Burçları Kullanma Kılavuzu 1: Asi Koçlar

Her burcun belli bir yapısı, çeşitli özellikleri var malum. Bunları bildiğin ve nasıl davranman gerektiğini öğrendiğin zaman, yüzünde çiçekler açacak, hayat daha yaşanılabilir bir hal alacak. Hazın olun! Burçları anlama kılavuzu serimize inatçı Koç burcu insanından başlıyoruz! Onlara nasıl davranmanız gerektiğini, aslında biraz da Koç burcu ile mutlu olabilmenin formülünü açıklıyoruz!

Canlı, cesur, coşkulu! Hem özelliklerinden bahsedelim hem de nasıl davranman gerektiğini söyleyelim. Koç burcu biraz çocuk ruhludur. Onu alttan alman, yaptığı yaramazlıklara olgun tavırlar göstermen gerekir. Patavatsızlık derecesinde dürüsttür, ağzına geleni söyler, bir an bile düşünmez. Sonucunu hesap etmez, yüzleşmekten de kaçmaz. Bu durum karşısında iki farklı tutum gösterebilirsin. Dedikleri ya bir kulağından girecek, diğerinden çıkacak ya da ikisini de bütün söylemlere tıkayacaksın! Başka türlü oluru yok, demedi deme! Ha tabii bir de sarf ettiği sözlere karşı sapasağlam ayakta kalmalısın! İnatçı Koçlar, mücadele etmeyi sever, yeri gelir kavga da eder. Onun bu tepkilerine karşı sakinliğini korumalı, sinirlerine hakim olmalısın. Aksi takdirde ortalığın boks ringine dönmesi an meselesi!

Sabırsızdır biraz, bencildir, dürtüsel davranır, yola çıkarken mantığını evinde bırakır. Soğukkanlılığını koruyabilir misin? Fırtınaya karşı ayakta dimdik durabilir, süreci aklı selim bir şekilde şekillendirebilir misin? Tabii karşında kalkıştığı her şeyi kendi bildiği gibi yapmak isteyen bir burç var! Bunu da unutmamalısın! Gözleri ateş saçar, ağzındaki sözler kurşun gibi yaralar. Tüm bunlara tahammül edebilir, karşısında dimdik durabilir misin? Sevmez çünkü mıymıntı insan, dişe diş birisini ister karşısında. Dinsizin hakkından imansız gelir demişler ya! Hah işte ondan, tıpkısının aynısından!

Biraz sonuca bağlayacak olursak eğer, Koç burcu baskıya gelemeyen, aklına estiğini o an yapmak isteyen bir arkadaşımız. Onu biraz dengelemek, bazen telkin etmek, bazen de peşinden gitmek gerek. Pes etmeden sabır gösterip direnmek, çatışmaya girmeden doğruyu göstermek!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir