Burçları Kullanma Kılavuzu 7: Asi Kovalar

Burçları kullanma kılavuzunun bugünkü konuğu asi Kovalar! Peki ne yapar bu dediğim dedik insanlar? Nasıl anlaşılır, nasıl iletişim kurarlar? Zorluklar karşısında nasıl durur, kendilerini nasıl savunurlar? Başkalarının isteklerine karşı acaba nasıl bir tavır takınırlar?

İlkeli, mesafeli, açık fikirli, eşitlikçi ve asi! Modern astrolojide Uranüs’ün etkisinde olan Kova burcu insanı bütün özellikleriyle tam bir hakların savunucusu. İnsanlarla arasında duvarlar var fakat bir taraftan da toplumsal olaylara bir hayli düşkün! Nasıl oluyor öyle deme. Ne kadar tuhaf bir varlık olduğunu kendi gözlerinizle görmeyi dene! Girdiğin her ortamda sonu soğuk ve cool tavırlarından tanıyabilirsin, fakat yanına yaklaşman biraz zaman alabilir. Herkes tarafından fazlasıyla egolu bilinir ancak bu aslında yanlış bir bilgidir. Kova’nın aykırı ve muhalif tavırları, onun kendini diğer insanlardan üstün görmesi olarak yorumlanır. Aslında bu iki durumun birbiriyle pek bir alakası yok. Bu arada bakma öyle uzak durduğuna, sen onu bir de arkadaşlarıyla gör! Tabii biraz inatçı bir tarafı da var. Belki de en önemlisi, her şeye verecek mutlaka mantıklı bir cevabı var! Değişimi sever, yenilik ister ancak düşüncelerinden, doğru bildiklerinden de öyle kolay kolay vazgeçmez. Buyurun değişim yanlısı fakat sabit fikirli biri!

Kova burcu, belki anlaması en zor burçlardan. Sağ gösterip sol vuranlardan. Yapacağı bir sonraki hareketi kestirmen çok zor. Hele ki dediklerini! Yani Kovaların hakkından gelmek, etinden sütünden fayda edinmek gibi bir niyetin varsa sen orada bir dur! Önce elindeki silahı yavaşça yere bırak, sonra derin bir nefes alıp sakinleşmeye bak. Çünkü Kova burcu altta kalmaz, yanlış bir şeye asla gözlerini yummaz. Ne kadar insancıl bir yapısı olsa da kendisini asla kullandırtmaz. Yardım eder o, destek olur. Kullandığın her bir kelime radarındadır! Rica edersen paşa paşa davranır, hadsizlik yaparsan gözünün yaşına bakmaz hüngür hüngür ağlatır! Ayağını denk almak lazım yani, bizden söylemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.