şey yoktur Aslanların. Özgüvenleri onların en büyük sermayesidir hayatta. Kuyruğu dik tutma çabası iş hayatlarında çok zorlar onları. Emir almak, fırça yemek, işlerinin beğenilmemesi Aslanları gerer. Yumruklarını sıkar, tepki göstermemek için kendilerini zor tutarlar. Mesela projelerinin beğenilmeyip küçümsenmesi onlar için büyük derttir. Aslanlar kişilikleri, dış görünümleri gibi imzalarının bulunduğu işlerin de övülmesini isterler hâlbuki.

Başak: Tadilat Yüzünden Evin Kirlenmesi

Bazen öyle gereksiz meseleleri dert eder ki Başaklar, bunları dillendirdiklerinde yakın çevrelerini şaşırtırlar. Hayatın küçük detaylarını büyük problemlere dönüştürürler. Temizlik, ev işleri, badana gibi işler yaşamlarının merkezini işgal eder. Bu sorumlulukları düzenli olarak üstlenir, tamamlanmadan rahat olamazlar. Tadilat yüzünden evlerinin kirlenmesini, ortalığın dağılmasını dert edinirler mesela. O ev eski düzenine kavuşmadığı sürece huzursuz gezerler.

Terazi: Ortamda Küfürlü Konuşan Tipler

Ağzının tadının kaçmasını sevmeyen Terazi burçları, bunun için yoğun bir çaba gösterir. Onların barışçıl dünyalarında kavga gürültünün, kabalığın, argoluğun yeri yoktur. Bu tarz davranışlar sergileyen kişilerden köşe bucak kaçarlar. Ortamda küfürlü konuşan tipler Terazilerin fena halde canını sıkar. Hele ki bu şahısla aynı yerde çalışıyor veya yüz yüze bakıyorlarsa dertleri katlanır. Mümkün olduğunca muhatap olmamaya çabalarlar.

Akrep: Kaynananın Sürekli Laf Sokması

Zodyak’ın alıngan ve takıntılı burçlarındandır Akrepler. Ne laf sokmaya ne imalarda bulunmaya gelirler. Sarf edilen olumsuz her türlü söz içlerine oturur. Kaynanayla aralarında hep bir soğuk savaş vardır. Kocalarıyla araları bozulmasın diye dillerine hakim olur stratejik davranmaya çalışırlar. Haliyle sürekli laf sokan bir kaynana Akrep burçlarını kederlendirir. Kayınvalidenin her daim hayatlarında olacağı düşüncesiyle de iyice takıntı yaparlar meseleyi.

Yay: Hastalanıp Günlerce Gezememek

Bu burçların uzun süre evde oturması adeta depresyon sebebidir. Gidilecek yeni yerler olmasa bile yolculuk halinde olmayı isterler sürekli. Hastalanıp günlerce evden çıkamamak Yayları bunaltır. Rahatsızlık süreleri uzadıkça can sıkıntıları artar, gezememeyi dert ederler. Kendilerini az da olsa iyi hissettiklerinde sokağa koşarlar. Bir an önce doğanın ve temiz havanın tadını çıkarır, sonra gezmek için bir rota belirlerler. İyileştikten sonra uzun bir süre eve girmek istemezler.

Oğlak: Kredi Kartı Borcunun Tavan Yapması

Bu burçlarımızın dertleri geçmiş veya bugünden ziyade geleceğe dair kaygılar içerir. Ekonomik durumlarını çıkmaza sokan her konu Oğlakları tedirgin eder. Onlar para biriktirmeyi umarken, kredi kartı borçlarının birikmesi Oğlaklar için tam bir kabustur. Borçlar yüzünden uykuları kaçar, yemeden içmeden kesilirler. Bu sorunu çözmedikleri sürece stres, yaşamlarının bir parçası olur. Ek işler yaparak kart borçlarını bitirmeye çabalarlar.

Kova: Kafası Almayan Birine Ders Anlatmak

Zihinsel konularda pek sabırlı oldukları söylenemez Kovaların. Leb demeden leblebiyi anladıkları için herkesin aynı algı hızını taşımasını beklerler. Söylediklerini bir türlü idrak edemeyen tipler Kovaları sıkar. Mesela matematik öğrettikleri birinin dersi bir türlü anlayamaması içlerine dert olur. Kafası dersi almayan insanlar için efor sarf etmeyi zaman kaybı görürler. Bir an önce bu sorumluluğu bırakıp rahatlamak isterler.

Balık: Sevgilisinin Hayalleriyle Dalga Geçmesi

Hayalci Balıkların zamanının büyük bir kısmı düş kurarak geçer. Gündelik yaşama dair herhangi bir konuyu düşlerinde hayata geçirebilirler. Gelecekle veya sanatsal hedefleriyle ilgili planlarına dair çok sık hayal kurarlar. Zaman zaman yakınlarına ve sevdiklerine bunlardan bahsederler. Kafalarında kurdukları planların başkaları tarafından küçümsenmesi onları incitir. Hele ki flörtlerinin bunlarla dalga geçmesine tahammül edemezler. Konuyu dert eder, sevgililerine küserler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.