Burçları İlişkilerinden Şüpheye Düşüren Sebepler?

“Acaba doğru kişiyle mi birlikteyim, eğer öyle olsaydı bunu daha güçlü hissetmez miydim?” sorularını sormaya başladıysanız kendinize, içinize kurt düşmüş, şüphe rüzgarları esmeye başlamıştır. Kimimiz sadece kuruntu yapar, biraz savrulup yerimizi daha da sağlamlaştırırız. Kimimiz fırtınaya kapılıp hayatımızdan enkaz yaratırız. Geldik burçların ilişkilerine duydukları güveni kaybetme nedenlerine.

Koç     

Koç hevesini sıcak tutabildiği, heyecanını tazeleyebildiği ölçüde ilişkisini sürdürebilir. Mücadeleci kimliği, her daim zinde olmasını gerektiren yenilikçi yapısı ilişkisindeki tatmininden çağlar. Koç’un isteksizliği başlar, aklı tembelliğe kayar, canının sürekli yeni heyecanlara kapılma isteği sağır, dilsiz olursa; o aşktan şüphe eder Koç, iyi de eder!

Boğa   

Boğa aşkın kucağına damdan düşmez, iyice emin olmadığı hiçbir ilişki içine girmez. Zira güven duymak ve güven vermek onun için önemlidir. Kendini güvende hissettiremeyeceği biriyle de olmaz, aklında şüphelerle de yaşayamaz. Boğa hele ki gerçek bir sevgi ilişkisi yaşıyorsa ancak partnerinin ona karşı bağlılığında zayıflık hissederse, isteksiz olduğunu düşünürse ipler bir bir kopar! Dayanıklıdır ama Boğa; işin aslını öğrenene dek aceleci kararlar almaz.

İkizler 

İkizler için duygusal ilişkinin en keyif vereni en makbulüdür. Yaşamının her alanını eğlence parkına dönüştürmeyi başaran, ilişkilerinde kahkaha dolu sohbetlere doyamayan, merakını sürekli taze tutup durmaksızın yeni deneyimler için heyecan duyan İkizler, ilişkisi monotonlaşmaya başlayınca tahammül sınırlarını çok da zorlamaz! Sevgilisiyle birlikte sıklıkla sıkılıyor, tükenmiş bir iletişimin suskunluğunu yaşıyorsa İkizler’in aklına koca bir kurt düşer.

Yengeç 

Yengeç sevmediği biriyle gönül eğlendirmez, gelecek düşünmüyorsa flört tekliflerine olur demez. Sevdiğine fedakârlık yapmaktan da öykünmez. Ama bir yapar, iki yapar, azıcık ruhunun okşanmasını, duygularının pamuklara sarılmasını, özel hissetmeyi de hakkıdır bekler! Birlikte oldukları süreç boyunca tek taraflı emek veriyorsa, aydınlanmayı geç de olsa yaşar. “Yoksa beni sevmiyor da kullanıyor mu?” sorusu da ardı sıra akla düşer!

Aslan  

Aslan ilişkinin tek sahibi, en çok sevileni, şefkat göreni, alternatifsiz kralı/kraliçesi olmak ister, hemen tüm ilişkilerinde de ilişkisi kaçınılmaz olarak Aslan’ın etrafında döner. Sevgilisinin çevresindeki her canlıdan, eşyadan, meseleden daha kıymetli, en değerli olmak ister. Rekabet alanlarını baştan kapatan Aslan, vazgeçilmez olduğunu ilan ettiğinde ringin etrafına biri yaklaşır, tehdit günlerini başlatırsa olanlar olur! Aslan rekabetin olduğu yerde ilişkisinden şüphe eder.

Başak 

Başak çevresindeki herkesin yardımına koşmak, fark ettiği tüm eksikleri kimin sorumluluğunda olduğu bilgisini gözetmeksizin gidermek ister. “Kimin göreviyse o yapsın ister yarım ister tam, kendi yağında kavrulsun” demez Başak! İlişkisinde de başlarda mükemmel olmasa da Başak gerekli potansiyeli görmüş, en iyisi olması için yaşamının her alanında desteklerini yağdırmaya başlamıştır. Günler ayları kovalar, Başak bir adım gelişim göremezse. Beklentilerinin karşılanmayacağı fikrine kapılıp ilişkisinde kuşku duymaya başlar.

