Burçları Mapus Damlarına Düşürecek Cinayet Sebepleri Neler

“İnsanlar neden katil oluyor?” Bu sorunun yanıtını arayan onlarca belki yüzlerce araştırma yapıldı, istatistiklere bakıldı, gen haritaları incelendi. Kesin yanıt üzerinde ise henüz uzlaşılabilmiş değil. Bununla birlikte araştırmacıların hatırı sayılır bir kısmı kişiyi cinayete götüren sebeplerin toplumsal koşullar içerisinde oluştuğu görüşünü paylaşıyor. Başlıca cinayet sebepleri olarak ise aşk, intikam, merhamet, savunma, iktidar hevesi ön plana çıkıyor. Görülebileceği üzere dosya bir hayli kabarık. Seni cinayete sürükleyecek sebeplerin ne olduğu sorununun cevabı ise burcunda yatıyor.

Ters Bakışı Bile Cinayet Sebebi Sayan Koç

Polisiye türü kitaplarda ya da filmlerde gördüğümüz gibi planlı cinayetler ya da kaçış hikayeleri pek Koçlara uymuyor. Zira onları cinayete götürecek nedenler bir anda ortaya çıkıyor, sakin kalıp düşünmelerine de fırsat tanımıyor. Normal yaşamlarında bile aşırı ve duygusal tepkiler vermeye meyilli kimseler olduklarını biliyoruz. Ters ters bakan biriyle başladığı ağız dalaşının hapishanede bitmesi bu nedenle şaşırtıcı bir son değil.

Kalbinin Yaralarını Kapatmak İsteyen Boğa

Bir Boğanın dostluğu gibi düşmanlığı da baki. Duygusal açıdan bir hasar aldıysa ve şiddet eğilimi varsa karşısındaki kendini kollasa iyi eder. Çünkü artık başına nerede ne geleceği belli değil. İşini şansa bırakmaktan haz etmediklerinden, bir anda parlayıp harekete geçmek yerine sessiz ve planlı bir şekilde işini halletmeyi seçer. Kalbinin yaralarını kapatmak için elini kana bulamaktan pişman olsalar bile tek bildikleri haksız olmadıkları.

Anlık Tepkilerinin Kurbanı Olan İkizler

Bir İkizlerin neden katil olduğunu kim bilebilir? Çözülmesi güç ve değişken karakterleri göz önüne alındığında neye sinirlendiği ya da neyi tepkisiz karşıladığı çoğu zaman büyük bir gizemdir. İşleri cinayete kadar vardırdıysa ortada bir dedikodunun döndüğü, uzun uzadıya düşünmeden harekete geçtiği ise rahatlıkla söylenebilir. Kendilerini mapus damlarında bulmalarının sebebi genelde üzerine düşünmeden ve ayrıntılara kafa yormadan gerçekleştirdiği eylemleri.

Duygusal Krizlere Yenik Düşen Yengeç

Dışarıdan bakıldığında olabildiğince saf ve iyi niyetli görünseler de Yengeçler, cinayet işleyecek kadar gözü kara kimseler. Bunu yalnızca biz söylemiyoruz, FBI bile kabul ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayınladıkları bir raporda seri katillerin en çok Yengeç burçları arasından çıktığı açıkça ifade ediliyor. Onları bu yola sürükleyense tartışmasız kontrol edemedikleri derin duyguları. Birini aşırı sahiplenmişken yaşanan bir duygusal kriz, sevgi dolu Yengeci bile cinayete götürebilir.

Otoritesini Konuşturan Aslan

Aslanların hayatın her alanında öne çıkma arzusu var. Önlerine çıkan, görmezden gelen ya da küçük düşürenler ise hayatlarının hatasını yapar. Uyaralım da bizden çıksın. Zodyak’ın kralından söz ediyoruz, saygınlığına da otoritesine de biz kez olsun gölge düşürdüğü görülmüş şey değil. Karşısında kim var kim yok önemsemeden çekiverir ipini. Hatta işleri biraz daha ileri götürüp herkesin konuştuğu türde bir seri katile bile dönüşebilir.

