Burçları Sevme Kılavuzu!

Bazen ne yapacağını, nasıl bir incelik düşünüp sevgilini mutlu edeceğini bilemez, senin için çokça uğraşılmış, astronomik kurgulanmış bir jestin onu pek de mutlu etmediğini görür, hayal kırıklığına uğrarsın. Aslında küçücük bir öpücüktür ya da kocaman bir arabadır istediği, anlayamazsın! İşte üstüne öyle kafa patlattığımız, böyle uğraştığımız burçların esasen nelerle mutlu olacağının tüyolarını veriyoruz. Kâğıt kalem hazırsa başlıyoruz.

Koç

Oradan oraya koşuştururken oturup düşünmeye, enine boyuna araştırıp; gidilecek mekanlar, görülecek manzaralar, söylenecek iltifatlar listesi yapamayan Koç için, hazır organizasyonlara hızla katılmak paha biçilemezdir. Derinlemesine düşünülmemiş, sonu öngörülmemiş gelişigüzel sevgi söylemleri, küçük ama sürprizli hediyeler şaşkına çevirir, mutlu eder!

Boğa

Günlerini gecelerini harcayıp, aylarca boğazından kısıp, zevkinden artırıp kenara koysan, birikimini pahalı hediyelere yatırsan, uyurken üstünü parmak uçlarınla örttüğün anki kadar mutlu edemezsin. Ondan önce kalkıp peyniri zeytinin yanına koyup, kahvaltısını yatağına götürüp, küçücük bir öpücükle uyandırsan, dünyanın en güzel yerinde yaptığı kahvaltıyı çoktan unutturursun. Aceleyle evden çıkma telaşında ve işin başından aşkınken durup birkaç saniye sevgiyle sarılsan, sevgini daha güzel ifade edemezsin.

İkizler

En doğru kararı vermek için alternatifler arasında kararsızlıkla boğulan İkizler’in alternatiflerini azaltıp, tercih şansını artırarak kalbine giden yola hızlı bir giriş yapabilirsin. Yorulmak nedir bilmez, sıkılacak vakit tanımazsan ömür boyu yanında tutabilir, İkizler’i mutlulukla yaşatabilirsin. Öyle boyunu aşan, her yeni gün heyecanına doyulmayan etkinliklere de gerek yok! Bu parkta yürüyüşe çıkmak da olabilir, birlikte alışveriş yapmak, kitap kafede iki satır okumak da! Yeter ki kös kös oturmayın, küçücük anlarınız tatlılıkla dolsun!

Yengeç

Yengeç için en önemlisi “aidiyet”! Banyosunda diş fırçanı bırak, evinde bir çekmeceyi kendi özel eşyalarına ayır, evin bilimum yerlerine seni anımsatacak küçük dokunuşlar yap, kendi hayatında da onun için hatırı sayılır bir yer aç! Dekorasyon yaparken ona danış, yedek anahtarını tatlı bir anahtarlıkla ver, evinde hissettir. Ailesiyle vakit geçirip, kendini annesine sevdirmeyi ihmal etme!

Aslan

En güzel restoranı seç, son model arabanla onu evinden al, kapısını aç, o koltuğuna yerleşirken bir elinle çantasını tut diğer elinle elini! Onun bile fark etmediği yönlerini keşfetmek için çaba sarf et, henüz duymadığı iltifatlarla onu önere et! Farkında olmadığı anlarda fotoğraflarını çek ve güzelliğiyle bezediğin cümlelerinle ilan et! Öv, öv, öv! Sev bir de Aslan’ı çok sev ve belli et!

Başak

Yaptığı herhangi bir değişikliği fark etmekle başla sevmeye; kendine yaptığı her dokunuşu fark et, bu allığının rengini değiştirmek dahi olsa, emin olamadıklarını da “Bugün sende bir güzellik var” girizgahıyla ima etmekten çekinme! Hikayelerindeki tüm arkadaşlarının, akrabalarının ismini ve yakınlık derecelerini bil ve cümle içinde kullan. Sürpriz bir masaj organize et, kalbini kazan! Kendinden bahsetmeden önce mutlaka onun gününü ve keyfini sormayı ihmal etme!

Terazi

Centilmen ol bir defa ama sadece özel günlerde, davetlerde koluna girip, sandalyesini tutarak değil, her gün! Kapısını, sandalyesini, giymek üzere olduğu ceketini; aklına ne geliyorsa önden davran, tut! Sürekli yanında olduğunu, gün içindeki ufak dokunuşlarınla hissettir; beline sarıl, saçını kulağının arkasına usulca yerleştir, gözünden düşen kirpiğini yavaşça al! Sosyal ortamlarına sok, arkadaşlarınla tanıştır. Kamusal alanda elini bir an olsun bırakma, öpmelere doyma, gören göz ilişkinize şahit olsun, duyan duymayana anlatsın.

Akrep

Telefon, bilgisayar, tablet, ne kadar iletişim aracı, günlük sandığı kullanıyorsa, anahtarlarını çoğalt, şifrelerini unutma ihtimaline karşı; açıkça yaz, duvarına as! Kimseye anlatmadığın şeyleri bir tek ona anlat, sır ver! “Bugüne dek kimseyle paylaşmadım, sana neden anlatıyorum bilmiyorum” deyip özel olduğu imasını yapmayı ihmal etme. Küçük kavgalar, ihtirasa davet eden çekişmeler, arzuyu bollaştıracak krizler yarat, tabi vururken öldürme, gözünü de çıkarma!

Yay

Bir sabah kalktığında baş ucunda rotası harikalarla bezenmiş bir tatil planı ve yanına iliştirilmiş bir uçak bileti görmekten hangi Yay memnun olmaz! Küçük partiler organize edip, neşesini insanlara yansıtmasına zemin hazırla. Hikaye anlatmaya teşvik et, ezber ettiğin anılarını tekrar dinlemen dahi gerekse heyecanla eşlik et. Enerjisini canlı tutmasına yardımcı ve en az onun kadar hayat dolu ol! Önce arkadaşlığından vazgeçemesin sonra senden!

Oğlak

Beş ünlemle söylüyoruz ki vaktinin kıymeti altınlardan yadigâr Oğlak’ı asla bekletme! Ne kapıda ne yanıtta! Akşam eve geldiğinde hazır bir yemek masasıyla karşıla, onu hem zaman kaybından kurtar hem açlığını bastır. İşiyle ilgili sohbetlerinde dilini korkak alıştırma. Bolca sor, akıl almaktan çekinme. Baktığını ve beğendiğini öğrendiğin ama asla almayacağına emin olduğun bir şeyi onun için al ve ummadığı anda hediye et, boynuna atılacak, sıkı tutun ?

Kova

Zihninde ne varsa öğrenmek için elinden geleni yap! Zihinsel ortaklık Kova’nın en mutlu olduğu ilişki biçimidir ve bilgisinin hafife alınmamasında ciddi faydalar saklıdır. Tavsiye ettiği kitabı muhakkak oku, sevdiği filmleri izle ve sohbetin ilk kıvılcımını at. Uzman olduğu alanlarda fikir sahibi ol, uzmanlığını ifade edebileceği ortamlar yarat. Öğrenmek konusunda istekli görün ve seni geliştirdiğini Kova’ya muhakkak hissettir.

Balık

Dilinde en sevdiği şarkı, arabanın çalma listesinde yine aynı şarkı, Balık’ın sevdiği şeylerden sıkılmamayı öğrenmelisin. Sevdiği çiçeklerden al, mümkünse saksı çiçeği olsun, gün gelip solmasın. Balık’ın kendi alanında özgürce yaşamasına fırsat tanı, onu zaman zaman kendiyle baş başa bırak, tabi bu sırada ilgisiz olma hatasına düşme! Balık denge işidir, fazla sıkıp kaçırma, çok boşlayıp kendini kötü hissetmesine yol açma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir