Burçların Davetsiz Misafirlere Tepkisi Nasıl Olur?

Misafirperverliğimizle ünlü bir millet olsak da davetsiz misafirler bizi de biraz zorluyor. Hangi burcun davetsiz misafirlere nasıl tepki verdiğini senin için yazdık. 

Koç Burcu

Misafirlere geldikleri gibi bir Türk kahvesi yapar, öyle yemekle tatlıyla vakit kaybetmez. Hem misafirini ağırlar hem de mesajını iletir, bu sayede geç kalmadan asıl planına dönebilir.

Boğa Burcu

Kurduğu muhteşem sofralarla ev iyi ev sahibi listesinin en üst sırasında olmayı başarmıştır. Bu nedenle durumu sakince kabullenir ve misafirleri her zamanki gibi özenle ağırlar.

İkizler Burcu

Onu evde yakalamak zordur ama oldu da yakalandı diyelim zaten evde ikram edecek pek bir şey yoktur. Dolayısıyla gelen misafir umduğunu bulamaz ve misafirliği kısa tutmayı tercih eder.

Yengeç Burcu

Misafir ağırlamayı sevse de planının sarkmasına bozulur. Yine de nezaketi elden bırakmaz ve hoş bir sofra kurar. Misafirleri rahat ettirdiği için gelen gitmek bilmez, o da bir türlü evden çıkamaz.

Aslan Burcu

Tüm öfkesine rağmen duygularını bastırmayı başarır. Bunu yaptığı muhteşem yemekleri övmek için bir fırsat olarak görür ve gösterişli bir sofra kurar. Maksat namı yürüsün.

Başak Burcu

Misafirler kapıdan girer girmez o da kafasından bir hesaplama yamaya başlar. Gideceği yeri arayıp ne kadar geç kalacağını haber verir. Duruma uygun pratik bir şeyler ikram etmeyi ihmal etmez.

Terazi Burcu

Daha misafirleri kapıdan içeri almadan ilk sözü, “Hoş geldiniz. Ben de şimdi çıkıyordum, hadi siz de benimle gelin” olur. Böylece misafirleri de onunla başka bir yere gitmeye ikna eder.

Akrep Burcu

Kontrol edemediği durumları sevmez. Ancak hiçbir durum karşısında hazırlıksız değildir. Bir taraftan misafirlerini ağırlarken diğer taraftan da onların hızla kalkmasını gerektirecek bir plan yapar.

Yay Burcu

İyimserliğini korur ve bundan keyif almaya bakar. Sonuçta Çin’den aldığı çayı ikram etmek için fırsat doğmuştur. Çayın sindirime ne kadar iyi geldiğini anlatırken vaktin nasıl geçtiğini anlamaz.

Oğlak Burcu

Her zaman bir plan-programı olduğundan “Bir 10 dakika içinde çıkmam gerekiyordu ama size yarım saat ayırabilirim.” der. Geleneklere düşkün Oğlak, yine de ikramda kusur etmez.

Kova Burcu

Kova muhtemelen hayattaki diğer birçok şey gibi ev ziyaretlerini de anlamsız bulur. Gelen misafire “Ben de tam şimdi çıkıyordum, artık bir dahaki sefere.  Görüşmek üzere.” der ve gider.

Balık Burcu

Büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Şansına küsüp, kaderine razı olur. İçinden “hep de beni bulur zaten?” diye yakınsa da misafirlerine güzel ikramlarda bulunmayı ihmal etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.