Herkesin Yararına Hareket Eden Başak

İnsanlar anlasın ya da anlamasın, Başakların attıkları her bir adımın arkasında bir şekilde fayda sağlama istekleri gizli. Söz konusu fayda kendi menfaatlerine de uygun olabilir toplumun da. Yeter ki olumlu bir karşılığı olacağını bilsin. Karıştığı bir cinayet bile yalnızca bir yarar sağlayacağına inandığı içindir. Akılda tutulması gerekense her detayı incelikle planlayan Başakların en büyük suçlardan bile tereyağından kıl çeker gibi sıyrılabilme potansiyelleri.

Adaleti Temin Eden Terazi

Adaletin yılmaz savunucusu Teraziler bir suça bulaştıysa ortada sahiden yolunda gitmeyen bir durum var demektir. Hatta işler bir cinayete kadar vardıysa mutlaka adaletin şaşan terazisini yeniden dengelemek istemiştir. Tabii işin sonunda bir de kulaklarını tıkayamayacakları vicdanlarının sesiyle baş başa kalmak var. İki yanlışın bir doğru etmeyeceğini bilse bile cinayetin iyi bir amaç uğruna yapıldığına kendini inandırarak, içini rahatlatma yolunu seçebilir.

İntikam Arzusunu Tatmin Eden Akrep

Akreplerin içinden eli kanlı bir katil çıkması, gem vurdukları derin duyguları serbest bırakmalarına bakar. Tabii her şeyin bir yeri ve zamanı var. Kara listesinde yer alan kimselerin her an kendilerini kollamaları bu yüzden fazlasıyla önemli. Sıcağı sıcağına hareket etmek zaten amatör işi. Akrepler intikamın soğuk servis edilen bir yemek olduğunu herkesten iyi bilir. Cinayet mahallini pırıl pırıl yapıp, arkasında iz bırakmaması da kolay kolay yakayı ele vermeyeceğinin bir işareti.

Elinden Bir Kaza Çıkan Yay

Yaylar 60’ların romantik hippileri gibi. Barış, dostluk, kardeşlik, macera, özgürlük… Hepsi de yaşamlarını üzerine kurdukları temel kavramlar. Söyleyin şimdi böyle bir kimsenin içinden katil nasıl çıkar? Geçerli olması muhtemel senaryo ise belli. Bir sarhoşluk anında ellerinden bir kaza çıkması. Eğer karıştıkları cinayetlerin bir sebebi yoksa durum sandığımızdan çok daha vahim.

Gerekeni Yapan Oğlak

Oğlaklardan söz ediyorsak, sonradan pişman olacakları bir iş yapmış olmalarına ihtimal vermek abesle iştigal. Cinayet gibi büyük bir suç karşısında yer alıyorlarsa ortada iki ihtimal var demektir. Ya bir görevi yerine getirmek için gerekeni yaptı ya da hayatta kalmak adına karşısındakinin canına kıydı. Her iki ihtimal için yüzde 50 denebilir, kesin olan ise cinayetin anlık bir tepki değil üzerine kafa yorulmuş bir şekilde işlendiği.

Elinin Ayarını Kaçıran Kova

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki katillerin davranışlarının altında genelde duygusal sebepler var. Mantığı çerçevesinde hareket etmekle yükümlü Kovaların kendilerini cinayet işlemiş bir şekilde bulmalarının açıklaması da genelde kendilerine yapılan bir tehdidi bertaraf etmek isterken bir şeylerin ters gitmesi ya da kendini savunmak isterken elinin ayarını kaçırması.

Merhamet Cinayetlerinin Öznesi Balık

Dünyada iki acı türü var: İnsanı daha güçlü birine dönüştüren acı ve acı çektirmekten başka bir şeye yaramayan faydasız acı. İkinci tür için cinayete karışabilecek tek burç ise Balıklar. Birine merhamet edip, bir cinayetle acısını dindirme yolunu seçebilir. Motivasyonları da yaptıklarının maktulün iyiliği için olduğunun farkında olmaları. Tabii duygusal yanları onları tahmin edemeyecekleri durumlara da sürükleyebilir, orası ayrı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.