Burçların 2018’de Kalması Gereken Özelliklerini Açıklıyoruz

Sizler de her yeni yıla en yeni kararlarla, daha iyi bir insan olmak istediğine inancı tam, daha büyük disiplinle daha çalışkan bir insan olacağından emin şekilde girenlerden misiniz? Yeni yıl listeleri hazırlayıp, mektuplar yazıp, yeni yıla olan beklentisini sonuna kadar yaşayanlardan mısınız? Yoksa 5 kilo daha zayıf olmak için iştahının kesilmesini dileyen, âşık olmayı hedeflediği için yeni biriyle tanışmayı isteyen, iş yaşamından biraz zaman çalıp kendisini bulma özleminde olanlardan mısınız?  O zaman bu içeriğimiz tam da size göre! Daha mutlu bir yaşama ulaşmak için burcunuza göre geçen senede bırakmanız gereken özelliğinizi açıklıyoruz. Bakın bu seneyi mutlu geçirmek için yapmanız gereken temel şey ne, bırakmanız gereken özelliğiniz tam olarak hangisi!

Koç Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Aşırıya Kaçmak

Canlı oluşlarıyla dikkat çeken Koç burcu insanlarının coşkulu ve çocuksu doğası, ilgi alanlarına giren veya o anda istedikleri bir şeyleri gereğinden fazla yapmalarına neden olabiliyor. Bağımlı olacak kadar kahve içmek, yüzünü eskitecek kadar makyaj yapmak, bir oturuşta sezonlarca dizi izlemek gibi aşırıya kaçan davranışlarıyla yüzleşip bu özelliklerini 2018 yılında bırakmak isterlerse, 2019 yılı onlar için daha keyifli bir şekilde geçebilir.

Boğa Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Değişime Kapalı Olmak

Elbette değişimden korkmayan yoktur. Ancak dingin kalabilen ve ritüellerine sıkı sıkıya bağlı olan Boğa burcu insanlarına, değişimin adı bile korkutucu gelebiliyor. İçe dönük ve sakin yapıları, alışkın oldukları kendi alanlarından çıkmayı pek istememelerine neden olabiliyor. Dışarı çıkmamak için arkadaşlarından 3 ay ayrı kalmak, değişik bir yemek yememek için evlere servis mobil uygulamaları favorileriyle doldurmak gibi özelliklerini 2019 yılına taşımamak onlar için taze bir başlangıç şansı sunacaktır.

İkizler Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Kararsız Olmak

Bir İkizler burcu insanının en büyük derdi karar verememek, karar verse bile uygulama aşamasında sonuna kadar gidememektir. Sıkılgan oldukları için kolayca dağılmış hissederler. Çok fazla alternatif olması, çok fazla karar almak zorunda kalmaları onlar için yorucudur. Yemek sırasında alacakları içeceğe karar vermek için 20 dakika menüye bakmaları, işe giderken hangi yolu kullanacaklarını seçmek için tüm olasılıkları defalarca değiştirmeleri gibi özelliklerini 2018’de bırakmaları 2019’un onlar için çok daha verimli geçmesine neden olacaktır.

Yengeç Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: İçine Atmak

Duygusal Yengeç burcu insanlarının en büyük derdi, en kötü özellikleri olan içine atmak davranışından ileri gelir. Başkasının acısını bile kalbinde hissedip bekleten Yengeç burcu insanları, tüm hüznü her daim yalnız yaşar. Ortamda bulunan bir kişinin derdini kendi derdi bellemek, herkesin derdine koşarken kendi derdini paylaşmamak, üzüldüğü kırıldığı şeyleri söyleyememek gibi özelliklerini 2019’a taşımaması hem kendisi hem de onu seven çevresi için mutluluk kaynağı olacaktır.

Aslan Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Egosunun Sürekli “Orada” Olması

Görkemli ve gösterişli Aslan burcu insanları, kibirlerinden ve bencilliklerinden ayrılmayı başaramadıkları zamanlarda bir takım egosal problemler yaşıyor ve yaşatabiliyorlar. Görünür olmak, bilinir, tanınır olmak, kendilerini ön plana çıkarmak için yapmayacakları şey yok desek yeridir. Yaratıcılık, zekâ ve çekicilikle kutsanmış olduğunu düşünen ve bunu etrafındaki herkese gösterme çabasında olan Aslan burcu insanları, bu özelliklerini 2018 yılında bırakarak hayatlarına gerçekten önemi olan insanların sevgisini katabilirler.

