Burçların Cicim Ayları!

Elinden geleni yapmış, yıldırım aşkına tutuldukları müstakbel sevgiliyi ne yapıp edip koluna takmışsın. İlişkinin ilk günlerinde, ömürlük bir aşkı sağlamlaştırma döneminde hangi burç nasıl davranır? Cicim dediğimiz çiftlerin tüm kozlarını art arda oynadığı, şova yönelik ay nasıl geçer?

Koç       

Hızını beşe katlar, enerjisi bir ayrı çağlar. Aşık olan Koç’tan her tür heyecan verici aktivite girişimi beklenir hele ki henüz yeni kapıldığı bir aşkın ilk günlerindeyse. Yeteneklerinin tümünü göstermek, korkusuzluğuna takdir nişanını almak, yenilmezliğini sevdiğinin kalbine yazmak için kendini akıl almaz cesaret öyküleriyle tanıtır. “Senin için yapamayacağım şey yok!” temalı davranışlarıyla uçar, kaçar, şovunu yapar!

Boğa    

Maddi kaynaklarına olan bağlılığını, “Benim!” diyebildiği her şeye karşı geliştirdiği derin ve paylaşıma kapalı hassasiyeti ilk günlerde hasır altında saklı tutar! Kesenin ağzını iyice açar, kendinden beklenmedik bir performansla harcar da harcar! Henüz Boğa’nın hatırı sayılır tutumluluğundan haberdar olmayan yeni sevgili, cicim aylarında parayı tomarla harcarken, Boğa istediği mesajı vermekten övünç duyar; “Seviyorsam, gerisi teferruat!”.

İkizler  

İkizler’in tatlı dilinden, hoş sohbetinden bıkılan gün de gelecekmiş! Halk şaşkın halde; İkizler’in yere göğe sığdıramadığı, anlatmalara doyamadığı sevgilisini dinler! Püfürtüler ortamın havasını kaçırır, konu değiştirme çabaları nafile gayretlerle bertaraf olur, İkizler bitti demeden yeni sevgili sohbeti sona ermez, cicim ayı öyle bir iki günde geçmez! Anlatacak onca şey varken, İkizler sus durak bilir mi? Bilmez!

Yengeç

İlk günden başlar Yengeç ilişkisinin akıbetini planlamaya. Sebebi sevgisi malum; yuva kurmaktır. Öyle gönül eğlendirecek, ciddiyetini kaybedecek uzun uzadıya flörtlere harcayacak vakti yoktur Yengeç’in. Aileler birbirine uygunsa, gerekli mercilerden onaylar da alındıysa, zamanın dakikasını kaybetmez; koyulur söz, nişan, evlilik üçlüsünü bir bir adımlamaya. Tüm adetler yerini bulacak, gereken yapılacaktır. Çeyizi, bohçası, beyaz eşyası derken; hayırlı bir mesele için çalışmalara başlar.

Aslan   

Aslan’la cicim ayı, sürprizler dolusu günler demektir. Sevgili bir sürprizin şokunu atlamadan, öteki sevincine yumar gözlerini, ardından bir yeni şaşkınlık ve birbiri ardına dizilen mutluluk dolusu günler gelir. Aslan’ın aşk ve seferberlik ilanı eş zamanlı olur. İlişkisinin özellikle ilk günlerinde, camdan çıkar, bacadan düşer, helikopterden el sallar ama asla iki basit adımla sevgilinin yanına yürümez. Hep şaşkın hep ağızları açık gönülleri şen tutar.

Başak  

Başak kendi dahil sorumlu olduğu her konuda maksimum özenlidir. Aşık olmaktan çekindiği, düzeninin bozulup, mantığının yerini duygusunun almasından biraz da korktuğu doğrudur. Ama çoğu zaman korktuğu gibi olmaz, aşk uzunca zamandır kullanımını durduğu, zihninden vakit bulup çalıştıramadığı kalbini devreye sokar ve özeninin daha da arttığı günler başlar! Aşık bir Başak kolları sıvar, kendini tepeden tırnağa güzel bir bakıma sokar, ilişkisinde bir başka ışıldar.

