Bu Burçları Tavlamak İstiyorsan O İş Bizde!

Gerçek şu ki kadınları anlamak sanıldığından daha zordur. Bir gün memnun etmek için kılı kırk yardığınız, ertesi gün hiç beklemediğiniz bir davranışınızla bacaları ateşlerle sardığınız olur! Peki gerçekten tavlamak istediğiniz kadını neyin mutlu ettiğini bilmeniz mümkün mü? Burcunu biliyorsanız her şey mümkün! Bu kadar basit miydi diyeceğiniz, sevdiğiniz kadının kollarınıza atılmasını sağlayacağınız taktikler geliyor şimdi. Kulağınız bizde olsun ?

Koç       

Koç biraz serseri, biraz gözü pek, her durumda cesur davrananı sever! Güzelliğinin önüne geçiyor diye yaralarını gizlemek yerine vur kafayı üç numaraya, bırak çıksın o malum gün kafatasında açılan yarık ortaya. Ya da kolundaki dikişi saklama yârinden. O seni tüm acılarınla sevmek ister, bunu elinden alma! Bir de erkek adam kırmızı giymez diye düşünme, patlat bir kırmızı tişört gör bak nasıl bir cazibe katacak sana! Koç kadını ne şıklık ister ne modaya uyum! Koç kadını yürek ister! Kırmızı renk de otoritenin simgesi, güç göstergesidir.

Boğa    

Boğa yumuşak doku sever, kokuları zihnine hapseder, gözüne güzel olan gönlüne zarif bir adım atsın ister! Öyle külhan beyi tavırları, şoför Nebahat havalarına hiç gelemez. Kadını da erkeği de şıklık bekler. Tertemiz ipek gömleklerinle, uyumlu giyiminle sokul yanına, hiç acele etme bırak kendini hafifçe esen rüzgâra! Usul usul konuş, tatlı tatlı sohbet et, dilinin ayarını kaçırıp, ilişkinizin olurunu bozma! Kokunla hafızalara kazın! Bizi yanlış anlayıp mide bulandırma ? Parfüm kokunla!

İkizler  

Kadınlar kendilerini güldüren erkekleri sever masalı, zeki insanların mizahtan anlamalarıyla bağlantılı bir şehir efsanesidir. Aslında İkizler zeki adam sever! Lafı gediğine oturtana, beklenmedik anda çetrefilli bir espri patlatana, herkesin anlamadığı şakalarla kalabalıklar içinde baş başa bir sohbet yaratana âşık olur! Bir de hızını alamayıp İkizler’in dahi başına döndürebiliyorsa, aklını karıştırıyorsa tüm puanlar ona! Küçük sürprizlerden bıkan, gınalar getiren İkizler’e mümkünse büyük düşün, büyük sürprizler yap!

Yengeç

Evcil hayvan besleyen erkek, kadının gözünde sadakatli olduğuna dair bir izlenim yaratır, kadın ruhundan anlayacak inceliğe sahip olduğu düşünülür ve sorumluluk sahibi olduğu yargısına varılır. Tüm bunlar Yengeç’in istediği ilişki biçimini bir çırpıda tanımlar. Bir de hört zörtü bitmeyen, koltuğa uzanıp gözlerini TV’ye diken, tek laf etmeden horultusuna boğulan biri olmaması için, mutfakta iyi olması şart! Ama kız tavlamak için komşunun köpeğini park bahçe gezdiren, cicim aylarında salataya tuz ekenlerin foyası ilk yağmurda meydana çıkar, hüsranı büyük olur; onu da söylemeden geçmeyelim.

Aslan   

Ne kapanın elinde kalıyorsun ne de açık artırmaya çıkıyorsun! Öncelikli iletişim biçimin kendini beğendirmek üzerine olmasın, laf sana geçer geçmez self methiyelerinle sahneyi devralıp insanları sık boğaz etme! Ayrıca kendini fazlaca öven, ilk saniyeden tüm meziyetlerini sayıp döken, kasım kasım kasılan insanların, aşağılık kompleksine kapıldıkları düşünülür. Kaş yapayım derken göz çıkarma! İlla bir şov yapacaksan, tevazu şov yap, bırak boşlukları sevdiğin kadın tamamlasın!