Terazi 

Terazi’nin flörtlerinden, arkadaşlarından, dostlarından, sayısını kendi dahi bilmediği sosyal çevresinden tek isteği keyifli bir ilişki kurmaktır. Terazi huzur sever, mutlu olmak ister. Elbette herkesin istediği şey günün sonunda mutluluktur ancak Terazi isteklerine savaşarak ulaşmaz, durup beklemez! Onu mutlu eden şey; ilişki kurmaktır. En özel ilişkisi ona ekstra bir mutluluk getirmiyorsa orada bir sorun, dünyada da çok sayıda alternatif sevgili vardır. Terazi’nin aklına şüphe erken düşer, ilişkinin fişi de çekilir gider!

Akrep 

Akrep hem güveniyor hem delicesine arzuluyor hem de arzularına fazlasıyla kamçılayıcı bir karşılık buluyorsa, biraz da gizemli ve karanlık bir ilişkisi varsa daha ne ister? tek bir şey ister Akrep, tepesinde sağanağa hazır olarak bekleyen kaygı bulutunu harekete geçirmemek! Peki Akrep’in meşhur kuşkularını ne tetikler! İlk ve kaçınılmaz olarak; adı anılan, aniden hortlayan, gündem maddesi olan bir eski sevgili! Akrep o andan itibaren sonsuz bir kuşku içinde savrulmaya başlar!

Yay   

Yay yaşamdaki herkese karşı tüm benliğiyle açıkça yaşamak, özgürlükleri konusunda tavizsiz davranmak ister. “O üzülmesin, öteki kırılmasın, ailemin kulağına gidip canları sıkılmasın, kimseler bana küsüp sırtını dönmesin” dertleri de yoktur üstelik. Sevgilisine de içinden geçeni, aklından eseni olduğu gibi söylemek, tüm hür iradesini sonuna dek yaşamak ister. Sevgilisinin ardı gelmez sorularından, kısıtlayıcı hesap soruşlarından sıkılan Yay yeterince dürüst davranamamaya başladıysa, ilişkisinin kuşku tohumları çiçek açar!

Oğlak  

Herkesin ortak kanaatince adı aşk da olsa, duygusal ilişki kurduğuna inanan Oğlak kendini de kandırsa, aslında projesini detaylandırmış, ilişkisinin bilmem kaç yıllık kalkınma planını çoktan hazırlamış ve son derece kontrollü ve kuralına uygun bir biçimde ilişkisini yaşamaya koyulmuştur. Böyle bir bakış açısına sahip olan Oğlak; elbette karşılaşılan duygusal engellerle baş etmek için stratejik davranmaya çalışacak, sonunda da başarısızlığa uğradığını düşünecektir. Oğlak sürprizlerle karşılaşırsa, şüpheye düşer!

Kova   

Kova’nın özel hayatı, lafta kalmaz, Kova bireysel alanına kolay kolay kimseleri sokmaz. Aşk denen tanımlanamaz duyguyu hayatının baş köşesine oturtmaz, kapılıp savrulmaz. Hep kapısının kilidi avuç içinde, sevgilim dediği kimse arkadaşlarının içinde kaybolur. İpler elinden kaçar, Kova önceliklerini yapmaya fırsat bulamaz, özel alanı istilaya uğrarsa o zaman Kova şüphe neymiş öğrenir. Bu ilişkiden nasıl sıyrılacağını kara kara düşünmeye başlar.

Balık   

Balık kuşkuya da düşmez, kendinden kuvvetle emin bir vaziyette ilişkisini de yaşamaz. Esasen ne desek yalan olur. Bir de bakmışsınız “kapıldım gidiyorum aşkının rüzgarına” diye bir türkü tutturur. Öteki gün “bu aşk beni verem etti, yandım Allah ölüyorum” diye çır çır çığırır. Ne kendine güvenir tam olarak ne de sevdiğine ne şüphe eder sevgisinden ne de tümüyle teslim eder kendini yârinin ellerine! Kafasına göredir Balık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.