Terazi  

Canı ciğeri, onlarsız gün geçirmediği arkadaşları çiçeği burnunda ilişkisinin ilk günlerinde rafa kalkar, Terazi için soluğu yanı başında aldığı sevgilisinden bir adım uzaklaşmayacağı yeni bir dönem başlar! Terazi sevgilisiyle görüşmek için her fırsatı değerlendirir, yapılacaklar listesini yırtıp atar, onsuz olduğu her an kavuşma anına hazırlık yapar. Yürürken dans eder, konuşurken şarkı söyler! İçinde kelebekler, yüzünde güller açar! Terazi’yi yanında sevgilisi olmadan görmek hayal olur!

Akrep  

Aklında zerre kuşku, içinde tatlı da olsa ufacık bir merak kalmaması için kolları sıvar, sevgilisinin geçmişini didiklemekten uyku uyumaz. Hakkında her şeyi bilmek ister, bunun adına da aşk der Akrep! Özel hayatın gizliliği, geçmişin kendiyle ilgisizliği dinlemez, sevgilisinin o ana dek yaşadığı her şeyi didik didik eder! İlk aylar her şey aydınlığa kavuşana, Akrep’in güven iklimi ilişkide hâkim rüzgar olana dek, araştırmayla geçer.

Yay       

Yay’ın evlere sığmaz, koşmakla çıkmaz enerjisi aşık olunca yüreğinden taşar, bir ayrı coşar! Çocuklar gibi şen olan Yay, taklalar atar, deparlara kalkar, heyecan dolu günleri hız kesmeden birbiri ardına bağlar! Sevgilisini sanki yıllardır tanıyormuşçasına bir yakınlık duyar, her planına derhal onu da ortak eder ve hızla ona katılmasını arzular! Yay’ın ilişkisinde oryantasyon yoktur, ilişkinin orta yerine gökten düşer, zamanı alışmaya değil yaşamaya harcar!

Oğlak   

İşte beklenen aşk ve kapıyı çalan cicisi bol ay! Oğlak’ın tüm çevresi işinden kafasını kaldırıp bir çift göze vurulmasını, kendi duygularıyla tanışıp mutlu olmasını arzu eder! Kendini işe güce fazlaca kaptırma eğilimi olan Oğlak, vakti geldi demez, boşluk bulup aşka kolay düşmez. Duyguların yaşamına sızmaması için mesleki korumalarca tutulan kapılarından bir yolunu bulup sızan aşk, nihayet yıllık izni gündeme getirir ve uzunca bir tatil başlar! Oğlak yaşamın tadını şimdi şimdi anlar!

Kova    

Onlarca davetin organize olduğu, tüm sosyal çevreyle tanışmanın uygun günlere bölüştürüldüğü maraton başlar! Kova çiçeği burnunda sevgilisini eşe dosta ilan etmek, arkadaşlarıyla buluşturmak için hiçbir uygun vakti kaçırmaz, ister ayak üstü bir kahve olsun ister uzun uzadıya sohbetlerle dolu bir yemek, ister birlikte bir oyuna katılmak olsun ister sadece söyleşmek, her fırsatı değerlendirir, cicim ayını kabul gününe çevirir.

Balık    

Ayaklarının dünya yüzeyine bastığına sıkça rastlanmayan Balık, büsbütün uçuşur, yüreği helyumla dolmuş gibi göklerde süzülür. Sorumluluklarına zaten dört elle sarılmazken tümden bırakır ipin ucunu ve kendini sadece aşkına adar! Aşık olmak dahi Balık için başlı başına bir iş ve mesai gerektirir. Bunun kurulması zorunlu hayali, katılımı zorunlu düşü, yaşanacak onca mutluluğu var; işe güce nasıl vakit bulsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.