Burçların Astrolojiye Bakış Açıları!

Öyle ya da böyle astroloji bir şekilde hayatımızda! Günlük gazete yorumlarından başlayıp, dost meclislerindeki sohbetlere kadar her yerde bir şekilde bahsi geçiyor. Tabii herkes ne kadar itibar ediyor, orası muamma. Ay burcundan Venüs’üne kadar doğum haritasını ezbere bilen de var “Senin burcun ne?” diye sorulduğunda gözlerini deviren de. Her davranışın temelinde kişinin hayata karşı bakış açısının belirgin olduğunu ise es geçmemek gerek. Zira hayata hisleriyle bakan kimseler de mevcut mantık yolundan şaşmayan da. Bir bak bakalım, hangi burçlar günlük burç yorumunu okumadan evden dışarı adımını atmıyor hangileri astrolojinin batıl inançtan ibaret olduğunu savunuyor?

Sadece Burcunun Ne Olduğunu Bilen Koç

Koçların astroloji ile ilgili bilgisi genelde burcunun ne olduğunu bilmekten ibaret. Astrolojinin ne anlama geldiği, nasıl bir sistematiğe sahip olduğu ya da yükselen burçlar gibi konu başlıklarıyla ise pek içli dışlı değil. Tüm bunlara rağmen sohbet açıldığında Koç burcu olduğunu ifade edip, kendine dair özellikleri duymak isteyebilir. Benzer şekilde Koç burcunu gelecekte nelerin beklediği güvenilir bir ağızdan çıktıysa büyük bir merakla dinleyebilir.

Astrolojiyi Gerçeklikten Uzak Bulan Boğa

Boğaların astrolojiye bakış açılarını anlayabilmek için önce hayata nasıl bir perspektiften baktıklarını bilmek gerek. Açıkça söylenebilir ki sadece somut ve görülebilir olana inanmaya meyilli kimseler. Gökyüzünün karakter üzerindeki etkisi ya da hayatını şekillendirmedeki rolü bu anlamda onların nazarında çoğu zaman safsata. Kişilik özellikleri bire bir tutsa ya da binlerce yıllık bilgi birikime dayanan bir disiplin olduğu söylense bile kolay kolay inandıramaz onu hiç kimse.

Astrolog Olmaya Niyetlenen İkizler

İkizlerin hayatlarının bir döneminde astrolojiye merak salmaları fazlasıyla rastlanan bir olay. Güneş burcunu, yükselenini ya da ay burcunu bir çırpıda öğrenir. Hatta işleri biraz daha ilerletip astroloji kitaplarına göz atması ya da YouTube videolarını hatmetmesi işten bile değil. Bir bakarsın bilgili bir astrolog kadar ahkam keser hale gelmiştir. Arkadaşlarının burçlarını öğrenip, üzerine saatlerce sohbet edebilir. Doğum haritası yorumlamaya büyük bir arzu duysa da astrolojinin derin dünyası bir zaman sonra ona fazla gelebilir.

İç Dünyasını Gökyüzünde Görmeye Hazır Yengeç

Astrolojiye takıntılı burçlardan biri de Yengeçler. Her gün burç yorumlarını mutlaka okur, sosyal medyadan astroloji hesaplarını takip eder, ekranda ne zaman bir astrolog görse televizyonun sesini açar. Böylesi büyük bir ilgiye sahipler. Belli bir seviyeye ulaşmasının ardından ise başlarına gelen olumsuz bir olayın sorumlusunu Merkür retrosu ilan edebilir. Zira onların gözünde astroloji, hayatı anlamlandırma ve karakterini çözmede en etkin araçlardan biri.

Burcunun Her Özelliğini Taşıdığına İnanan Aslan

Aslan burçlarının astrolojiye inanmaları, burçlarının temel özelliklerini öğrenmesine bakar. Özgüvenli halleri ve özel olduklarına dair inançlarının boşuna olmadığını gösteren bir disiplin var sonuçta karşılarında. Hepsi bir yana geleceklerine dair besledikleri büyük merak, onları astrolojinin derin dünyasına sokabilir. Günü gününe burç yorumlarını takip edecek seviyede olmasa da genel itibariyle astrolojiye inanan kimseler oldukları söylenebilir.

