Burçların 2019 Kışı Ruh Halleri

Kış ayları hem bitişi hem başlangıcı çağrıştırıyor. Önce yılın son aylarını yaşadığımız için eksik kalanları, yetiştiremediklerimizi, yılın bizden alıp götürdüklerini düşünüp hüzünleniyoruz. Hatta umutsuzluğa kapılıp ömrümüzden bir yıl daha geçti diye düşünerek yollarda tek tük kalan kuru yapraklarla beraber yaşlandığımız gerçeği ile yüzleşiyoruz. Sonra yeni yıl heyecanı sarıyor her yanı, yeni bir ben karşılıyor bizi, ışıltılı bir merhaba diyoruz sıradaki yıla. Önümüzde koca bir yıl var ve onun bize getireceği mucizeler…

Yeni bir yıl, yepyeni umutlar demek. Kendimizi yeniden keşfetmek ve elimizden geldiğince hayatımızı yeniden kurgulamak demek. Peki, 2019 bize nasıl geliyor, onu nasıl bir ruh hali ile karşılayacağız? Soğuk, yağmur ve kar bu yıl burcumuzu nasıl etkileyecek dersiniz.

Koç

Gelişime Açık / Başarı odaklı

2019 kışı, hayatının çıkışını yapmaya niyetli Koç burçları için motivasyonun tavan yaptığı bir dönem. Oldukları yerlerden sıkılan ve her zaman daha iyisini yapabileceklerine inanan Koçlar, bu kış gelişmeye ve kendilerine yeni beceriler katmaya son derece açıklar. Belki de öğrenmek, belki bir meslek edinmek, belki de yaptıkları işi daha iyi yapabilmek adına pratiklerini çoğaltmak için alanlar yaratmak.

Başarmak ve sahip olmak, Koç insanları için bir sonuçtan ziya yaşam biçimi. Onlar evrendeki pozitif enerjinin gittikçe arttığı 2019 kışında hedeflerini büyütüp, kendilerini o hedefleri başarmaya adayan idealistler. Bir süredir içlerinde tuttukları, hayalini kurdukları emelleri için mücadele zamanı. Onları bu yoldan ne soğuk caydırabilir ne de kar…

Boğa

Garantici / Rasyonel

Taş yerinde ağırdır sözünün dünyadaki temsilcisi Boğa burçları, 2019 kışında çevrelerinde hissettikleri belirsizliğe tepki olarak daha garantici bir ruh haline sahipler. Vaatler, hayaller, kuru sözler onları bu kış yerlerinden kaldırmaya yetmez. Eğer bir Boğa burcunu beraber yola çıkmaya ikna etmek istiyorsanız ona gerçekçi verilerle gelmelisiniz.

Rahatına son derece düşkün Boğa burcu insanı, sonucundan emin olmadığı hiçbir eylemin içinde olmayıp, hesabını yapmadığı hiçbir maceraya atılmayacaktır. İmzalı kâğıtları defalarca okuyan, evde açık ışık kalmış mı diye komşuyu arayan, kar lastiklerini ve zincirini servise kontrol ettiren, evlenme teklifi etmeden arkadaşlarından sevgilisinin evet diyeceğinin bilgisini alan, hava güneşli olsa bile kışta olduğu gerçeği ile atkı-beresini yanına almayı unutmayan Boğalar, bu kış ayaklarını yere daha sağlam basacaklar. Hızlı koştukları günlere inat, düşüncelerle sakinleşmiş, beklemede bir görüntü çizecekler.

İkizler

İşbirlikçi / Tedbirli

İkircikli ruh hallerinin onları geriye çekmeyeceği, güvenmeye açık, enerjisi yüksek bir 2019 kışı İkizler burçlarını bekliyor.  Ama, Fakat, Lakin… Geçmiş tecrübelerin izleri öyle kolay silinmiyor. Kapılar açılırken iyice kontrol ediliyor, sözler verilirken artıları eksileri hesaplanıyor, ortaklıklar kurulurken kılı kırk yaran taraf olunuyor. Gezme teklifleri elbette değerlendiriliyor ama mutlaka sıcak su torbaları koltuğun yanına yerleştiriliyor.

