Burçları Zengin Hissettiren Küçük Lüksler!

Biz de isteriz evimizin önünde lüks arabamız park etmiş olsun. En pahalı mekanlarda fink atalım. Marka kıyafetlerle dolaşalım. Yatımıza atlayıp denizlere açılalım. Kader… Böylesi büyük zenginliklere sahip olmasak da bir anda modumuzu yükseltecek küçük lükslerimiz var çok şükür. Pahalı bir markanın poşetini çöp poşeti yapmak mesela. Hangi zengin böyle bir hazzın tadına varabilir ki? Hepsi bu kadarla sınırlı değil. Her burcun kendine özel küçük lüksleri var. Neler mi? Yanıt yeni yazımızda!

Koç: Sinirlenince Yere Telefon Fırlatmak

Koçlar, öfkelendiğinde gözü bir şey görmeyenlerden. Kimin kalbini kırmış, kime sesini yükseltmiş, elinden neyi fırlatmış çoğu kez farkında değil. Ancak sinirleri yatıştığında çevresindeki hasarı görebilir. Hoş, etrafındaki herkes de zaten bu huylarını bilir. Kalpler tamir edilir de bir anlık hışımla fırlattığı telefonunu geri getirebilmek çoğu kez mümkün değil. En büyük lüksü de böyle telefon eskitmek işte!

Boğa: Pizza Kenarını Yemeden Bırakmak

Ağzı olan konuşuyor Boğalar şöyle iştahlı, böyle boğazlarına düşkün diye. Yemek yemeyi sevmekle oburluğun ne alakası var biri çıkıp söyleyebilir mi? Üstelik öyle yemek yemekten hoşlanıyorlar diye çer çöp ne varsa doldurmaz midesine. Yemek zevkleri çoğu kez gurmelerle yarışacak düzeydedir. Tabağında sadece kenarları kalmış pizza bırakması da bunun en net örneği! Para verdi diye lezzetsiz bir hamur yiyecek değil.

İkizler: Telefonu Kılıfsız Kullanmak

İkizlere göre insanları anlayabilmek hiç kolay değil. Eskiden koltuk örtüleri için annelerine dert yananlar, şimdilerde telefonlarının her yanını kırılmaz camlarla, kılıflarla donatıyor. Gönlünce kullanamadıktan ya da tasarımın tadını çıkaramadıktan sonra öyle modelleri satın almanın anlamı ne ki? Ne bir kılıf ne de sarıp sarmalanan cam filmler… Hiçbiriyle işi olmaz İkizlerin. Bu da onların lüks gösterisi!

Yengeç: Markette Poşete Para Vermek

İçinde bulunduğumuz dönem öyle bir hal aldı ki, markette poşet satın almak neredeyse zenginlik göstergesi. Herkes bez çantalarla, fileleriyle alışverişe çıkıyor. Yengeçler de durduk yere para harcamaya meyleden kimseler değil ama 25 kuruş için de bu kadar zahmete girmek istememesi doğal değil mi? İsteyen lüks desin isteyen başka bir şey. Şu kadarcık para için ekmekle deterjanı aynı poşete sıkıştıracak değil.

Aslan: Evde Ayakkabıyla Dolaşmak

Aslan yattığı yerden belli olur diye demiyorlar boşuna. Zengin gösteren hemen her türlü aktivite onlar için lüksten çok ihtiyaç denebilir. Zaten evlerine adım atar atmaz fark edilir, ihtişamları. Kapıda ayakları çıkarmak falan ne o öyle? Hangi çağda yaşıyoruz, böyle şeyler artık çok demode! Yerler kirlense bile bir temizlikçi çağırılır, temizlenir en nihayetinde.

Başak: Marketten Avokado Almak

Başakların alışveriş listeleri dillere destan. Öyle filmlerde gibi market reyonları arasında dolaşırken ne var ne yok sepetine doldurmaz. Ne alacağı, ne kadar para harcayacağı kalem kalem belli. Şaşırtıcı olan ara sıra kendini şımartmaya izin vermesi. Manav reyonundayken avokado satın alması gibi. Varsın başkaları lüks düşkünü desin, sağlığın da lüksü mü olurmuş ama öyle değil mi?