Başak  

Fedakârlık yap, iltifat etmekten çekinme! İltifat et dediysek, klişeye düş, ensesinden ayrılma demiyoruz. Başak tüm detaylara dikkat eder, özel günleri hatırla, kendiyle ya da ortak alanınızla ilgili ufak da olsa yaptığı değişiklikleri fark et ve keyfine katıl. Onu motive et, yardım et, uyum içinde yaşa! herkes kendi dünyasına savrulup gitmesin, kendi işlerinde desteğini rica et, onun işlerine omuz ver! Anlayacağın fedakârlık yoksa, ilişki yok!

Terazi  

İşe yetişiyorum, metroyu kaçırıyorum, partiye geç kalıyorum diye önüne geçme, yürüyen merdivenleri insanları ite kaka çıkma! Terazi’nin kalbinden önce gözüne gir, evvela saçın sakalın, giyim kuşamın konuşsun sen sus! Davranışlarından zarafet okunsun, muhakkak kolayca sarsılmayacak diklikte bir duruşun olsun! Centilmenlik ilk kural, gerisi yalan!

Akrep  

Akrep kararlı bakışların markajına girer. Kaçak dövüşen, bakışları velfecri okuyanlar onun dikkatini çekemez. Gizemini ilk anda yitiren, tüm yaşamını siftah sohbetinde açık eden, oturuşu yayık, ağzı gevşek olan insanlardan hiç haz etmez, çekisi zaten bulmaz. Akrep kendinden emin ve kendine saklanmış olanı sever! Duruşunda keskinlik, enerjisinde seksilik ister!

Yay       

Yay fazla korkusuzdur, kendisi hayata kahkahayı patlatır, güneşi görünce boylu boyunca uzanır. Şahsına münhasırdır Yay, sıkıya gelmez, sorumluluk sevmez! Öyle her gün aynı saatte kalkıp aynı yolları aşıp, akşam da doğru eve gelip uykuya dalamaz! Macera arar, adrenalin arzular! Bolca sürpriz düşünmeye mesai harcamaktan vazgeçme, hayatına heyecan katmak için elinden geleni eksik etme bir de kirli sakalın gücünü küçümseme.

Oğlak   

Oğlak ayakları yere basan, ne istediğini bilen ve elindekine razı gelmeyen bir burçtur. Ergenliğini henüz tamamlamış gibi dengesiz davranışları olan, fazla aşktan pervanenin ayarını kaçırıp etrafa saldıran, elinde avucunda ne varsa yoluna serip sevgi gösterisi sanan insanlarla asla anlaşamaz! Bilakis ekonomi bilen, bütçesini kontrol edebilen, paraları Leyla’ya basmak yerine, geleceğine yatıran biri Oğlak’ın kalbini çalar!

Kova    

Kova’ya da çevresine de sülalesine de bir ukala yeter, Kova’da gözün varsa gönlün de kaydıysa aman ukala olup ilişki yerine horoz dövüşüne başlama. Herhangi bir konuda bilirkişi ol, ileri geri konuşup atıp tutmayacağın, uyduruk yorumları rüzgarından tanıyacağın, kendine bir hayli güvenip tutarlılıkla müdafaa edebileceğin en az bir uzmanlık alanın olsun. Herkesin bildiğini de bilme üstelik, bir farkın olsun! Hem Kova’nın hem de çevrenin gözünde!

Balık    

Şimdi bakmak var bakmak var, gözüne değil ruhuna bak! O nasıl olacak deyip aşık olduğun kadını ortadan kaldırmaya kalkma! Derin derin bak! Hayatının buhranlı dumanlı hava sahasını dağıt, camı pencereyi aç, güneşi göster! Ona hayallerindeki aşkı yaşatmak için düşlere yaklaş. Fazla maddeci olup bilindik jestlerin ardına saklanma, sonra “elimden geleni, üstelik herkesten fazlasını yaptım yaranamadım” güftesini türkü yapıp çalma! Herkes için değil Balık’a özel olanı bul, yap!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir