Burçların Batıl İnançları!

Burçlar pek çok şeyi etkiliyor, karakterimizin en iyi yanlarını, en sivri yanlarını, olaylara nasıl cevap verdiğimizi bile. Peki hiç burcunuzun batıl inançlara olan bakış açınızı da etkilediğini düşündünüz mü? Kimisine deli saçması gibi görünen olaylar kimisi için eve kapanıp bütün günü başına hiçbir şey gelmesin diye dua ederek geçirmesine sebep olur. Her ne kadar ben öyle şeylere inanmam desek de içimizden bir ses peki ya doğruysa diye bizi dürtüklemeye devam eder. Her burcun takıntısından yola çıkarak bir batıl inanç listesi hazırladık, bakalım sizinkini doğru tahmin edebilmiş miyiz?

Koç: Kulaklarım Çınlıyor, Biri Beni Anıyor

Başlangıçların ve ilklerin Zodyak’taki temsilcisi olan Koçlar gidilmemiş yollardan gitmeyi, denenmemiş şeyleri denemeye bayılır. Her ne kadar bir şey söylemek istediğinde lafı dolandırmadan söylemesi kiminin hoşuna gitse de herkes bu fazla açık sözlü burcun kendi hayal dünyalarını iki saniyede tepe taklak etmesine o kadar sessiz kalmaz. Koç hakkında hararetli muhabbetler dönerken, koçlar kulaklarında bir çınlama duyar duymasına ama çok üstüne düşmeden alınacak yeni kararlar, gidilecek yeni yollar aramaya devam eder.

Boğa: Yere Tuz Saçılması Uğursuzluk Getirir

Bu dünyaya adeta bir tatlı huzur almaya gelen boğalar ilmek ilmek ördükleri sakin hayatlarına müdahale edildiğini hissettiklerinde öfkelerini kontrol etmeleri çok zor olabilir. Yere tuzun saçılması bin bir türlü uğursuzluğu beraberinde getirebilir, ama bir Boğanın arkasına bile bakmadan kaçıp gitmesine sebep olan şey kokusunu aldığı bir tartışma geliyor hissidir.

İkizler: Yere Çatal Düşerse Misafir Gelir

Merak denildiğinde herkesi yarı yolda bırakan İkizler öğrenme aşkıyla dolup taştığı için batıl inançlardan ziyade kendisine mantığı ve bilimi baz alır. Ancak her ne kadar batıl inançlara yüz vermem dese de çekici bulmaktan kendini alamayan İkizler her günü gecesi bir festivalde geçiyormuşçasına hissetmek için çatalları bilerek yere atarak evi misafirlerle dolup taşırabilir.

Yengeç: Aynanın Kırılması Uğursuzluk Getirir

Evim de evim ailem de ailem demekten kendini alamayan Yengeçlerin en büyük korkusu tabi ki de sevdiklerinin başına bir şey gelmesidir. İçinde ayna kırılan evlerin gün yüzü görmediği inancı bir yengecin içini öyle bir acıtır ki aynaların yanından geçerken parmak uçlarında yürümesi, hep geniş kanatlarıyla korumak istediği sevdiklerine bir şey olacak korkusundan ileri gelir.

Aslan: Kara Kedinin Önünden Geçmesi Uğursuzluk Getirir

Birçok konuda olduğu gibi batıl inanç konusunda da diğer burçlara fark atan Aslan burcu her ne kadar tür olarak kendine yakın hissettiği kedileri çok sevse de yüzyıllardır uğursuzluklarıyla ün yapmış kara kedileri gördüğünde kendini tutamaz ve hemen uğursuzluğun yürürlüğe girmeden iptal edilmesi için elini saçına götürür.

Başak: Güneş Battıktan Sonra Ev Süpürülmez

“Hijyen, hijyen, hijyen.” özlü sözünün sahibi olan Başak burcu hayatta her şeyin yerli yerinde olmasından ve zamanında gerçekleşmesinden büyük haz alır. Hal böyle olunca Başak burcunun bir batıl inancı varsa o da güneş battıktan sonra ev süpürülmesinin uğursuzluk getireceğidir. Ha diyelim ki halıya bir şey döküldü yarın sabah temizleriz desek tutabilir misiniz, tabii ki hayır!

Terazi: Aman Tahtaya Vur!

Adının hakkını verircesine hayatını denge ve uyumun kalesi olarak korumaya ant içmiş Teraziler olası bir huzursuzluk ihtimalinden bile çekinirler. Düğünler, buluşmalar gibi çok önemli günlerde bu inanışlarında gözle görülür bir artış yaşanabilir. Olası felaket senaryolarını savuşturmak için sadece tahtaya vurmakla yetinmez, damadın gelini görmesine de izin vermezler.

Akrep: Taşların Enerjisine İnanmak

Günümüz dünyasında her ne kadar sıradan elbiseler içinde olsalar da aslında her birinin içinde uzun pelerinleri, sıra dışı şapkalarıyla dolaşan bir şifacı var. Gizemin Zodyak’taki temsilcisi olan Akrepler her şeyin bir enerjisi olduğuna inanmaktan kendilerini alamaz ve çeşitli enerjilerle yüklü taşları yanlarından ayırmayarak şansın hep kendilerinden yana olacağına inanırlar.

Yay: At Nalı Şans Getirir

Hayatı bir deney alanı gibi gören Yaylar her şeyi yaşayarak öğrenmek ister ve yeni maceralara atılmadan yaşayamaz. Özgürlüğüne ve rahatına düşkünlüğüyle bilinen Yaylar hayatı olduğu gibi yaşamaktan zevk alır ama bu neşe dolu hayatları daha da neşeyle dolup taşsın diye kapılarının üstününe uçları yukarı bakan at nalı takarak şans hep yanlarında olsun isteyebilirler.

Oğlak: Doğum Günü Pastasının Mumlarını Tek Seferde Söndürmek

Batıl inanç konusunda Başak burcuna benzer bir tavır sergileyen Oğlaklar makul bir yapıya sahiptir ve batıl inançları nadiren ciddiye alırlar. Oğlak burcu gibi aklına koyduğunu elde etmeden durmayan bir burcun batıl inançta gidebileceği en uzak nokta ise doğum günü pastasının mumlarını tek seferde söndüremezse dileğinin kabul edilmeyeceğini düşünmesi olacaktır. Ama o kadar!

Kova: Yok Artık Daha Neler!

Uçuk kaçık fikirleriyle tanınan Kovalar, akılcı ve sezgisel oluşlarıyla dikkat çekerler. Zodyak aleminin batıl inançlara en uzak burcu olan Kovalar kendilerine pusula olarak teorileri, bilimsel kanıtları baz aldıkları için kara kedi önünden geçti diye saçını çekene, ayna kırıldı diye yataklara düşenleri anlamaz, alaycı bakışlarla ortamdan uzaklaşabilir.

Balık: Bugün Kötü Bir Şey Olacak Hissediyorum

Sezgileri oldukça kuvvetli olan Balıklar çoğunlukla kendi yarattıkları hayal dünyasında yaşamayı tercih ederler. Bir balık uyandığında içinde kötü şeylerin olacağına dair bir hisle gözlerini açmışsa o gün kötü şeyler olacaktır aksini inandıramazsınız. Bu yüzden o gün evden çıkmama ihtimali varsa çıkmaz, çıksa da işaretlere anlamlar yükleyerek felaketten kaçmanın bir yolunu arar.

Bir Yorum Bırakın
  1. hepsi yalan neden bilim tersini demektedir ve bilim; gözleme ve deneye dayanmaktadır ve bilime göre bunların hepsi yalandır buna istisna olmakla birlikte yıldız ve gezegenler kuantum enerjisine sahip olduklarından ötürü TÜM insanları etkileyebilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir