Burçların Aldattığını Nereden Anlarsın?

Kusursuz cinayetin olmadığı dünyada, kusursuz aldatma bulmak da oldukça zordur! İki ayrı ilişkiyi bir bünyede yürütmenin de örtbas edilecek tarafı yoktur, muhakkak bir yerinden patlak verir! Yuva yıkan olmak, “sevdiğiniz sizi aldatıyor” demek değil derdimiz! Ancak gözünüzün içine baka baka başkalarıyla olan biri varsa deşifre etmekten mutluluk duyarız! Siz yine de sözlerimize kulan verin ancak fazla abartmayın! “Mesaj kutun neden boş, benden bir şey mi saklıyorsun?” feryadıyla, tokadı basıp yüzüğü fırlatmayın mesela! Kulaklarınızı açın, gözleminizi artırın kâfi!

Koç       

Koç sevince herkes anlar! Zira seven Koç, düz yoldu tırmanmaya başlar, ayakları yere bassa da heyecandan uçar! Sevdiği yanında yeni günleri iple çeker, ertesi günleri kovalar, hayatı birlikte dolu dizgin yaşar! Yalanla dolanla, arkadan kıyıdan iş çevirmekle işi olmayan Koç, biraz da yalan söylememek için sürekli yeni heyecanına kaçar! Bu sırada iş toplantıları gecelere sarkar, seyahatler artar!

Boğa    

Boğa ilişkinin başlarında kendine pek bakar, tüm yaşamına yaydığı kalitesinden ödün vermese de zamanla özverisinden feragat etmeye başlar! Her halini bilen sevgiliye karşı biraz da kendini salar! Boğa öyle her gün aldatmaz, başka birini kalbine kolay kolay sokmaz! Ama herkes aldatır masalına uyarsa, Boğa’yı bir bakım sevdası sarar! Bir giyinme, bir süslenme, Boğa evi mis kokulara Boğar, aynalar çatlar!

İkizler  

İkizler aldatırsa kolay anlaşılmaz! Zira laf cambazlığında ustalık belgesi olan İkizler akıllardaki soruları bertaraf etmek için ne yapar eder kafa yakar! Konu ne ara nerelere geldi, sevgiliyi saran şüpheler değneğini neden sakladı kimseler anlamadan, İkizler havadaki güvensizliği kovalar! İkizler bu; yavuz hırsızlık yapar, aldatıldığını öne sürüp çaktırmadan sıyrılmaya kalkar!

Yengeç

Yengeç ile yaşanan bir ilişki, şefkat sevene, romantik bir birliktelik düşleyene peri masalı gibi gelir! Zira Yengeç gönülden sevmeyi, sevdiğini her halinden hissettirmeyi bilir! Besler, rahatını kendine sorumluluk eder, fedakârlık desen yapacakları hayal gücü sınırlarını zorlar! Hal böyle olunca aldatan bir Yengeç’in yokluğu, elini eteğini özellikle de sevgisini çektiği ilişkisinde hemen hissedilir. Yengeç aldatıyorsa; ilişkinin geleceği hakkında konuşmayı bırakır, şefkat duygusu azalır!

Aslan  

Aslan, cömert kalbiyle bol bol sever, kendine gösterdiği özenin tıpkısını sevdiğine de gösterir, bu yüzden sıkça elini, emeğini, sevgisini sevgilisine hissettirir. Aslan çok sevince iki kişilik bir bencile dönüşebilir. Bu da zamanla fazla sıkı fıkı bir ilişki doğmasını sağlar! Aslan aldattığında kalp kırmak istemez! Hiç olmadığı kadar kibar davranmaya başlar, yapışık ikiz olmadıklarına yaptığı göndermeyle aralarını açmaya başlar! Herkesin kendine yetmesi konusundaki motivasyonu artırır!

Başak

Başak ne tür bir insanla karşılaştı da tüm riskleri alıp aldatmaya soyundu onu bilemiyoruz! Ancak böyle bir şey olduysa da kaygılar ayyuka çıkmış, Başak’ın eli ayağına dolaşıp gemici düğümünü atmıştır! Aklı bir karış havaya çıkıp zihnine hücum eden endişeler tüm boş koltukları doldurunca, Başak Leyla’ya bağlar; ilişkide önem verdiği ayrıntıları atlar.

Terazi  

Terazi ilişkinin rutin çıkmazında sıkışıp kaldı, tartışmaların yaylım ateşinden daraldıysa bir de kaşı gözü heykel, gülüşü güzel birine kaptırdıysa gönlünü geçmiş olsun! Anlaşılması en kolay aldatma sinyallerinden bazıları Terazi’de rahatlıkla gözlenir! Telefonun şifresi ne hikmetse değişir ya da parmak izi tanımlanıp iyice herkesin girişi engellenir. Mesaj kutusu her daim boşalır, cep telefonu masaya ters kapatılır! Belli ki gizlenecek bir şeyler vardır!

Akrep  

Akrep severken karanlığı nasıl aleviyle aydınlatır, geceleri ayıplı oyunlarla kuşatır, ilişkisine derin duyguyla, dört kolla sarılır herkes bilir! Yaşayan hele tüm ilikleriyle hisseder! Akrep aldatıyorsa soğuk geceler üşütür, karanlık korku verir! Akrep en sevdiği geceleri uykuyla geçiştirir ya da isteksiz ve hızlı sevişir! Günün sonunda nerede o eski geceler dedirtir? Böyle bir durumda belli ki başkasında yanıtını akıllara getirmesi önerili!

Yay  

Yay normal koşullarda fazlasıyla özgür, açık sözlü, açık yürekli bir eğlence insanıdır! Kimseleri derin derin düşünmez, sevgilisiyle fazlasıyla uyumlu iki arkadaş olmadan edemez! Sürprizli biriyle karşılaştıysa aklının kayması, kalbinin dört nala çarpması da kimselere şaşkınlık vermez! Aldatan Yay, kısıtlanmışlık hissiyle boğulur bu sıkışıklık ilişkisine öfke olarak yansır! Aldatan Yay için her konu kavgaya çıkar, gözler sözde spontane bir ayrılık arar!

Oğlak 

Aldatan Oğlak’ın evdeki hiçbir hesabı çarşıya uymamaya başlar! Her anını an be an planlayan, ayağını daima yorganına göre uzatan, kendi yaşamı kadar birlikteliğini yönetmek konusunda da usta olan Oğlak, ikinci bir sevgili macerasıyla tepetaklak olur! Oğlak kolay kolay aldatmaz, aldatırsa da belli ki aklı durmuş, kalbi görevi devralmıştır. Oğlak’ın aldattığı geçirdiği sarsıntıdan belli olur! Zira o ana kadar tüm temkinlerini kuşanan Oğlak’ın masraflar artar, bütçesi hop oturup hop kalkar!

Kova 

Kova’nın aldattığı tatlı tatlı belli olur! Hobi alanı bol olan, sinemaya, müziğe ilgi duyan Kova’nın hayatındaki beğeniler değişime uğrar! Kova hiç izlemediği türde filmleri izlemeye, dinlemediği grupları dinlemeye başlar! Bu sayede ilişkide olduğu kişinin zevkleri hakkında da ipuçları verir! Yeni yeni arkadaş isimleri türer mesela, ama tanışmak bir türlü mümkün olmaz!

Balık  

Balık’ın taşlarını zor oturttuğu, kanlı canlı birine tutulup dünyaya yumuşak iniş yaptığı günlerin ardından aldatmayla eş zamanlı olarak yeni bir uçuş başlar! Balık, bedeniyle sevgilisinin yanında olsa da ruhu yolculuk yapar! Talihsizlik bu ya; Balık rüyasında sevgilisinin ismini sayıklar, rüya deyip örtbas etmeye kalksa da ilişkide olduğu kişinin içine kurt salar! Yan yanayken kulakları duymaz olur, sürekli uzaklara dalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.