Burçların 2018 Pişmanlıkları

Yeni yıl, yeni umutlar demek! Spora başlamak, kitap okumaya daha fazla zaman ayırmak, sinemaya ya da tiyatroya daha fazla gitmek… Çoklarının yeni yıldan başlıca beklentileri. Bir de 2018’de bırakmak istedikleri hataları var ki, bir daha tekrarlamamak en büyük gayeleri. Söz konusu pişmanlıklara neyin zemin hazırladığını bulmak ve ders çıkarmak ise yegane çözüm yolu. Önce gelin yakından bakalım, hangi burç hangi hatalarla zehir etmiş kendine 2018’i.

Koç: Sonunu Düşünmeden Bir Söz Etti

Her daim dürüstlükten ve açıklıktan yana olan Koçlar, ister iş hayatı olsun isterse aşk hayatı, ağzından çıkan kelimeleri dizginlemez. Çoğu zaman sözlerinin nereye gideceğini de çok fazla düşünmez. Haliyle karşısında bozulan ya da kırılan eksik olmaz. Hak edenler bir yana yanlış zamanda yanlış yerde edilen bir söz gün gelir başını ağrıtabilir. Hatta sevdiklerini kaybetmesine neden olabilir. Dilinin kemiği olmayan Koçların, 2018’deki pişmanlığı da tam olarak burada gizlidir.

Boğa: Konforu İçin Önemli Bir Fırsatı Elinden Kaçırdı

Tat kaçıran sürprizlerin olmadığı, alıştığı insanlarla bir arada yaşadığı ve büyük efor sarf etmeden keyifle yaşadığı bir hayat, çoğu zaman Boğaların hayalindeki yaşamı ifade eder. Düzenini alt üst edecek gelişmeler ise onları fazlasıyla tedirgin eder. Hayatlarını çok daha iyi bir seviyeye taşıyacak bir fırsat kapılarını çalsa, onlar ilk önce şüphelerini dinlemeyi seçer. Haliyle bilinmeyene gitmektense güvenli konfor bölgesinde kalmayı tercih eder. 2018’de kaçırdıkları büyük fırsatın nedenini çok uzaklarda aramamak gerek!

İkizler: Sevdiği Birini Bir Hiç Uğruna Kaybetti

İkizlerin hayata ne kadar farklı bir pencereden baktıkları malum. Ne başkalarının hayat memat meselesi olarak gördüğü şeyleri kendine dert eder, ne de başkalarının kendinden davranmasını beklediği gibi bir hayat yaşamayı seçer. Belki de bu yüzden farkında olmadan yakınlarının kendinden uzaklaşmasını seyreder. Yan yana geldiğinde her şey güllük gülistanlıkken, araya giren mesafelerle sevdiklerini teker teker kaybeder. Tabii o bunu fark edene kadar iş işten geçer. Hiç uğruna kaybettiği kimseler, 2018’deki en büyük hatalarını ifade eder.

Yengeç: Bugününü Geçmişine ve Yarınına Feda Etti

Yengeçleri Yengeç yapan özellikleri, kimselerin fark etmediği ayrıntıları kolayca görebilmeleri. Denebilir ki bu onların hem özel gücü hem de laneti. İnsanları kolayca çözmesi ya da hayatında yanlış giden şeyleri en başından görebilmesi ile günü kurtarsa da bir ayrıntıya takılıp kaldığında işler sarpa sarabilir. Günler geçip gitse bile geçmişte edilen bir söz, bir hareket daima aklını kurcalar. Sonra ne geleceği planlayabilir ne de bugünü yaşayabilir. 2019 için aldığı kararlardan biri bu yüzden her şeye bu kadar takılmamaları gerektiğidir.

Aslan: Hak Etmeyen Birine Haddinden Fazla Değer Verdi

Başkalarının söylediği gibi Aslanların temel özellikleri egoları falan değil, yüce gönüllülükleri! Yakınlarındaki herkese kol kanat germeleri, yardıma ihtiyacı olanlara en önde gitmeleri ya da kimsenin hakkında kolay kolay kötü bir şey düşünmemeleri… Hepsi de Aslanların ne denli vicdanlı olduğunun göstergesi. Ah işte hayal kırıklıklarının en büyük nedeni de bu iyi niyetleri! Şüphe yok ki 2018’de hiç hak etmeyen birine gereğinden fazla değer verdi.

Başak: Kendi Yoluna Taş Koydu

Bakmayın siz Başakların her konuda aşırıya kaçan titizliğine. Elinde sihirli bir değnek olsa en önce bu huyunu değiştirir. Kimi bilir, belki bu sayede biraz olsun huzur bulabilir. Pireyi deve yapmaz, sorun yumaklarının arasında kaybolmaz. Ne var ki, hayatları söz konusu tablonun tam tersi. Kimsenin düşünmediği ayrıntıların üzerine düşer, incir çekirdeğini doldurmayacak işleri kendine dert eder. Görülüyor ki, 2018’deki hedeflerine ulaşmada kendi yoluna taş koyan da pek tabii kendileri.

Terazi: Hayatında Yeri Olmaması Gereken Kişileri Kalbine Misafir Etti   

Hayatlarında Terazi olan insanlar, oldukça şanslılar. Çok iyi biliyorlar ki ne olursa olsun yanlarından ayrılmayacak, bir dediklerini iki etmeyecek, candan bir yakınları var. Terazilerin en büyük açmazları aslında çevrelerindeki insanların niyetlerini ayırt edememeleri. Herkese karşı bu denli nazikken, kapılarından kötü niyetli insanlar ayrılmaz ki. Haliyle 2018’de de hiç yüz vermemesi gereken kimselere, kalbinde yer verdi. En büyük pişmanlığı da bu yüzden hak etmeyen insanların ardından gözyaşı dökmesi.

Akrep: Sıkı Sıkıya Bağlı Olduğu Aşkı Ayrılık Nedenine Dönüşüverdi

Astrolojiyle yakından ilgilenmeye gerek yok, herkes gayet iyi bilir: Akrepler duyguları bir başka yaşar! Ne karşılarında birileri durabilir ne de yasaklar aşklarına engel olabilir. Ne kadar çok flörtleri olursa olsun, biri aşka dönüştüğünde dünya artık iki kişidir. Karşılarındaki kişiden bekledikleri de benzer bir tepkidir. Geri kalan her şey de açık bir kıskançlık sebebidir. Gözü dönmüş bir aşıkken partnerleri söz konusu atmosferden bunalıp kaçabilir. 2019’a taşımak istemedikleri hataları da aşkı bu denli yoğun yaşamaları olabilir.

Yay: Koşar Adım Kaçtığı Sorumlulukları Ayaklarına Bulaştı

Hayata bir kere geldiklerinin farkında olan Yaylar, ne olursa olsun yaptığı işten mutluluk duymaya bakar. Başkaları peşlerinde pervane olup, yerine getirmeleri gereken zorunlulukları hatırlatsa bile kulaklarını tıkar. Onlara kalsa her şey sırasıyla hallolacak ama en başta motive olmaları gerekli. Ne var ki görevlerinin öncesinde kendilerini şımartırken deadlineları kaçırabilir, küçük işler dağ yığınına dönebilir ya da basit bir sorun çözülmesi güç bir düğüm halini alabilir. Sonra çık işinden içinden çıkabilirsen! 2019’dan temennileri, sorumluluklarını öncelikler listesinde öne alabilmeleri.

Oğlak: Değişim Kapısını Çalarken Eski Alışkanlıklarına Sarılmakta Diretti  

Oğlakların yaşamlarında temel bir felsefesi var. Önce hayal ederler, hedeflerini gerçekleştirmek için harekete geçerler, en nihayetinde de istediklerini elde ederler. Belirtmek gerekir ki, bu yolda kimseden yardım istemezler. Hatta başkalarının izinden bile gitmezler. Ne yapar eder, kendi yollarını kendileri çizerler. Günlük yaşamlarında bile kendileri için en iyi olanı kendileri bilir, başkalarının tavsiyelerini kulak arkası ederler. Sıkı sıkıya bağlı oldukları alışkanlıkları, değişim rüzgarına kapısını kapayabilir orası ayrı. Pek tabii bu da 2018’deki en büyük hataları.

Kova: Görünmez Duvarları İnsanları Dışarıda Bıraktı

Kovalar öyle başkalarının abarttığı gibi dünyadan kopuk, bir başlarına yaşayan münzevi kimseler değiller. Aksine arkadaş canlısı, yardımsever ve insancıl bireyler. Sadece samimiyet sınırlarının nerede başlayıp, nerede bittiğini iyi bilirler. Başkalarına gerektiğinden fazla yüz vermek ya da zamanından önce yakınlık kurmak gibi işlere girişmeye niyetlenmezler. Gereksiz yakınlık çabalarına karşı da görünmez duvarlar örebilirler. Bu nedenle farkında olmadan doğru insanları dışarıda bırakabilirler. 2019’a girerken insanlara karşı biraz daha açık olarak biraz olsun hatalarını telafi edebilirler.

Balık: Hatayı Kendinde Ararken Umutsuzluğa Kapıldı

Her şey insanlar için derler ya. Herkesin hayatında mutluluk da olur, yolunda gitmeyen sorunlar da. Kimileri olan biten için topu hep başkasına atar, kimileri ise dürüstçe yanlışı kendinde arar. İkinci grupta yer alan Balıklar, ne zaman bir problemle karşılaşsa “Ben nerede yanlış yaptım” diye kendine sorar. Hatta kimi zaman kantarın topuzu kaçar, hatayı sadece kendinde arar. Haliyle umutsuzluğa kapılması da moralinin bozulması da fazlasıyla normal. 2018’de illallah ettikleri bu yönleri, yeni yıla taşımak istemedikleri tek özellikleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.