Burçların Çocukluklarından Gelen Yaka Silktiren Huyları

Yaş almak dediğin nedir ki, sadece zaman meselesi. Olgunlaşmak için bundan çok daha fazlası gerekli. Bundandır ki yaşını başını almış bir kişi en olmaz yerde bir çocuğa da dönüşebilir, yaramaz halleriyle yakın çevresine kök de söktürebilir. Hepsi kişinin karakteri ve içindeki afacana ne kadar izin verdiğiyle ilgili. Ay burcunun karakter üzerindeki etkisini de es geçmemek gerek tabii. Dilersen Moyra uygulamasına bir danış, ay burcuna göre çevrene yaka silktiren çocuklukların hangileri?

Sabırsızlıkta Çocukları Geride Bırakan Koç

Koçlar, hangi yaşa gelirse gelsin hiç büyümeyen burçlardan biri. Bitmek bilmez enerjisi, işin ucunda ne olursa olsun uzun uzun sabredememesi ya da istediği yapılmadığında yeri göğü inleten öfkesi başka neyle açıklanabilir ki? İster çocukluk densin isterse otorite, Koçlar bir şey istediyse sürüncemeye bırakılmaksızın, anında yerine getirilmeli. Aksi takdirde kişi, olası bir öfke patlamasının sorumluluğunu üstlenmeyi bilmeli.

Sadece Kendi Kurallarına Tabii Olan Boğa

Çocuklar için yapabileceklerin herhangi bir sınırı yok. Yapabilme becerisine sahip olduklarını keşfettiklerinde ellerinden ne uçan ne de kaçan kurtulabilir. Çünkü yapabilirler ve yaparlar. İşte bu kadar basit. Üstelik nerde durmaları gerektiğine dair karar da yalnızca kendilerinden gelebilir. Tıpkı tutkuyla arzuladığı bir hedefin peşindeki Boğalar gibi. Kurallarını kendi koyan ve geri kalan uyarılara kulaklarını tıkayan bir Boğanın önünde kim durabilir ki?

Soruları Bitmek Bilmeyen Çocuklardan Hallice İkizler

Bilenler bilir, çocuk yetiştirmenin en güç yanlarından biri sonu asla gelmeyen sorularına cevap yetiştirmeye çalışmaktan ileri gelir. Meraklı halleri ile evin içerisinde dört dönmesi, girilmedik köşe bucak bırakmaması da cabası. Hepsini bir kefeye koyup düşünelim bakalım, İkizlerin tavırları tüm bunlardan ne kadar farklı? Kaç yaşına gelirse gelsin içindeki çocuğa söz geçiremeyen İkizlerin süper gücü de zaten yer yer aşırıya kaçan merak duygusu ve özenle saklanan sırları saniyeler içerisinde bulması.

Küskünlüğü Tek Bir Söze Bakan Yengeç

Alınmaca gücenmece yok, biliyoruz ki Yengeçler söz konusu olduğunda herkes sözlerini önce iki kere düşünmeli ancak öyle sarf etmeli. Nedeni kolayca kırılma eğilimleri. Alınganlığı tek bir söze bakan ve küskünlüğü haftalara varan çocuklar gibi. Tabii, olan olduktan sonra elden gelir ki? Yengeçlerle sağlıklı bir ilişki yürütmek isteyen herkes ne denli hassas ve duyarlı bir kişi ile birlikte olduğunu bilmeli ve sözlerinin nereye varacağını önceden kestirmeli.

İlgi Açlığında Çocuktan Farksız Aslan

Birçok çocuk, kendine göre dünyanın merkezi. Herkes onunla ilgilenmeli, istekleri geciktirmeden yerine getirilmeli, iltifatlar hep ona gelmeli… Tanıdık geldi mi? Pek çoğu Aslanların temel kişilik özellikleri. İlgi odağı olmaktan büyük haz duyan bir burçtan söz ediyoruz en nihayetinde. Görmezden gelmek, otoritesine gölge düşürmek ya da ihmal etmek de yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri. Suyuna gitmek isteyen, onunla bir çocuğa ilgi gösterir gibi ilgilenilmeli.

Yok Sayıldığında Huysuzlaşan Başak

Bazı yetişkinler var ki yetişkin demeye dilin varmaz, bazı çocuklar da var ki büyümüş de küçülmüş desen başın ağrımaz. En ciddi ortamda bile yeri gelir bir laf eder, en haklı argümanları bile saniyesinde alt eder. Fikri alınmayıp, yok sayıldığında ise büyüklerine dünyayı dar eder. İşte Başaklar onlardan biri. Her zaman her şeyin en doğrusunu bilme misyonu edindiğinden onu görmezden gelecek kişi başına geleceklere karşı kendini hazır etmeli.

Çocuklarla Pembe Yalan Yarışına Giren Terazi

Her çocuk ailesinin gözünde ya bir prens ya da bir prenses. Hatta bazen öyle kaptırıyorlar ki, çocuklar bile aksini düşünemez buluyor kendini. Yaramazlıklarında ya da hatalarında ise yalanlarla örtbas etmeye çalışabiliyorlar olan biteni. Birkaç hata yüzünden kim tahtından olmayı göze alabilir ki? Sevgi söz konusu olduğunda herkesin suyuna giden ve pembe yalanlar söylemekten çekinmeyen Teraziler, deliller aleyhine işlese bile sözlerinin doğru olduğunu sonuna kadar iddia eder.

Kirli Çamaşırlarını Herkesten Sakınan Akrep

Çocukların işlerine akıl sır erdirebilmek mümkün değil. Gözlerden ırakken neler yapıyorlar, kim bilebilir? Gizli dünyalarına burunlarını sokan ebeveynler ise şiddetli bir öfke nöbetiyle karşı karşıya kalabilir. Gizemli halleri ve karanlığa çalan dünyasıyla bireyselliğini her şeyin önüne kayan Akrepler, bahsi geçen çocuklar gibi sırları ifşa olduğunda bir anda parlayabilir. Sessizliğini koruyorsa eğer işte o zaman karşısındakinin kendisini kollaması gerekir.

Çocuklar Kadar Mızmız Yay

Çocukların eğlenceli dünyalarında ne sıkıcı gerçekliklere ne de yorucu sorumluluklara yer var. Onlar gönüllerince uyusun, gezsin, eğlensin… Geri kalan konuları da bir zahmet yetişkinler halletsin. Yok ille de bir görev verilecekse o zaman mızmızlıklarına laf edilmesin. İçindeki çocuğu hiç kaybetmeyen Yaylar, bu konuda onlarla hemfikir. Hatta ona kalsa hâlâ sorumlulukları başkaları üstlensin, kendisi dilediğince eğlensin.

Kontrolü Kaybetmeye Gelemeyen Oğlak

Yaşını başını alıp giden çocuklar olduğu gibi daha küçük yaşta yetişkinliğe soyunan çocuklar da var. Yaşıtları üstünü başını batırıp oyunlara dalmışken pirüpak şekilde yoluna bakan, büyüklerin dünyasına girebilmek için boyundan büyük işlere kalkışan… Bir yerde sınıra takılırlar tabii, kontrolü yitirmek gibi! Her şeyin planlarına uygun işlediğinden emin olmak isteyen ve işler sarpa sardığında ise öfkesinden deliye dönen Oğlaklar neredeyse bahsettiğimiz çocukların bir prototipi.

Diline Hâkim Olamayan Kova

Çocuk olmanın en güzel yanlarından biri istediğine istediğini söyleyebilmek ve kimseye hesap vermemek belki de. Ne ucuz hesaplar, ne yapay davranışlar var ne de başka bir şey. Kaldı ki söz ağızdan bir kere çıktıktan sonra ebeveynler ne diyebilir ki? Ne olursa olsun sözünü kimselerden sakınmayan Kovaların keskin ve sivri dilleri, çocukluklarından geliyor belli ki.

Bir Çocuk Kadar Dikkat Gerektiren Balık

Ailelerin çocuklarının etrafında pervane olmalarının en büyük sebebi, farkında olmadan başlarına bir dert açma potansiyelleri. Çocukları çocuk yapan özellikleri de daima dikkat gerektirmeleri değil mi? Dünyayı pembe gözlüklerle görmeye meyilli Balıklar da bu anlamda tıpkı bir çocuk gibi. Gözden kaçırdıkları hataları ve sakarlığa elverişli yapıları göz önüne alındığında diyebiliriz ki, her daim ilgiyle izlenmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir