Burçların Anne Olduktan Sonraki Potansiyel Değişimleri!

Annelerin bir bildiği var da söylüyor “Anne olunca anlarsın” diye. Bazı şeyler sahiden yaşanmadan bilinmiyor. Karnında bir can taşımaya başladığını hissettiğin o an ilk değişim başlıyor. Kişi kendisine daha çok dikkat ediyor, kendi isteğinden çok bebeğinin gereksinimlerini ön plana koyuyor. Daha dün “Önce ben” derken bir bakıyorsun, fedakar yanı giderek daha ağır basmaya başlıyor. Saydıklarımız olması muhtemel değişimlerden yalnızca birkaçı. Bir kadının anne olduktan sonra hangi özelliklerinden feragat edeceği ya da nasıl bir kişiliğe evirileceği biraz da burcuna bağlı. İşte burçlar ve annelik serüvenlerinde karşılaşacakları potansiyel değişimler!

Öfkesini Dizginlemeyi Öğrenen Koç

Koçlara “Bebeğini kucağına alır almaz, ulvi bir kişiliğe bürüneceksin” demek gibi bir niyetimiz yok. Keşke o kadar kolay olsa! Öte yandan zor olsa da annelik yolunda öğrenecekleri çok şey var. Başka zaman sinirden deliye döneceği şeylerin artık eskisi kadar önemli gelmemesi, engel olamadıkları sabırsızlıklarının beklemeyi öğrenmesi ya da en az kendisi kadar başkalarını da önemseyebilmesi gibi. Annelik bir anlamda kişilerin sivri yanlarını törpüleyip, çocuğu için ideal karaktere dönüşebilme işi. Tuttuğunu koparan Koçların bunun da üstesinden başarıyla geleceğine şüphe yok.

Lüks Tanımını Değiştiren Boğa

Boğaların anne olur olmaz öğrendikleri ilk kural, düzenlerinin ve sakinliklerinin artık geçmişte kaldığı. Bebeğin ihtiyaçlarına göre bir program hazırlayacak, uzun uykular yerini kısa kestirmelere bırakacak, yeri gelecek kendini unutacak. Öyle ki sıcak bir duş alabilmek bile neredeyse bir lüks haline gelecek. Çocuğunun geleceğini garanti altına almak bir numaralı hedefi haline gelirken yaşamlarının hiç olmadığı kadar hareketli bir hal alması da şaşırtıcı olmaz.

Daha Derin Bir Kişiliğe Bürünen İkizler

Herkes için bir başınayken lay lay lom yaşamak kolay. Bir de ellerine bebek tutuşturun bakalım, yaşamları nasıl bir hal alacak? İkizlerin annelik serüvenleri de bu anlamda yeni hayatlarına adapte olabilme süreci ile paralel ilerliyor. Yeri geliyor sorumluluk sahibi bir ebeveyn oluyor, yeri geliyor çocuğuyla birlikte çizgi filmlerin müdavimi haline geliyor. En önemli değişimleri ise uçarılıklarından ve umursamazlıklarından vazgeçmeleri. Ee artık yeni bir hayatın mimarı olmakla yükümlüler, derinlikleri de tam olarak bu noktada başlıyor.

Koruma Duvarlarını Arşa Çıkaran Yengeç

Yengeçlerin mükemmel annelik yetenekleri doğuştan. Günlük yaşamlarında bile herkesin peşinden koşturan, gerektiğinde kollarında avutan ve her zaman koruyup kollayan kimselerden söz ediyoruz. Siz bir de onları anne olduktan sonra görün! Sahiplenici karakteri seviye atlayacak, çocuklarını en ufak tehlikelerden bile sakınmak adına koruma duvarlarını arşa çıkaracak. Sevgi dolu kalpleri ve şefkatli yanları ise baki kalacak.

Spot Işıklarını Bebeğine Çeviren Aslan

Annelik, kişinin kendisinden çok bebeğiyle ilgili. Bir Aslan bile anne olduktan sonra aynanın karşısında geçtiğinde kendine değil bebeğine bakıyorsa başka bir söze daha gerek yok! Aslan annelerin değişimleri yalnızca bununla da sınırlı değil. Bir de cesur ve korkusuz yanlarının törpülenmesi meselesi var. Önceleri önemsiz gelen birçok konu, yeri gelecek uykularını kaçıracak. Sonuçta artık düşünmeleri gereken bir bebekleri var.

Mükemmel Yerine Yeterli Olanla Yetinen Başak

Muntazam düzenin yılmaz koruyucusu Başakların annelikten sonraki halleri evlere şenlik! Nerde mükemmeliyetçiliğinden vazgeçemeyen, evde tozun zerresine bile tahammül edemeyen o kadın. Bir de bakarsın düzeni zaruri bir kavram olmaktan çıkarmış, boş vermişliği yeni hayat kuralı yapmış. Zaten sürekli altının değiştirilmesi gereken, terleyen, kusan bir bebekle başa çıkması yeterince zorken başka bir şeyle uğraşmaya vakit mi kalır? İşin enteresan yanlarından biri ise yeri geldiğinde bebeğini altına yapmış şekilde görmenin bile onu sevindirecek hale gelmesi.

Süper Kahramanlığa Soyunan Terazi  

Her anne bir süper kahraman aslında. Çocuğuna en iyi şartları sağlamak için imkansıza meydan okuyan bir kadının süper gücünün olmaması mümkün değil zaten. Normal şartlar altında başkasının yapabileceği bir işe elini dahi sürmeyen Terazilerin, anne olduktan sonra atom karıncaya dönüşmeleri bir bakıma bununla alakalı. Çok daha dengeli ve kararlı bir karaktere dönüşmeleri de cabası.

Kontrolcü Yanı Çelikleşen Akrep

Sevdiklerine büyük bir tutkuyla bağlı Akrepleri siz bir de anne olunca görün! Yavrularını bir an olsun yanından ayırmak istemez, hiçbir tehlikenin yanlarında kol gezmesine müsaade etmez. Önceleri geceler boyu kafasına taktığı şey artık gözüne önemsiz görünse de çocuklarını başı boş bırakmaları pek mümkün değildir. Özgür bireyler yetiştirebilmek adına onlara bir nefes alma alanı tanırken bile gölgesini her zaman üzerlerinde hissettirir.

Özgürlüğünden Taviz Vermeyi Göze Alan Yay

Hayat boyu kimsenin boyun eğdiremediği Yaylara, çocuklarının tek bir sözü yeter. Anneliğin doğasında bağımsızlıktan da özgürlükten de yeri geldiğinde vazgeçebilecek kadar sorumluluk sahibi olmak var sonuçta. Karşılığında ise çocuklarının saf sevgisi ve öpücüklerine boğulmak var. Tercih yapmaları pek zor değil! Bir zamanların gece hayatının kitabını yazmışken, zamanla ayaklarını uzatıp çocuklarıyla çizgi film izlemeyi tercih eder hale gelebilir.

Tahammül Seviyesini En Üst Noktaya Taşıyan Oğlak

Oğlaklar, tahammül eşikleri düşük kimseler. Orada burada avazı çıktığı kadar ağlayan bir çocuk gördüklerinde de genelde “Annesi babası sustursa şunu” diye iç geçirebilirler. Tabii hepsi anneliği tadana kadar! Bir yerden sonra ağlayan bebekli ailelerle empati kurmada en anlayışlı insanlarla yarışırlar. Gerçekleşmesi muhtemel bir diğer değişim ise işi gücü bir kenara bırakıp evinde çocuğuyla eğlenmeyi her şeye tercih eder hale gelmesi.

Fedakarlığın Anlamını Öğrenen Kova

Annelik bir yerde hiçbir karşılık beklemeksizin sadece verme işi. Fedakarlık bile denemez hatta, çoğu zaten o an içten gelen ve dönüşü bir kez olsun beklenmeyen doğal tepkiler. Soğuk ve mesafeli yanlarıyla bilinen Kovaların anne olduktan sonra sevgi kelebeği olduğunu iddia edemesek de özellikle çocuklarına karşı çok daha anlayışlı ve fedakar bir karakter olacaklarını söylemek gerek. Bir de keskinleştirdikleri yanları var tabii. Çocukları için dünyayı çok daha yaşanabilir bir hale getirme istekleri gibi.

Kendine Çok Daha İyi Bakan Balık

Güçlü ve sorumluluk sahibi bir anne olmanın yolu, kişinin çocuğuna gösterdiği özeni kendisi için de gösterebilmesinden geçiyor. Sağlını daha çok korumak, daha sorumlu olmak, daha düzenli bir yaşam tarzını benimsemek gibi. Balıklar için de benzer bir senaryo geçerli. Günlük yaşamlarında kendilerine gereken özeni göstermek için özel bir çaba sarf etmezken, anneliğin gücüyle bambaşka biri haline gelebilir. Çünkü bilir ki ne kadar iyi bir anne olursa, çocuğunu da o kadar iyi şekilde yetiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.