Terazi: Gratis İndiriminin Farkında Olmamak

Terazilerin kozmetik ürünlerine karşı oldum olası bir ilgisi olduğu sır değil. Cildine, saçına, yüzüne en iyi gelecek ürünleri herkesten iyi bilir. Ürünlerin değeri neyse de hiç acımadan parasını verir. Yok indirimmiş falan, umurlarında değil. Sahiden iki tane krem için saatlerce sıralarda beklemenin ya da insanlarla münakaşaya girmenin bir anlamı var mı? Bu kadarcık lüksü de olsun, ne çıkar yani?

Akrep: Kimsenin Netflix Şifresini Kullanmamak

Normal şartlar altında Akrepler, başkalarının kaynaklarından yararlanmaktan gocunmaz. Hatta çoğu kez talep eden taraf olabilir. Boş duracağına birileri yararlansın, bundan ne çıkar ki? Eğer ki kimseden şifre istemeyip, kendi parasıyla bir şeylere üye olduysa orada gerçekten kendine has bir dünya kurmuş demektir. Netflix de bunlardan biri! Kimseyle tartışmaya girmeden ya da dizi zevklerini gözler önüne sermeden bir şeyler izlemek en büyük lükslerinden biri.

Yay: Takside Taksimetreyi Değil Dışarıyı İzlemek

Yaylar için gitmek istedikleri yere bir an önce varmak her şeyden önemli. Bu yüzden kağnı gibi giden ve dur kalk ilerleyen toplu taşıma araçlarıyla pek yıldızları barışmaz. Taksi, onların kurtarıcısı gibi! Geçer arka koltuğa biraz telefonuna bakar, biraz etrafı izler. Gideceği yere vardığında da ücretini verip, arabadan iner. Böylesi bir keyfi taksimetreyi izleyerek zehir etmek de neyin nesi? Bakınca fiyat mı düşüyor sanki? Lüksse lüks, her halükârda yollarda sürünmekten daha iyi.

Oğlak: Arkadaşın Arabasına Binerek İşe Gitmek

Eli sıkılığı bir yaşam felsefesi olarak benimsemiş bir burçtan söz ediyoruz, Oğlaklardan! Lükse para harcayacaklarını düşünmek, olur şey mi? Yapabilecekleri en büyük şey işe arabayla gitmek. Araba bir başkasınınsa tabii! Yakın lokasyonda oturan bir iş arkadaşıyla anlaşıp, her gün işe arabayla gidip dönmek, hem yaratıcı hem de çevreye faydalı bir aktivite. Lüks bile denemez, öyle değil mi?

Kova: Android Telefon Kullanmamak

Kovalar, teknolojiyle içli dışlı insanlar. En yeni ürünleri takip etmek, en iyi ürünleri satın almak bir bakıma hobileri gibi. Bu yüzden kimi zaman kesenin ağzını biraz açıp, pahalı ürünler satın alabilir. Hatta en son çıkan Iphone’u satın almak için mağaza önünde sabahlayabilir. Bu kadar emeğin ardından muhtemelen android telefonları gördüğünde gözlerini devirecektir. Böyle bir lüks onların da hakkı değil mi ama?

Balık: Arkadaşlara Çay Ismarlamak

Balıklar bir gün olsun ne gördüğü bir dilenciyi boş geçer, ne de uzun zaman sonra gördüğü arkadaşlarına bir şeyler ısmarlamaktan imtina eder. Üstelik hiçbiri kendini üstün göstermek ya da zengin hissetmek için değil. Gönlü zengin olduğu için. Çay da ısmarlar yemek de. Yeter ki sıcak bir sohbet ortamı oluşsun. Gerisi bahane.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Oğlak burcuna ne güzel yorum yapmışsınız öyle, çok etkilendim. Valla yeri geldi mi en güzel keyfi harcamalarımı da yaptım şükürler olsun. Ayrıca oğlak burcuyum ama bu hayatta birinin yancısı olmak en sevmediğim şeylerden biridir,tşkler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir