Burçların Aşk Hayatları!

Bazen gönlünüze giren hırslı biridir ve onu dengelemek için sakin kalmanız gerekir. Bazen evine fazla düşkün biriyle keyifli vakit geçirebilmek için organizasyon gücünüzü sahneye çıkarmak zorunda kalır, bazen de eve girmeyen sevgiliye mısır patlatır, battaniyenin sıcağıyla kandırmaya çalışırsınız. Temel arzularınız değişmese de her ilişki şahsına münhasırdır. Peki burçlar detaylarda farklılık göstermekle birlikte nasıl bir aşk hayatı yaşar?

Koç Burcunun Aşk Hayatı;

Koç burcu insanı rüzgâra karşı yelken açan, hava dalışı yapan bir maceraperest gibi ele alır aşkı! Vücudu adrenalinden dört dönüp, kalbi bin beş yüz atarken yerinde duramayan Koç, yanında bir gözü kara varsa eğer söker belinin kuşağını, açar emniyet kilidini, risk budur der soyunur ipte yürüyüp korkusuzca poz vermeye! Partneri daha düşük bir kan basıncına sahipse vay haline! Bu kez de tutar kolundan sürer peşine! Koç’un aşkı yanardağ patlaması gibi anlık heveslere gebedir ama sıcağı uzun zaman sürecek bir keyif yaşatır.

Boğa Burcunun Aşk Hayatı;

Estetik ve güzellik çok önemlidir Boğa için! Eğer hayalini kurduğu eş uzun bacaklı, geniş omuzluysa ya da minyon yapılı küçük dudaklıysa bu görüntü zihninde tanrılaşır ve sevgilinin görseli beğenisine yakınsıyorsa ne bakmalara doyar ne dokunmalara! Boğa fazla çekici olup kimselerin gözüne ilişmesin diye gölgelemez sevdiğinin güzelliğini bilakis en iddialı görünümü kazanması için elinden geleni yapar. Herkesin beğendiği onundur sonuçta daha ne ister Boğa! Aşık bir Boğa, cinsel tutkularını salıverir ortaya ve yatak odasından saraylar yaratır ilişkisi boyunca!

İkizler Burcunun Aşk Hayatı;

İkizler aşka tutulup ilişkiye yakalandığında doğasından koparılmış, sıcak iklimlere hapsolmuş Sibirya kurtlarıyla aynı kaderi paylaşır. Yüklendiği sorumlulukların ve girdiği rutinin altında ezilmesi an meseledir. Yaşamına mumlar serilecek, yollarına güller serpilip ezberden şiirler okunacak, kalpli ayıcıklarla kandırılacak bir romantik değildir İkizler, en romantik anda gülesi gelir, acil işi çıkıp ortadan kayboluverir. Bilakis zihin dünyasının zekâ öbeğinde, mantık harmanında loş ışıkların yerini aydınlığa bıraktığı bir aşkın özgür tarafı olmak ister. İkizlerin mutluluğa giden yolu birlikte yeni deneyimler kovalamaktan, tatlı bir sohbetin hoş dakikalarında beyin fırtınaları yapmaktan geçer.

Yengeç Burcunun Aşk Hayatı;

Yengeç kuracağı yuvanın kutsal bir başlangıcı olarak görür aşkı! Partnerinin tüm yaşam gereklerini önemseyen ve onun adına düşünmeye koyulan bir anne oluverir bir anda. Karnının açı, toku; ayağının sıcağı, kalbinin sevgiyle doluluk oranı, alacağı riskler, karşılaşacağı tehlikeler hep kendisinden sorulur. Yengeç öylesine sevmelerin, biraz hoşlanıp zaman geçirmelerin insanı değildir, ilişkisini şefkat ve ciddiyetle ele alır. Sonsuz bir birliktelik için gerekli tüm koşulları yerine getirdiğinden emin olunca, ailesinin de yüksek müsaadesiyle yuva kurmaya koyulur! Aile kurumuna olan saygısı onu aşkta sorumluluk sahibi yapar, Yengeç ilişkisi için tüm tehditleri bertaraf edip, mutlu bir yaşam kurar!

Aslan Burcunun Aşk Hayatı;

Aslan cüzdanını unutur egosunu unutmaz, kaprisini hobi olsun diye yapar. Kalbinin beyazını gören bir partnerle kurduğu ilişkinin baş köşesinde, yelpazeler altında, bereketli sofralarda yaşar. Ama önce kibri görünmüşse sahnede o ilişki güç savaşına döner, yıllar geçse iflah olmaz! Aslan yaşamdan keyif almanın sinir ucunu bulmuş, gündeliğini bu alana kurmuştur. İlişkisi de mutluluk içinde, jestler eşliğinde geçer, aşk varsa Aslanın ve tabi ki sevgilisinin kalbinde, saraylar seyran olur! Kendine hayranlığı abartan Aslan başını döndüren bir ilişkide sonsuza dek sahnede kalır.

Başak Burcunun Aşk Hayatı;

Madem aşık oldum gider sevgilimin kucağına yatar, bacaklarımı uzatıp keyfime bakarım diyenler başka kapıya, aşk emek ister diyenler Başak’ın yamacına. Başak çevresindeki eksiklikleri tespit etmek ve yaptığı stratejiyle bu kusurları gidermek üzerine bir gündelik kurar. Bu titiz çalışmanın içinde kendine yer açmak isteyen sevgili, kolları sıvayıp ilkin Başak’ın bakış açısını kazanmalı ve ona destek olmalıdır. Başak’ın susmaz kaygılarını dindirecek bir sevgili ise vazgeçilmez bir nimet olarak bu aşkın baş tacı olacaktır. Ufak tefek de olsa Başak’ın yanında olduğunu gösteren, ince detaylarla örülü yaşantısına omuz veren bir sevgili, ilişkilerinin uyumu için olmazsa olmazdır.

Terazi Burcunun Aşk Hayatı;

Yaşamını kurduğu denge üzerinde herkesle uzlaşarak geçiren Terazi, tüm kararsızlıklarına kocaman bir karar ister! Sevgilisinden de sıkça değişen planlarına kendisini ortak etmesini bekler. Rutine girmekten, tembellik etmekten hoşlanmaz ama organizasyon yapıp her gün yeni bir şeylere karar vermek başa düşerse hoşnut olmaz. Onaylanma ihtiyacını çokça hisseden Terazi bu yüzden aşktan uzakta bir gün geçirmeyi göze alıp sevgilinin kolundan çıkmaz. Velev ki çıktı yeni sevgilisinin koluna ışık hızıyla girer, yalnız kalmaya tahammül etmez.

Akrep Burcunun Aşk Hayatı;

Akrep verdiği ilk izlenimde hırçın, karanlık ve belli ki kararlıdır. Akrep ile aşk yaşamak başlangıçta cesaret ve dirayet ister. Zira Akrep hakkında her şeyi bilmek isteyeceği için, tüm sorularını hizaya sokup, çaktırmadan çapraz sorgu spotunu yakar. Sakince aldığı kısa cevaplardan tatmin olmayan Akrep B planına koyulacak, kışkırtarak ve zaaflarına dokunarak kendini öfkeyle ele vermeni sağlayacaktır. Akrep yaşamında en çok güven duygusuna ihtiyaç duyar, yeterince güvenebilmesi için her şeyi bilmek, henüz hayata geçmemiş olanları ise tahmin etmek ister. Nihayet karşılıklı güven ortamı sağlandıysa, seyreyleyin Akrep’i arzularla donanmış, ihtirasını kuşanmış, en korumacı kanatlarını açmış, duygunun elli tonu aşkını!

Yay Burcunun Aşk Hayatı;

Yay özgürlüğünü herkeslerden daha görünür yaşar! Başının üstünde yanan ampulü görmezden geldiği görünmez, Yay her an soluğu coğrafyanın bir ucunda almaya hazırdır. İlişkiler duygusal bir bağlanma gerektirdiği için şefkatli bir sorumluluk yükler insanlara. Yay yüreğine ısıtıcı değil, yanına yoldaş arar! Bu yüzdendir ki hevesle düştüğü aşklardan çarçabuk kalkar. Aklına gelen çenesine vuran, ötesini berisini düşünmeden açıkça konuşan Yay, kimi zaman kabalaşıp, fark etmeden kalp kırabilir. Buna kimileri dürüstlük derken Yay diyarında patavatsızlık olarak bilinir. Tükenmez heyecanı dolayısıyla sabırsız olan Yay’a ayak uydurmak, uzun süreli bir ilişkide stabil kalmak neredeyse imkansızdır. Ancak uçup kaçan, aklının esintisine yelken açan bir sevgili Yay ile ne güzel de gezip tozar!

Oğlak Burcunun Aşk Hayatı;

Dünyanın en uyumlu ve en aşık çiftine övgülerle çalkalanırken sosyal medya, Oğlak çifti çoktan dönmüştür işinin başına! Oğlak’ın aşkı, muhakkak itibar ettiği birkaç kişinin referansıyla gelmiş yahut herkesçe onaylanmıştır. Bakan gözlerde dolar işaretleri belirmiş, yaşantısı belli bir kariyerin üstüne çıkmış, hayat partneri aynı zamanda iş ortağı olmak için ideal bir profilden seçilmiştir. Fotoğrafları pek uyumlu, yaşamları da en az cansız bir fotoğraf karesi kadar donuktur. Oğlak disipline ettiği işinden arta kalan vaktinin tümünü, zaten birkaç saattir elde kalan, sevgilicilik oynamaya tahsis etmez. İlişkisi son derece oturaklı, karşılıklı fayda esaslı ve saygındır! Taraflar için aşk, böcek, romantizm sorun değilse bizim için hiç değil ?

Kova Burcunun Aşk Hayatı;

Kova aşkından yansa da malumunuz suyla dolmak ve en yakın gölgelikte serinlemek pek de zor olmayacaktır. Hatta aşkın duygusal boyutu baş verince muhakkak su olup buharlaşacaktır, coolluğundan ödün vermeyen marjinalliğiyle tanınan Kova çoğu zaman mantıklı davranıp kendini istenmedik durumlara sokmayacaktır. Diyelim ki fazla sıkışmadan, özgürlükleri kısıtlanmadan süren mutlu bir ilişkisi var ve her şey yolunda. Bu ancak Kova’yı onlarca ekstra faaliyetiyle paylaşmaya katlanmış bir sevgili fedakarlığı ile mümkün olur! Teknolojiye düşkünlüğü, dünyayı kurtaran adamın oğullarıyla bitmez toplanması, arkadaşlarıyla başını kaldırmadığı bilgisayar oyunları ve üst başlık geliştirmenin mümkün olmadığı sayısız sosyal çevresiyle buluşması bitmez, baş başa bir yemek hayalin sonsuza dek gerçek olmaz! Ama ne darlar ne sıkar Kova, herkes gönlünce yaşar.

Balık Burcunun Aşk Hayatı;

“Tıpkı kulağımıza çalınan masallardaki gibi bir aşk ve beyaz atıyla gelen bir prens, kurbağadan bozma bir prenses olsa hayatımda, filmlerdeki gibi bir ilişki yaşasam, baş rolüne kendimi koysam, tutku dolu bir ilişkinin içinde arzularla yansam” diyenler derhal bir Balık’ın elini tutup, ne yapıp edip kalbine taht kurabilirler. Ancak gerçek dünyaya dönecek olursak, aşk meşk güzel şeyler de ya sorumluluklar, bana mantıklı bir ilişki gerek diyenler aman ha bulaşıp işlerini ikiye katlamasınlar! Balık ruhuyla yaşar, bedeninin ayak bastığı dünyaya keyfinin kahyasına sorup gözlerini yumar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.