Yürümeye, ilerlemeye, gelişmeye her zamankinden fazla hevesli ve yalnızlıktan sıkılıp el sıkışacağı insanlara ihtiyaç duyan ikizler burcu insanlarının parıldamalarını görmeye hazır olun. Onlar uzlaşmaya karar verdilerse yeni sulara açılıyor yeni muharebelere hazırlanıyorlardır. Hiçbir suya dibini görmeden dalmadıklarından, bütün soruları sormadan cevaplara inanmayacaklarını kestirmek gerekir. Biraz yavaş gittiklerini mi düşünüyorsunuz, belki de siz sadece gölgesine yetişebiliyorsunuzdur…

Yengeç

Üretken / İlişki Odaklı

2019 enerjisini düşünmeden, tereddüt etmeden alan, kullanan ve illaki sonuçlarını görmek için can atan Yengeç burcu insanlarını kış boyunca tebrik etmek için çok fırsatınız olacak. Buz gibi soğuğun ya da lapa lapa karın, onu durdurmaya yetmediğini göreceksiniz. Hayaller kuran, hedefler belirleyen, beceriler biriktiren Yengeçler için artık uygulama zamanı. Yeni projeler, başarılı etkinlikler, alıcılarına hazırlanan ürünler, bereketli bir yılın habercisi gibi bir kış mevsimi.

Bu başarılara insanlarla olan ilişkileri de dâhil. Özel hayatında ilgisinden memnun kalacak bir sevgili, kendilerini ikinci planda hissetmeyecek aile bireyleri ve her zaman içten diyaloglarının karşılığını göreceği iş ilişkileri. Sanki uzun yıllardır durmuş beklemiş de bu kış için enerji biriktirmiş, plan yapmış gibi görünüyorlar. Öyleyse bahara elleri kolları dolu gireceklerini şimdiden söyleyebiliriz.

Aslan

Romantik / Çalışkan

Yağmur yağıyor şakır şakır şarkısı çalarken elinde kahvesi ile pencereden damlaları izleyen bir Aslan burcu insanı hayal edin. Biraz zor oldu biliyoruz ama 2019 kışı Aslanlar için biraz sisli, biraz hüzünlü, biraz hayallerle dolu birkaç ay demek. Işıltılı partilerin, gösterişli hediyelerin, lüks mekânların insanı Aslan elinde bir tek gül ve etrafa saçılmış mumlarla film izlemeye davet ettiğinde bunun yalnızca kısa süreli ruh hali olduğunu hatırlayıp tadını çıkarmak gerek.

İş hayatında tuttuğunu koparan, ne isterse alabilecek, çarpışmaya her an hazır bir rakip olarak tanıyanlar da biraz şaşırmaya hazır olsunlar. Her zamankinden çalışkan, işine düşkün, mesai saatleri gittikçe uzayan Aslanlar, elde ettiklerini paylaşmakta biraz sınırları zorlayabilirler. İnsanları gölgeleri altına almayı sevip bundan kendilerince keyif aldıkları malum ancak bu kış daha hassas olduklarından hesaplara göre değil gönüllerine göre yardımlar yapabilirler. Ofis mobilyalarının rengini siyahtan mora çevirmeye karar vermedikleri müddetçe bırakın bu duygusal hallerini doya sıya yaşasınlar.

