Burçların Bir Heves Alıp Bir Daha Yüzüne Bakmadığı Eşyalar!

İsteyen reklamların gazabına uğramak desin, isteyen indirimli ürünlerin büyüsüne kapılmak desin, isteyen anlık hevesler desin. Hepimizin evinde büyük bir heyecanla satın alıp, sonra bir daha yüzüne bakmadığımız türlü türlü eşya var. Kamp çadırından tut da koşu bandına kadar. Bir gün kullanırım diye aldığın kamp çadırı saklandığı yerde eskir kimsenin haberi olmaz, koşu bandına bir iki kere çıkılır bir yerden çok yer kaplıyor diye kömürlükte saklanır. Örnekleri çoğaltmak mümkün tabii. Senin burcunun büyük beklentilerle satın alıp bir daha elini sürmediği eşya hangisi?

Koç: Dambıl

Koçların evinin demirbaşlarından biri şüphe yok ki dambıl. Muhtemelen uzun uzun spor salonlarında vakit geçirmek istemedi, dambıllarla günlük egzersizler yapıp formunu korumaya niyetlendi. Sonra o dambılların akıbeti ne oldu dersiniz? Cereyanda kapıların çarpmasını önlemek için önlerine konan basit birer eşyaya dönüşüverdi.

Boğa: Akıllı Bileklik

Her şeyin başında Boğalar, birkaç kullanımdan sonra işine yaramayacak eşyalar satın almaya karşı! Kolay mı kazanılıyor o paralar? Değil mi ama! Akıllı bileklik ise farklı. Bir kere satın alıyorsun, ömür boyu kalp ritminin ölçümünden mesaj bildirimlerine kadar her şey için kullanılıyor. Sözde tabii! Bir kere kullandıktan sonra yüzüne bakana aşk olsun! Bir gün kolundan çıkardıktan sonra hissettiği rahatlığı daha tercih edilir bulduğundan bilekliği bir köşede kendi haline bırakabilir.

İkizler: Ajanda

İkizlerin günlük yaşamı öyle angaryalarla dolu ki! Hiçbirine zamanında yetişebilmesi mümkün değil. Yılbaşında görücüye çıkan renkli renkli ajandalar ise belki planlı bir hayata geçmesine yardımcı olabilir. Kitaplığında kapağını açmadan öylece bekleyen onlarca ajanda yokmuş gibi! Yeni satın alacağı ajandaların kaderi de onlardan farklı değil.

Yengeç: Ekmek Makinesi

Sabah kalktığında o sıcak ekmek kokusunun mutfağından tüm eve yayılmasını kim istemez ki! Üstelik televizyonlarda bas bas bağırıyorlar, dışarıda satılan ekmekler ne kadar sağlıksız diye. Yengeçler de ekmek makinesiyle tüm bunların önüne bir set çekip, birbirinden lezzetli ekmekler pişireceği hayaline kapılabilir. Hayal diyoruz çünkü birkaç denemenin ardından hem yorucu hem de beklentilerini karşılamayan ekmek hazırlama sürecinin ardından makine, kullanılmayan mutfak eşyaları bölümüne kolayca transfer edilir.

Aslan: Selfie Çubuğu

Aslanların Instagram hesaplarında şöyle bir gezinin. Birbirinden etkileyici selfiler, büyüleyici manzaraların yanı başında poz verdiği fotoğraflar gırla! E, her zaman fotoğraf çekecek birini bulması kolay değil. Bir selfie çubuğuyla her şeyi kolayca halledebilecekken hele! Bir heves kullanırken sorun yok da her zaman yanında taşıyacağı o koca aleti bir yerden sonra gereksiz bir yükmüş gibi görebilir.

Başak: Ansiklopedi Seti

Başakların zihni bir tür bilgi öğütücü gibi. Öğrenmek istediklerinin bir sonu yok! Evlerinde kitaplıklarını boydan boya kaplayan ansiklopedi setini muhtemelen bu ihtiyacını karşılamak için satın aldı. Önceleri belki ilgi çekiciydi ama bir yerden sonra kitaplık raflarında bir dekor olarak kaldı. Öyle ki bir yerden sonra sadece tozlarını alırken varlıklarını hatırlaması hiç de uzak bir ihtimal değil. Hele ki günümüzde internetten bilgiye ulaşmak bu denli kolaylaşmışken.

Terazi: Pilates Topu

Teraziler için güzel bir vücuda sahip olmak ve çekiciliklerini her zaman korumak bir tür görev gibi. Büyük heveslerle satın aldıkları pilates topunda da aslında fit bir vücuda ulaşma istekleri gizli. Ona kalsa her gün geçecek eğitim videolarının karşısına, eğitmeni ne derse o, başlayacak spor yapmaya. İlk günler belki kolay ama bir yerden sonra sıkıcı ve yorucu bir uğraşla zaman kaybettiği hissine kapılabilir. O saatten sonra pilates topunun havasını indirir, bir köşede eskimeye bırakıverir.

Akrep: Masaj Aleti

Akreplerin gerim gerim gerilen kaslarını her gün şöyle güzel bir masajla ovan birileri olsa keşke ama nerde… Allah’tan masaj aletleri çıktı da biraz olsun rahatladı. En azından sürecin başındaki tablo böyle. Bir iki denemenin ardından aslında gerçek bir masajın yerini hiçbir şeyin tutmadığını fark etmesi ise pek uzun sürmez. İşte o zaman dünya para döktüğü o aletler, kullanılmayan eşyalar dolabına kaldırılır teker teker.

Yay: Gitar

Yayların en özendiği insanlar, ellerinde gitarlarıyla şarkılar söyleyenler. Kendisi de sıkça hayalini kurar, keşke ben de çalabilsem diye. Sokak müzisyeni olarak ya da ateş başında toplanmış bir arkadaş grubunun ortasında… Bir heves satın alırken aklında hep bu hayal var. Bir iki deneme yapar, belki de bir kursa başlar. Ne kadar uzun süreli olur muamma! Gitar da odasının bir köşesinde dekoratif bir unsura dönüşebilir en fazla.

Oğlak: Kitap Okuma Lambası

Oğlaklar, yatağa girdiği gibi uyuyanlardan değiller. Yatmadan göz gezdirecekleri kitapları bu yüzden hep durur yataklarının baş ucunda. Evin tüm ışıklarını açıp kitap okumaktansa bir kitap okuma lambasıyla belki çok daha rahat edebilir. Hem böylece belki de kitaba daha rahat konsantre olabilir. Kim bilir? Gözlerini yormaya başlayan lambanın kullanım ömrü ise pek de uzun olmayabilir.

Kova: Teleskop

Gökyüzü, oldum olası Kovaların en büyük ilgi alanlarından biri. Yıldızların büyülü ışıklarını seyretmek, meteor yağmurlarını izlemek, gezegenlerin hareketlerini takip etmek… Hiçbir şeyden bu kadar zevk almaz bile denebilir. Yıllardır penceresinin önünde duran teleskopun satın alınma hikayesi de bu aslında. Hevesini aldıktan ve sürekli aynı şeyleri izliyormuş hissine kapıldıktan sonra pencere önünde duran herhangi bir nesneye dönüşmesi hiç de güç değil.

Balık: Fotoğraf Makinesi

Balıkların sanatsal alanda önemli bir potansiyeli ve yeteneği var. Özellikle de görsel alanda! Belki de bu yüzden fotoğrafçılık, en büyük ilgi alanlarından biri. Dünya paralar sayıp en pahalı fotoğraf makinelerini gözü kapalı alabilir. İlk günlerde boynundan asla çıkarmazken, bir müddet sonra ağır geliyor deyip evde bırakır. Ardından sadece özel günlerde yanında taşır. En nihayetinde ise odasının bir köşesinde tozlanmaya mahkum kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.