Başak Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Çok Seçici Olmak

Mükemmeliyetçi Başak burcu insanları, bir işe adım atarken mümkün olan her yolu ince eleyip sık dokuyarak, kendilerine en uygun olanı titizlikle seçme eğilimi gösterirler. Bunu hayatlarının her alanında uyguladıkları için bir noktadan sonra kendileri için de yorucu olmaya başlayabilir. Bu nedenle Başak burcu insanlarının daha mutlu olabilmek adına 2019 yılına taşımaması gereken özelliği aşırı seçici olmalarıdır.

Terazi Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Hayır Diyememek

Naif ve kibar Terazi burcu insanlarının kendileri açısından en zorlayıcı özelliği herkesi memnun etme isteği ve bundan doğan kimseye hayır diyemiyor olma sorunudur. Kendisini defalarca zor durumda bırakması, hiçbir şeye zamanının kalmaması, kendine ayırması gereken zamanı başkalarına hibe ediyor olması gibi durumları bir daha yaşamamak için Terazi burcu insanlarının yapması gereken şey, hayır diyememe durumunu 2018 yılında bırakması ve hayır demeye alışarak 2019 yılına girmesidir.

Akrep Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Kontrolcü Olmak

Dikkatli ve plancı Akrep burcu insanlarının vahşi doğası, onları etraflarındaki her şeyi kontrol etmeye ve zaman zaman bir kontrol manyağı olmaya davet ediyor. Buna karşı koyamayan bazı Akrep burcu insanları ise sınırlara aşarak kontrolcü olmaya adım atıyor, hatta zaman zaman çevrelerindeki insanları manipüle etmeye bile çalışarak kontrolcü olmanın da sınırlarını zorluyorlar. Bu nedenler Akrep burcu insanlarının 2019’a girerken ardında bırakması gereken özelliği kontrolcü olmasıdır.

Yay Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Sabırsız Olmak

Gerçek bir proje insanı olmalarına ve birçok yaratıcı fikir sahibi olmalarına rağmen, Yay burcu insanları sabırsız oluşları yüzünden yapılan planlara pek de uyamazlar. Sabırsız oluşları gündelik hayatlarında da son derece dikkatsiz olmalarına yol açar. Hatta tam da bu nedenle düşünmeden konuşarak aslında söylemek istemeyecekleri şeyler söylemiş olurlar ve olaylar içerisinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bu nedenle Yay burcu insanlarının, 2019 yılında daha huzurlu olabilmesi için 2018 yılında bırakması gereken en önemli özelliği sabırsızlıkları olacaktır.

Oğlak Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: İşkolik Olmak

Hırslı ve disiplinli bir Oğlak burcu insanının en zorlayıcı özelliği işkolik olacak kadar çalışmayı sevmesidir. Bir Oğlak burcu insanının işi nerede biter, evi nerede başlar anlamak pek de mümkün olmayabilir. Bu nedenle ona eğlenmesi hatta yemek yemesi gerektiğini sık sık hatırlatmanız gerekebilir. Daha sağlıklı ve eğlenceli bir 2019 yılı için Oğlak burcu insanlarının bırakması gereken özelliği işkolik olmalarıdır.

Kova Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Mesafeli olmak

Her ne kadar arkadaş canlısı olsalar da Kova burcu insanlarının öne çıkan özelliklerden biri de bireysel olmalarıdır. Bireysel olma özelliği nedeniyle ne kadar yakın çevreye sahip olursa olsun, ne kadar çok yakın arkadaşı olursa olsun araya mutlaka bir mesafe koyarlar. Kendi konfor alanlarında kendi sınırlarında kalmayı seven Kova burcu insanlarının daha çok eğlenebilmesi için 2018’de bırakması gereken özelliği mesafeli olmalarıdır.

Balık Burcu İnsanlarının Bırakması Gereken Özelliği: Sürekli Ertelemek

Akışta sürükleniyor olmaktan pek de mutsuz olmayan Balık burcu insanları, bu nedenle yapması gereken şeyleri sürekli olarak erteleme eğilimi gösterirler. 3 haftadır yıkamadıkları çamaşırlar, 4 aydır görüşmedikleri arkadaşları, 1 yıldır izlemedikleri filmler derken kendilerini büyük bir erteleme yığınının içinde bulabilirler. Balık burcu insanlarının daha çok anda kalabilmesi ve hayatlarını zamanında yaşayabilmesi için 2019’a taşımaması gereken en önemli özelliği sürekli ertelemektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.