Burçlar Seni Neden Seçsin?

Herkesin ilişkilerden beklentisi farklıdır! Burçlar nasıl ki birbirilerinden bambaşkaysa, anlaştıkları kişiler de o ölçüde çeşitlilik kazanır! Kimisi yenilikten korkar, güvenli alanının dışına adım atmaz, kimisi aynı yere iki kere basmaz, değişim olmadan yaşamaz! Peki ilişki dünyasının sakinleri hangi burcu neden seçsin?

Koç    

Bireysellikle birlikte tehlikenin arttığı ya da dünyanın şeffaflaşmasıyla birlikte gizli kötülüklerin ortalığa saçıldığı bir dünyada her insan eşinden gücüne güç katacak cesaret bekler! Özellikle korunma beklentisi olan, yaşamın zorluklarına göğüs germek konusunda ısrarcı olan ve bu uğurda kendine yandaş arayan insanların dermanı Koç’ta! Zira Koç her türlü zorluğun altından kalkacak kadar güçlüdür!

Boğa    

Çoluğunun çocuğunun rızkını çarçur etmez, ihtiyaç listeni göz ardı edip keyfine düşmez! Birlikte karar vermekten yanadır kavga etmez, fazla inatlaşmadığınız sürece ayak diremez! Tutarlıdır durmadan karar değiştirmez, kendi karışıklığında ilişkisini kaybetmez. Bir de huzur sever, kolay kolay konuşmaları tartışmaya çekmez, kaos yaratması beklenmez! Sakin bir hayat isteyenler, bolca sevilip sarılmak, aldatılma korkusu yaşamamak isteyenler, Boğa’yı seçerse pişman olmazlar!

İkizler  

“Hayat kısa, eğlenmediğin, yüzünün gülmediği, neşeyle dolmadığın tüm vakitler boşa” diyenler aradığınız eşin adı İkizler, kendisinin adresinde genelde yeller eser ama üzülmeyin, İkizler çevre partilerde, eğlencelerde sizi bekler! Çocuk ruhludur onunla sıkılmak mümkün olmaz, meseleleri fazla ciddi sulara çekip olay çıkarmaz! Yaptığı her şeyden keyif alması esastır, yaşamına kaygı, gerilim gibi istenmedik duygular sokmaz!

Yengeç

Özellikle modern dünyada maddi manevi özgürlüklerini ele alan, kimselere muhtaç olayınca kuru söze pabuç da bırakmayan, yalnızlığına ya da kalabalıklara bir hayli alışıp iki kişilik bir yaşam kurmaktan kaçınan insanların yanında Yengeç aile kurmak gayesini eski sıcaklığıyla taşır! Evlilikten korkmaz, köşe bucak kaçmaz! “İşten geldim yorgunum, senden banane ben böyle mutluyum” demez, mutfağa da girer, derli toplu yaşamının gereklerine uyum da sağlar!

Aslan   

Kendini gerçekleştirmesine yıllar olan, yaşamın neresinde konumlanacağına karar vermekte zorlanan, henüz kendine dahi soracak tonla sorusu olan insanların aksine Aslan ne istediğini bilir, kendinden emindir! Hayran olunacak sevgili isteyenler, Aslan’ı koluna takıp hava atmayı da bilir! Boy boy fotoğraflarıyla sosyal medyayı sallamayı da!

Başak  

Her durumda yardım eder, sevgilisinin sorumluluğunu hiç gocunmaz kendine yük eder! Analitik zekasını ortak yaşamlarını kalkındırmak için kullanır, en kısa yolları bulur ilişkilerini her an feraha çıkarmak için bolca didinir, çalışır! Azıcık eleştirdiği de olur ama kırmak için değil, aksiyon almak için sözlerini savurur! Nerede bu devirde sevgilisinin iyiliği için seferberlik ilan eden eş! Başak da bu özellikler bulunur!

Terazi  

Terazi önce göze hitap eder, kol kola gezince bütün gözler bu ikiliyi takip eder! Ne güzel/yakışıklı biri fısıltıları da ilişkinize durmaksızın eşlik eder! En önemlisi çiftlerin arasındaki saygının kaybolmamasıdır denir, Terazi ile yaşanan ilişkide zarafetin, nezaketin, saygının alası bulunur! Terazi’nin huzur isteği sürüp gider hem gözü hem de kalbi bayram eder!

Akrep  

Akrep ile ilişki yaşamadan aşkı tattım, heyecanın alasını yaşadım deme derler! Her duygunun bir tık fazlası, hissin bir başkası Akrep’te bulunur. Akrep ile kurulan duygusal ilişkinin bağları kuvvetli, geleceği sağlam, tutkusu tavan olur! Akrep durur mu hep yepyeni deneyimler vadeder, ilişkinin heyecanını durmaksızın yeniler!

Yay       

Yay’a “yoruldum yatacağım, canım istemiyor bir süre evde kalacağım” denmez, taş olursunuz valla! O zamanın zerresini ziyan etmemek, dünyanın devasa varlığına erişmek, ömrü yettiğince her türlü heyecandan bir dirhem tatmak için koşar adım yaşarken, hayatındaki insanın onu bırakın durdurmaya, yavaşlatmaya dahi hakkı yoktur. Hayatı yaşamak istiyorsanız Yay tam size göre, ama “zaman bir şekilde geçiyor yorulmaya ne gerek” diyorsanız, Yay hayatta başarılar diler!

Oğlak   

Oğlak önce dengi dengine çalacağı davulu arar, sonra vur patlasın çal oynaşını emekliliğine sakla, sade bir nikah töreniyle evliliğe yumuşak iniş yapar! Sonrası malum! Oğlak sever, sayar, yaşam koçluğunu ilan edip yol haritası çizmekle kalmaz, takibini de yapar! Oğlak ile evlenenin başarı ivmesi pozitif artar, yaşamı düzene girer.

Kova    

Kova’nın bir günü ötekine uymaz, zaten kendisi de tam böyle bir hayat ister ve sürekli değişim içinde olmayı seçer! Kova değişime açıktır, yenilikten korkmaz! Her günü birbirinden farklı olan Kova öğrenmeye doymaz, kolay kolay sıkılmaz! Boş işlerle uğraşıp ömrünü beyhude harcamaz. İdealleri uğruna bir ömür mücadele etse yorulmaz! Tüm bu sağduyuda ona eşlik edecek bir sevgilinin yarenliğine de hayır demez!

Balık   

Merhametli insandan zarar gelmez derler ya Balık’tan kimselere zarar gelmez! Düştüğü depresyoni yakalandığı karanlıkta ne yaparsa kendine yapar, kimseye dokunmaz! Şefkatlidir sevdiğini anlamamak mümkün olmaz! Yardım sever, yüreğini açtığı sevdiğini aşka inandırır, sevginin bu denli hissedilebilir capcanlı bir duygu olduğuna ikna eder! Balık severse, anlarsınız!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.