Başak

Evcimen / Pragmatik

Kış bahçesinde kırmızının tonlarına bütünmüş bitkilerin arasında kaybolmaya hazır bir Başak burcu var aramızda. Kışın soğuğu nedense bu yıl onu biraz kabuğuna çekilmeye itmiş. Kafasını kapıdan uzatıp ağzından çıkan buğu ile karşılaşmayı pek keyifli bulmadığı açık. Mutfakta vitaminli çorbalar yapmak, filtre kahve eşliğinde epeydir biriken kitapları okumak, eskiyen,  kullanılmayan eşyaları ayıklamak, mobilyaların yıpranan kısımlarını onarmak… Evde kalmak için ne çok sebep varmış bu kış. Belki de biraz dinlenip kendilerine vakit ayırmaya ihtiyaçları vardır Başak burçlarının.

2019 kışında Başakları yerinden kaldırmak için iyi bir sebebe ihtiyacınız var. Harcayacağı enerjinin yaptığı işe değeceğine inandırmalısınız onu. Öyle manasız koşturmalara, boşa geçen toplantılara, dedikodu dinleyip sıkılacağı gezmelere hiç ilgi duymadığını fark etmelisiniz. Bugünlerde evde detoks yapıp sağlığına yatırım yapmayı daha faydalı bulacaktır.

Terazi

Öğrenmeye Açık / Sorumluluk Sahibi

2019 kışının kurstan kursa koşan, öğrenmelere doymayan burcu Terazi için heyecan verici bir yıl başlıyor. Yeni bir işe mi başladı, hizmet içi eğitim listesinde ismi en başa yazılmıştır. Dil sınavına mı girecek, biten test kitaplarının hızına yetişemeyeceksiniz. Şirkete stajyer mi aldınız yoksa fırtına gibi bir personel mi? Yapması gerekenlerin farkında olup, eksiklerini tamamlamak için canla başla kendisini geliştiren Terazi burçları bu kış bittiğinde yepyeni donanımlara sahip olacaklar.

Aynı görev bilincini özel hayatlarında da göreceğiz. Sevdiklerini mutlu edebilmek için sürekli yeni bir şeyler yaparken göreceğiz onları. Değişik bir yemek, özel günler için birkaç tür dans, çocukları için sonunu bilmedikleri masallar, kulağına fısıldamak için bir şiir. Bu kış nerede ihtiyacınız olursa Terazi burçlarının orada olacağından şüpheniz olmasın. Sorumluluklarının farkında, hayatınızı kolaylaştıran iyi kilerinizin adı Terazi, içinizi titreten lodosta sıcacık tarçınlı salep gibi gelecek.

Akrep

Hırslı / Analitik

Bu kış bitmeden. Onu yapmazsam eksik kalır. Bensiz toplantı yapılmamalı. Bu yıl benim yılım… Bu cümlelerin sahibi tabii ki Akrep burçları. Onları güneşli bir kış gününde esen keskin rüzgâr gibi göreceksiniz. Eksik kalmış, tamamlanmamış, sahip olunmamış, gecikilmiş ne varsa peşlerinden koşacak yorulmayı, bırakmayı düşünmeyecekler. Eğer yollarının üzerinde olduğunuzu fark ederseniz hiç vakit kaybetmeden kenara çekilin deriz, hırslı bir Akrep’in neler yapabileceğini kestirmek zor olabilir.

Sanmayın ki hırsı gözünü kör edecek hesapsız, plansız hareket edecek. Kışın en detaylı düşüneni ile karşı karşıyasınız. Olayları kendi içerisinde analiz edip, işine yarayacak verileri çıkarması ona vakit kaybettirmeyecek aksine nokta vuruşu işler yaparak isteklerine daha kısa sürede kavuşmasını sağlayacak. Adımlarını böylesi dikkatli ve seri atan bir rakip kadar, rüzgârıyla savrulduğunuz bir ortak da sizi sarsabilir. İster dostluğunuzda ister iş yaşamınızda gözlerini kısmış beklediğini almaya odaklı bir Akrep burcu tanıdığınız varsa baharın yumuşak havaları gelip çatana kadar biraz etki alanı dışında durmaktan zarar gelmez.

Yay

Enerjisi Yüksek / Cesur

Dokunduğunu canlandıran, çevresindekilerin hayatına heyecan katan, sabah koşar adım işe gelip akşam son derece istekli eğlenmeye giden birileri mi var etrafınızda? 2019 kışı Yay burcu ruh halinin etkileri tam da böyle bir şey. Bulanık havaların, yağmur mahmurluğunun tadını çıkarayım diyenlerin anlayamayacağı bu yüksek enerji aslında Yay burçlarının yabancısı olmadıkları bir durum. Malım onları yılın yarısından çoğunda koşarken görmeniz olası.

Bu canlı hallerini gündelik hayatta, sıradan işlerde harcamak yazık olur elbette. Olimpik kayak pistleri, sis altında kanyon turları işte bu Yaylar için hazır tutuluyor olmalı. Eğer günleri ofiste geçiyorsa da maceralı bir terfi operasyonunun tam zamanı. Kendini göstermek, risk almak ve ne istediğini açıkça ortaya koymak. Hayatlarında ki herkesi hızlı bir kışın beklediğini söyleyelim.

Oğlak

Ruhsal Gelişime Açık / Ne İstediğini Bilen

Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Oğlak burçları son dönmelerde yaptıkları işlere öyle çok daldılar ki biraz durup kendilerini dinlemenin tam zamanı. İç dünyalarında neler var, kendilerini nerede görüyorlar, bundan sonrası için neler yapmayı istiyorlar. Onları rahatsız ya da huzursuz eden şeylerden arınmak için bu kapalı havalardan daha iyisi olamazdı.

Kış ayları her şeyi yenileyip tazelerken geleceğe dair planlar yapmak ve adımlar atmak için de pek çok fırsat sunuyor insanlara. Bunu en iyi şekilde değerlendiren Oğlaklar önümüzdeki yıllar için sağlam bir zemin hazırlıyor kendisine.  Kışın sonunda daha dingin, daha kararlı, daha huzurlu bir insan olacaklarına emin olabilirsiniz.

Kova

İyimser / Sorgulayan

Kış aylarında içi kararan, olumsuz haberlerden hayat enerjisi tükenenlerdenseniz Kova burcu bir dosta ihtiyacınız var demektir. Kasvetli bir Ocak gününde yüz gülümseten kahve kokusu gibi gelecektir pozitif fikirleri. Adım atmaya takatiniz yokken size koşmak için sebepler bulacaktır. Yıldığınıza inanırken yeniden başlarken bulursunuz kendinizi.

Tabii ki o bir Kova. Hiç yoktan polyannacılık oynamak onun bilgeliğinden beklenen bir davranış olmaz. Her şeyi sorgular, olumlu, olumsuz yönlerini araştırır, en bilinmeyen yolları bulur, çarelerin tükenmesine izin vermez.  Hadi gel tekrar deneyelim, dediğinde onu mutlaka takip edin.

Balık

Hedef Odaklı / Organize

Kışın en beklenmedik ruh hali Balık burçlarında görülecek. Ne istediklerinin farkında, nereye ulaşmaya çalıştıklarından emin olan ve bunu yaparken planlı programlı hareket eden bir Balığı izlemek her zaman mümkün olmaz. Soğuk, insanı kendisine getirir derler, belki de onları bu denli ayakları yere basar hele getiren bembeyaz kardır.  Tabii her kış bu denli net olmadıklarını biliyoruz, 2019 mucizesi Balıklara vurmuş denilebilir.

Genellikle rahatsız edilmedikçe köşelerinde oturmayı, yuvalarında vakit geçirmeyi, kendi hayalleri ile oyalanmayı seven Balık burcu insanlarını akıllarına koyduklarını yaparken son derce seri ve tutkulu göreceksiniz. Onlardaki sakinliğin tembellik veya hayalperestlikten değil,  her zaman tutku duyacakları bir şeyler bulamamalarından olduğunu görmüş olacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir