Burçları Kullanma Kılavuzu 2: Kibirli Aslanlar

Yeni seriye başladık malum! Burçları kullanma kılavuzunu açtık, nabza göre şerbet vermenin detaylarını sıraladık! Bugünkü konuğumuz Aslanlar! Everest’e uzanan egosu, içi içine sığmaz coşkusu. Her burç gibi onların da iyi ve kötü tarafları var tabii. Bazen gururunu okşaman bazen de çantandaki törpüyü eline alman gerekebilir. Tabii işin püf noktası, dozu iyi ayarlamakta, yoksa hayat dolu Aslanımız kötü yüzünü gösterebilir.

Eğlenmeyi belki de en iyi onlar bilir. Dikkat çekici, etkileyicidir. İlgiyi üstlerinde toplamak için kıllarını bile kıpırdatmalarına gerek kalmaz, her koşulda kendine güvenlidir. Samimiyet en önem verdikleri şey olabilir, cana yakın davranan her insan dostluğunu kazanabilir! Dostluk demişken bu arada eli açık ve cömerttir. Kendisiyle barışık halleri, yüce gönüllü tavırları, lider ruhu, yaratıcı kafası, gururu, onuru… Aslan burcu bir insanın içini sıcak tutan tüm özelliklere sahip olabilir. Tabii senin de ona göre davranman gerekir!

Her şeye muhalefet olman, depresyondan çıkmaman, sudan sebeplere bahaneler uydurman Aslan burcunun keyfini kaçırır. Yalan söylediğin anda ise güveni sarsılır. Eleştiri, ona yapacağın son şey olmalı! Narsist Aslanımızın ne gururu ne de kalbi kırılmamalı! Suyuna gideceksin, söyleyeceğin varsa bir anda değil, alıştıra alıştıra eteğinden dökeceksin. Her gün farkı bir fikirle kapısını çalarsan, tembel Aslanı zırt pırt yerinden kaldırıp keyfini bozarsan, otoriter tavırlarını işte o zaman göreceksin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.