Astrolojiye İnananlara Acıyan Başak

Başakların dünyasında her şey açık ve net. Ne karakterlerini anlamlandırmak için gökyüzüne bakmaya ne de geleceklerini farklı bir disiplinden duymaya ihtiyaçları var. Astroloji onların gözünde olsa olsa eğlencelik bir gazete köşesi olabilir. Kendini kaptırıp burç yorumlarına göre yaşayan kimseler ise acıma duygularını harekete geçirir. “Bu devirde hâlâ burçlara inanan kaldı mı ya?” diye eleştirel gözlerle yargılayanlar, genelde Başakların arasından çıkar.

Burcuna Bakmadan Evden Dışarı Çıkmayan Terazi

Terazilerin astrolojiye ilgileri genelde geleceğini öngörme isteğinden ileri geliyor. “Hayatımdaki kişiyle gerçekten uyumlu muyum, ilişkimin geleceği nereye varacak, hayatta nereye ulaşacağım…” şeklindeki türlü soruların yanıtını çokça zaman astrolojide arıyor. İpin ucunu kaçırıp, günlük burç yorumlarına göre hal ve hareketlerini belirlemesi de beklenmedik bir senaryo değil. Yine de astrolojinin çoğu kez sohbet konusu olarak hayatlarında yer aldığı söylenebilir.

Astrolojiyi İnsanları Tanıma Aracı Olarak Gören Akrep

İşin aslı Akrepler, öyle astrolojiyle yakından ilgilenecek ya da burç yorumlarına inanacak kimseler değiller. Hoş, inansalar da kolay kolay söylemezler. Burcunu söylemek, kendini ifşa etmekle eşdeğer bir eylem bir yerde. Şüpheci yanları sürekli akıllarının bir kenarını kemirip dururken, astrolojiye imtina ile yaklaşabilir. Yine de insanların burçlarını öğrenip kısa yoldan kişiliklerine dair yorumlarda bulunabilmek işlerine gelir.

Ya Astrolojiye Derinden İnanan Ya Da Toptan Reddeden Yay

Yayların farklı kültürlere, inançlara, dinlere, öğretilere ya da disiplinlere her daim büyük bir ilgi ve merakla yaklaştığı malum. Benzer bir ilgi pek tabii astroloji için de geçerli. Eğer ikna olmayı başardıysa değme astrologlara taş çıkartacak bir düzeye erişebilir. Hayatı ve insanları artık astroloji ekseninde yorumlar hale gelir. Yok eğer mantığı kabul etmediyse, astrolojiyi toptan reddeder. Burç yorumlarına baktıysa bile olsa olsa eğlenmek içindir.

“Yıl Olmuş 2019 Siz Hâlâ…” Diyen Oğlak

Oğlaklar, hayatı olabildiğince rasyonel yaşamaya gayret eden burçlardan biri. Astrolojiden sohbet açıldığında gözlerini devirmeleri ya da sıkılgan bir hale bürünmeleri bu yüzden fazlasıyla olası. İstenildiği kadar astrolojinin binlerce yıllık bir geçmişe dayandığı, gezegenlerin hareketlerinin izlenerek yorumlandığı söylensin… Onlar bir şeye karar verdiyse, aksine ikna etmek pek mümkün değil. Aksi takdirde “Of yıl olmuş 2019, siz hâlâ burçlara mı inanıyorsunuz?” diye öfkelenebilir.

Burçlara İnandığını Kimseye Söylemeyen Kova

Kovaların gökyüzüne, gezegenlere ve uzaya ilgisini bilmeyen yok. Astrolojiye gök bilim ve entelektüellik penceresinden ilgi duysalar da mantık düzlemine oturtmaları her zaman mümkün değildir. Sosyal ortamlarda da burçlara inanları “Yok artık, bilim mi bu?” nidasıyla eleştirebilir. Sert tepkisinin ardında ise gizliden gizliye burçlara duyduğu inanç gizlidir.

Astrolojinin Neferi Balık

İnanç dünyaları en gelişkin burçlardan biri olan Balıklar, gökyüzünü incelemeden bile astrolojiye inanmaya dünden razı. İnsanlığın kendisini kapsayan çok daha büyük sistemin bir parçası olduğu anlayışı, bir bakıma onları rahatlatabilir. Kendisini anlama ve önlerini görme noktasında da astrolojiyi fazlasıyla çekici bulur denebilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.