Burçlardan “Bu Kadarına Pes!” Dedirten Evlilik Teklifleri!

Eline gülü alıp cebine karatı bereketli tek taşını koyan, soluğu dizlerinin üstünde alıyor. “Benimle evlenir misin?” klişe ricasına milyonlar başvuruyor! Biz yurttan çeşitli evlilik manzaralarına göz attık, burcuna en uygun olanı da tabağına bıraktık! Hazır bahar gelmiş, cıvıltılar başlamışken ilham olsun diye sırada, Burçlardan “bu kadarına pes!” dedirten evlilik teklifleri!

Koç’un Eli Oynaşta, Gözü Evlenmekte!

“Ciddiyet bekleme, sıkı olur diye düşünme” mesajı veren Koç, bir kucak oyuncaktan medet umar, evet çığlıklarının ardından kız kaçıranları salar! Eğlenceye doyuracağı evlilik vaadine bir fiil oyunla başlar, Koç’un çocuksu ruhu bu şahane anda sahnelere fırlar, keyifli bir teklifle macera başlar!

Boğa Ağzının Tadını Bilir, Evliliğinde Lezzet Vaadi Verir!

Aç karnına evlilik teklifi olmaz, yemeğin üstüne tatlı yenmeden o ziyafet son bulmaz. Huzursever Boğa da tatlı yemeden tatlı konuşamaz, düşük şekeriyle teklifini yapamaz! Vaadin böylesi de kolay kolay bulunmaz! Bir tepsi baklavanın tadı damaklardan silinmez, Boğa evliliğin ilk adımında tatlının dilimine bakmaz, ucuzuna kaçmaz!

Bugün Ye Der, Yarın Tabağı Önünden Çeker! İkizler Bu Güven Olmaz!

İkizler arkadaşından pankartın ucundan dahi tutsa muhakkak destek alır, teklifini toplumsal alana taşır! İkizler başımın etini yiyebilirsin müsaadesi vermiş gibi görünse de çenesiyle destan yazacağının vaadini ilk günden vermiş. İkizler’in olduğu yerde başka kimse nasılsa baş eti yiyemez!

Yengeç İçin Evliliğe Giden Yolda Enerji Şarttır!

“Yengeç yemeğine sevgisini katar, elinin lezzetini limon sıkacağında sıkıp sos yapar” dedik, abarttığımızı sandınız, bakınız nasıl da yanıldınız! Yengeç yine farkını parmaklarıyla yaratmış, malzemeden de hiç kaçmamış, yılların pizzasına kalbini yansıtmış, evlilik teklifine kendince bir anlam katmış.

Aslan Yaparsa Herkes Duyar!

Aslan organizasyon yaparsa, şirketler kepenk kapar, bu iş daha fazla göz kanatmadan zirvede bırakılır! Davullar, zurnalar, eli borazanlı, sesi çığlıklı elçiler sokak sokak gezip haber yayar, Aslan sevdiğini hediyelere boğar!

Bir Sen, Bir Ben Bir de Yüzük!

Başak sahneden çekinir, insanların gözü önünde olmaktan utanır! Alkış sevmez, övgü beklemez, meseleyi fazla dallandırıp budaklandırmak istemez. Sezon açılmadan, kumsal insan seli olmadan bir kuytu bulur, denizin kenarında elinde yüzüğüyle bir teklif tutturur!

Terazi Aşkı İçin Yaşlanmayı Bile Göze Aldı!

Sevginin böyle şekerli ballı dillisi, “kayısı kokulu böbüşüm” hitabına değeni nerede bulunur a dostlar! Biri birinin kaderi, öteki berikinin yazgısı. Böyle aşkı ne Leyla yaşadı ne Mecnun, Aslı zaten Kerem’den birazcık hoşlanmıştı hepsi bu! Terazi’nin aşkı ise çağın destanını yazdı! Öyle ki Terazi yaşlanmayı bile göze aldı!

Akrep Yaparsa Hikâye Sırra Kadem Basar!

Akrep gösterişi sevmez, nadide fikirlerini kimselerle paylaşmak istemez! Nice gözlemlerle, stratejik hamlelerle yarattığı şahsına münhasır gösterinin taklit edilmesine de müsaade etmez! Bu yüzden fotoğraf çekmez, eşi ve kendisine saklı o anı zihninde mühürler, ses etmez! O gece, orada neler olduğu bilinemez!

Yayınki Evlilik Değil Düpedüz İntihar!

Yay bir tür intihar mesajı mı veriyor, köprüden önce son çıkış buysa razıyım demeye mi getiriyor yorum sizlerin. Ama belli ki bir kafası karışmış, başa gelen çekilir deyip zevk almaya bakıyor. “Evlilikten macera çıkarmanın yolunu da bulurum, böyle de korkusuzum” demenin yolunu yine kendi dilinde söylüyor.

Oğlak Gelenekçidir, Kahvesiz Teklife Yanaşmaz!

Oğlak, kahvesini içmeden güne başlamaz, Americano’suna süt katmaz! Evlilik teklifini de tantana sarmaz, ciddiyetini bozacak hiçbir hamle yapmaz. Bilirsiniz rutinini de dünya yerinden oynasa bozmaz, kendisine ayak uydurmayan insanla bir ömür uğraşmaz! Sert kahvesini yapar, sevdiğinin afiyetine sunar! Oğlak’ın sürprizi küçük dil yutturmasa da sevgilisi şaşırmış gibi yapar!

Ağlayamayan Kovadan Soğan Takviyesi!

“Bir anın da duygusal olsun, gözünden hiç değilse bir damla yaş aksın” diyen sevgiliye karşı gardını alıp cebinde soğanını taşıyan Kova, bu duygusal anlara gözyaşlarıyla eşlik etmek için kutusunu açar! Tek taşı biraz kokar ama ne de olsa yıkayınca çıkar! Kova’dan normal bir şey bekleyen sevgilide kabahat, o kadar marjinallik olmasa Kova ile evlilik neye yarar!

Sahibinin Yoksa, Köpeğin de mi Hatırı Yok!

Balık yüce gönlünün, hayvan sevgisinin, ağaç aşkının bir göstergesi olarak köpeğini de sokar rüya evliliğinin ilk adımında hikâyeye! Böyle cici bir dostun elinden yüzük almak, beraberinde evlilik teklifi duymak Balık için oldukça kıymetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.