Burçların Aşk Mevsimleri!

Yaz aşkı saman alevi gibi gelip geçer mi? Her bahar âşık olunur mu? Kasımda aşk başka mı? Aşkın mevsimi olur mu demeyin, bal gibi de olur; bunca film, şiir, şarkı boşuna değil sonuçta. Kışın yaşanan aşk yaz aşkına benzemiyor, herkes her mevsimde âşık olamıyor. Bakalım burçlar alemi aşkı en çok hangi mevsim yaşıyor.

İlkbahar: Akrep, Oğlak, Kova

 Bahar geldiğinde mi Akrep böyle olur? Yoksa o böyle olduğunda mı gelir bahar? Tutkulu aşkların insanı Akrep, en çok ilkbaharda aşkın kapısını zorlar. Çünkü ilkbaharda yalnızca doğa değil hormonlar da uyanır. Tabii ki akrebin hormonları da yerinde durmaz, coştukça coşar. Bir diğer ilkbahar aşığı Oğlak, duygularının dizginlerini elinde tutmasına karşın baharın gelişiyle midesinde kelebeklere hâkim olamaz. Dört bir yan yeşillendikçe Oğlak’ın kalbi de yeşillenir, çiçeklendikçe çiçeklenir. Yine de ipleri elinde tutar, baharın büyüsüne kapılıp kendini bırakmaz, güven ilişkisi kurulana dek temkinli davranır. Ancak bir kez güvendiğinde mükemmel bir sevgiliye dönüşür. İlişkinin zor cephesi Kovalar da ilkbaharda gönlünün rüzgarına kapılır. Aşkları çoğu zaman uzun ömürlü olmaz, kolay kolay bağlanmaz. Özgürlüğü mevzu bahis olduğunda ise düşünmeden ipleri koparır. Mutluluğu ise bir başka bahara bırakır.

Yaz: Koç, İkizler, Yay

 Şıpsevdi Koç, kelebeğin ömrü kadar kısa yaz aşklarının başkahramanıdır. Bir yaz sezonunda birden fazla aşk yaşadığı da görülür, aynı anda birkaç kişiyle flört ettiği de. Olur ya birine bağlanırsa kıskanç ve tutkulu bir aşığa dönüşebilir. Dışarıdan her ne kadar farklı bir profil çizse de özünde sevgi onun için çok değerlidir. En az Koç kadar değişken duygulara sahip İkizler ise yazın aşkı hızlı yaşayanlardan. Duygularının etkisiyle sürekli değişen modu onu anlaşılması güç ve ayak uydurması zor bir sevgili yapar. Anı yaşayıp bağlanmayı sevmediğinden ilişkileri de pek uzun sürmez. Tüm yaz sırtında çantasıyla oradan oraya koşan Yaylar ise gittiği her yer de kısa süreli aşklar yaşayabilir. Farklı kültürler gibi farklı insanlar da onun merakını cezbeder. Hızla âşık olur, hızla acısını çeker ve aynı hızla da ilişkisine nokta koyar.

Sonbahar: Yengeç, Balık Boğa

 Âşık olduğunda tüm sevgisini ve şefkatini koşulsuz sunan Yengeç, uzun süreli beraberliğinin ilk adımını sonbahar aylarında atar. Aşkını çekinmeden defalarca dile getirir ve dört elle sarılır, aynı şekilde karşılık bulduğunda ise dünyanın en mesut insanı o olur. Sonbaharın depresif ve melankolik aşığı Balık, çekingen karakteri nedeniyle ilk adımı atmakta fazlaca zorlanır. Yaşadığı her acı deneyim aşka olan inancını sarsa da idealindeki aşkı bulduğunda ömrünün sonuna kadar ona bağlanır. Aşkta sadakati ile tanınan Boğa, mevsimlerden sonbahar olduğunda daha kolay aşka düşer. Birine gerçekten âşık olduğunda onun için yapacaklarının sınırı neredeyse yoktur. Karşı taraf da ona sadık kalırsa tüm ömrünü adayabilir.

Kış: Başak, Terazi, Aslan

Çoğu zaman mantığını duygularının önüne koyan Başak, soğuk günlerde birlikte battaniyesine sarılıp film izleyeceği bir sevgilisinin olmasını ister. Biri için rutinin dışına çıkmak kolay olmadığından bu fedakârlığı karşısında da sevgilisi tarafından değer görmeyi bekler. Soğuk havaya rağmen içini ısıtan sıcacık bir aşk bekleyen Terazi, kışın büyülü ve tutkulu aşığını oynar.  İlişkisinde her türlü tartışmadan kaçınır, sakin bir beraberlik sürmeye çalışır. Bir kez âşık oldu mu da kalbinin tüm kapılarını ardına dek açar. Lükse ve gösterişe olan düşkünlüğüyle tanınan Aslan, kışın sevgilisiyle birlikte şömine başında şarabını yudumlar. İlişkisinde sürekli olarak pohpohlanmayı ve övgü dolu sözler duymayı arzuladığı gibi bir o kadar da cömerttir. Hak ettiği saygıyı gördüğüne inandığında o da sevgisini cömertçe sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.