Burçları Kullanma Kılavuzu 3: Balık Burcu İnsanı

Zodyak’ın son durağı, burçların belki de en duygusalı. Burçları kullanma kılavuzunun bugünkü kapak konusu, Balık burcu insanı! Biraz dalgın, anlaşılması zor, hassas ve fazlasıyla hayalperest! Hatta gerçeklik algısı yok bile diyebiliriz. Bir burç bu kadar mı rüyalarda yaşayabilir? Tamamen subjektif bir şekilde hayatını sürdürebilir? Acaba nasıl davranmak gerekir?

Balık burcu bazı yönleriyle anlaşması en kolay burçlardan biri. Fakat onu anlayabildiğin takdirde! Karmaşıktır, sınırları yoktur. Kafasına estiği gibi davranır, duyguları nereye derse soluğu orada alır. Plan yapmaz, sorumluluk almaz. Hayatı gelişine yaşar, her şeyi en ince ayrıntısına kadar sorgulamaz. Kimseyi yargılamaz, şefkatli kollarını bütün insanlığa açar. Bazen teslim olur, bazen hedefe giden yolda oradan oraya savrulur. Anlayışlıdır, yaratıcıdır, yetenekleriyle ayakta alkışlatır. Her güne farklı uyanır, genel geçer şeyleri sevmez, gerçeklerle yüzleşmeye pek gelemez. Tutarlılık nedir, yakınından bile geçmez!

Şimdi gelelim sana! Balık burcu insanına nasıl davranman gerektiğine. Öncelikle çok üstüne gitme, kendi haline bırak. Ne çok zorlamaya gelir ne de başını boş bırakmaya. Avucunda tuttuğun bir kuş gibi düşün. Parmaklarını sıkarsan ölür, açarsan arkasından su döktürür! İnce gördük fakat anladığını umuyoruz! Kavgaya, gürültüyü sevmez, sabrını sona kadar kullanman gerekir. İçindeki romantik aşığı da ortaya çıkarmalısın! Yani futbol maçlarından uzak durmalı, soğuk kış akşamlarında ellerini tutmalısın. Üstüne çok fazla sorumluluk yüklemeden biraz da alttan almalısın. Delidir ne yapsa yeridir yani! Öyle bir dünya! Ve gelelim son halkaya! Bir balık burcu insanına kalbini tamamen açmalısın, onu sevginle kucaklamalısın!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.