Burçların Asla Ayağından Çıkarmadığı Yaz Ayakkabıları!

Yaz geldiğinde açık ayakkabılar, sandaletler, terlikler gibi sahip olunan en rahat ayakkabı modelleri dolapların ön tarafına sıralanmaya başlar. Tabii ilkbahar döneminde de tasarımcılar ve markalar vitrinlerine yerleştirecekleri ayakkabı modellerini de trendlere göre dizmeye hazırlanır. Örneğin bu yıl ince bantlı sandaletler, mule terlik moda olduğu için ilk sırayı onlar alır. Tabii her yılın vazgeçilmez modelleri de ayakkabı vitrinlerinin olmazsa olmazıdır. Peki, sen hangisini seçiyorsun? Her yıl değişen trendlere uyum mu sağlıyorsun yoksa her yaz ayağından çıkarmadığın bir model var mı? Bizim fikrimizi sorarsan her burcun kendine özgü vazgeçemediği ve yıllardır değişmeyen, her yaz ayağında gururla sergilediği bir model var. Eğer sen de kendi burcunun modelinin hangisi olduğunu merak ediyorsan anlatmaya başladık haberin olsun…

Koç Burcu Kadını İçin Teva Sandalet Modeli  

Rahatlığının ön planda olduğunu bildiğimiz için seni turistlerin çorapla giydiği model olan teva sandalet tercihin yüzünden kınamayacağız. Enerjik ve hareketli yapını düşündüğümüzde hak bile verebiliyoruz. Neyse ki sadece siyah renge bağlı kalmıyorsun. Çocuksu yanını ortaya çıkararak neon renkleri de tercih etmen seni turistlerden ayırıyor. Şaka bir yana, Koç burcu kadını çok şanslısın ki bu yıl teva sandaletler neredeyse tüm tasarımcıların podyumunda yürüdü. Madem bu kadar seviyorsun, bu yaz her rengini stok yapmak için çok fazla  şansın olacak.

Boğa Burcu Kadını İçin Hermes Oran Terlikler

Özel markalar ve tasarımlar söz konusu olduğunda maliyet bilincin bir anda rafa kalkıyor. Çünkü kaliteli ürünlere aşık olan her Boğa burcu kadını gibi sen de karşı koyamıyorsun. Tabii bu konuda da kendini senelerce giyebileceğini bildiğin için rahatlatıyorsun. Eh, gerçekçi Boğa burcu kadını olmanın faydaları. Bu nedenle sen Hermes Oran terlikler ile her yaz aşk yaşıyorsun. Birbirinden farklı renk skalası ile zevkli stiline dokunuşlar yapan bu ünlü markanın benzerlerini de almaktan hiç çekinmeyerek marka bağımlısı olmadığını da ispatlıyorsun.

İkizler Burcu Kadını İçin Rahatlığın Simgesi Birkenstock

Senin için rahatlık ve trendlere uyum sağlamak oldukça sıradan bir birleşim. Hatta o kadar kolay bir şekilde bu iki özelliği bir araya getiriyorsun ki diğer burçlar senin bu çok yönlü kişiliğine gıpta ile bakıyor. Son yıllarda popülaritesi artan iki bantlı Birkenstock terlikler de tam bu iki özelliği barındırıyor. Öyle ki neredeyse İkizler burcu kadını için tasarlanmış diyeceğiz. O yüzden senin senelerdir bu terliklere olan tutkunu anlıyoruz.

Yengeç Burcu Kadını İçin Espadriller

Eski dönem aşığı Yengeç burcu kadını olarak yaz aylarının en zarif ayakkabı modelini en çok sen tercih ediyorsun. Her burcun en az bir espadrili olduğunu düşünsek de hiçbiri senin kadar bu ayakkabıya takıntılı değil. 70’li yıllarda moda olan ve romantik bir model olan espadriller rahatlığı ile seni fazlasıyla mutlu ediyor. Bilekten bağlı modelleri, platformlu ve açık olan modelleri ile fazlasıyla çekici bir yaz ayakkabısı.

Aslan Burcu Kadını İçin Gladyatör Sandaletler

Geçtiğimiz yıllarda tekrar moda olan gladyatör sandaletler çıktığı günden beri Aslan burcu kadınının gözdesi. Sen, gladyatör sandaletlerin dizine kadar bantlı olan modellerini seviyorsun. Genellikle kısa şort ya da etekle tercih ettiğin hatta plajda kimono ile bile kombine ettiğin gladyatör sandaletlerin hakkını eski Romalılar bile senin kadar veremediler. Bu sandaletlere olan tutkunun bacağındaki ihtişamlı duruşundan ve 20 metre öteden göze çarptığı için de tercih ettiğini düşünüyoruz.

Başak Burcu Kadını İçin Kalın Bantlı Sandaletler

Tarzını hiç değiştirmeyen sen Başak burcu kadını moda olsun olmasın her yaz kalın bantlı, kalın topuklu ve bilekten bağlı sandaletleri ayağından çıkarmazsın. Bu senin minimal çizginin ve gösterisiz ama şık olan stilinin bir parçası. Bu yıl senin yılın. Çünkü vitrinler kalın bantlı ayakkabılar ile dolu. Mutlaka minimal ayakkabıların bir numaralı öncüsü bu modelden farklı renkleri de dolabına ekle.

Terazi Burcu Kadını İçin Deri Sandaletler

Terazi burcu kadını da Boğa burcu kadını gibi kalite ürünleri çok sevdiği için yazın ayağından çıkarmadığı ayakkabıların başında deri sandaletler geliyor. Parmak arası, bilekten bağlı, terlik, çapraz bantlı ya da ipli olması fark etmez. Şıklığın kalite ile buluştuğu deri materyalden yapılsın yeter. Gerisini zaten sen zarif tarzın  ile birleştirirsin.

Akrep Burcu Kadını İnce Bantlı Ayakkabılar

Ayakkabının bile seksisi olur mu hiç diyenler için Akrep burcu kadınlarının ayaklarına göz atmalarını rica ediyoruz. Özellikle de yazın giydiklerine… Evet, senden bahsediyoruz. Yaz, kış her daim ayakkabı konusunda bile seksi olmayı başarmanı iradeli tavrına borçlu olduğunu düşünüyoruz. Doğru bildik değil mi? Bu yaz ayağından çıkmayacak olan ince bantlı sandaletlerin hem seksi hem de minimal bir duruşu var. En çok siyahı sevdiğini bilsek de koyu yeşil ve beyaz renkli modelleri de denemelisin.

Yay Burcu Kadını İçin Bohem Terlikler   

Farklı kültürlere olan merakını gittiğin ülkelerden topladığın giysiler ve aksesuarla gideren Yay burcu kadını olarak senin yaz ayakkabı modelin kesinlikle taşlı etnik terlikler ya da bohem sandaletler. Özellikle bohem sandaletlerin senin için yaratıldığını düşünüyoruz. Ayağının ön kısmını tamamen açıkta bırakan bu modeller enerjik yapın ile uyum sağlayarak rahatlığından ödün vermemeni sağlayacak.

Oğlak Burcu Kadını İçin Mule Sandalet

Ağır başlı Oğlak burcu kadını şehirde terlikle dolaşmaz diyenler kenara çekilsin. Çünkü Oğlak kadınının bile aklını çelecek bir teklik modeli var. Onun adı: Mule! Hem topuklu hem de terlik olması, süet ya da deri dolması ve ayağı genellikle bileğe kadar sarması ile ofis hayatına bile kolayca kombine edilebilir. Üstelik iş hayatından geceye de rahatlıkla geçiş yapabilirsin.

Kova Burcu Kadını İçin Normandic State Of Mind

Sıra dışı Kova burcu kadını olarak senin normal bir seçim yapmayacağına eminiz. Ama bu halatlardan tasarlanan ve ayağı olduğu gibi ortaya seren sandaletleri ilk senin tercih edeceğini ve asla vazgeçemeyeceğini hiç düşünmezdik. Özgür ruhun ve farklı olman seni diğer burçlardan ayıran en önemli özelliğin. Yaz aylarında plajda giyilebilecek en rahat sandalet olmasını ve bu yüzden tercih ettiğini anlıyoruz fakat şehir hayatında bile Normandic State of Mind sandaletlerden vazgeçmemeni sadece aykırı olmandan kaynaklandığını düşünüyoruz.

Balık Burcu Kadını İçin Sivri Burunlu Düz Terlikler

Bir insanın ayakkabı seçiminde dahi romantik olabileceğine inanmayanlar Balık burcu kadınlarıyla tanışmamış demektir. Normal şartlarda sivri burun hiç romantik bir seçim olmazken terlik formunda naifliği yakalayarak romantik bir çizgiye bürünüyor. Tıpkı Balık burcu kadını gibi. Az çaba ile sofistike görüneceğin sivri burun terliklerin ile hem rahat hem de şık olacaksın.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.