Burçlarda Gözlenen Aşk Bulguları

Bilim insanları yemedi içmedi araştırdı, burçlarda gözlenen aşk bulgularını listeledi! Gerçekten aşık olup olmadığını sorgulamayan, duygularından emin olmak için aşkın tanımını araştırmaya koyulmayan var mıdır? Kimisi kalp çarpıntısından anlar, kimisi kaçan bakışlarından, kimisi kuvvetle esen arzu rüzgarlarında bulur ipucunu, kimisi midesinde uçuşan kelebeği görünce emin olur! Biz ise psikolojik araştırmalarca kanıtlanmış aşk bulgularını burçlara göre bir bir sıraladık! Bakalım sizin aşkınız kendini nasıl belli ediyor?

Koç

“İnsan, bir kişiyi beğenip beğenmediğine ilk 4 dakika içinde karar verir.”

Tabi ki Koç’ların tez canlılığına, ani kararlarına ve yüksek heveslerine yaraşır! Ne söylediğine, kim olduğuna bakmaksızın, vücut dilinden, duruşundan, sesinin tonundan etkilenip, hiç vakit kaybetmeden davranır Koç. Uzunca zaman geçirip alışkanlık geliştirmek, iyice tanıyıp ağır adımlarla sevmek onlara göre değildir. Koç, aşka damdan düşer ya da maratonuna devam eder!

Boğa

“Aşk ve cinsellik hakkında düşünmek, yaratıcılığı direk olarak etkiler.”

Doğuştan sanata kabiliyetli olan Boğa; güven dolu bir yaşam içinde, huzuru bulacağı, ruhuna eşit oranda besleyeceği bir ilişkiye sahip olmak ister. Hayatında sevgi dolu ve güvenilir ilişkisi çoktan baş köşeyi kaptıysa, değmeyin Boğa’nın keyfine! Hayal gücü geniş, yaratım gücü kuvvetli olan ve dünyayı soyut olarak algılayan Boğa; ilhamını sevdiğinden alır! aşk varsa hayatında sanat eserlerinin sayısı bir anda çoğalır.

İkizler

“Kişilikleri fazlaca benzeyen çiftler uzun süreli ilişki yaşayamıyorlar.”

Artık çenebazlık yarışına girip birbirlerinin başının etini mi yerler, bir öyle bir böyle olacağız derken çarpışıp çapraz bağlarını mı zedelerler bilinmez ama ikisi de özgürlüğüm diye diye ayrı yönlere doğru uçuşur gider! Sosyal çevrelerinin sayısı birleşince kalabalıklarda kaybolabilirler! İki İkizler bir araya gelirse; dört zihinden farklı ses çıkar, orada durulmaz! Bu yüzden İkizler kendi gibi birini bulmaz!

Yengeç

“Aşık olduğumuz kişiye sarılmak; vücudun doğal bir tür ağrı kesici üretmesini sağlar.”

Yengeç’ler bu ağrı giderici salgıyı tespit etmiş olacaklar ki sevmeden duramaz, sarılmadan uyuyamazlar. En şefkatlilerden biri olan Yengeç; candan sevdiği arkadaşlarına, canı ailesine, biricik sevgilisine sarılmazsa, yaşayamaz!

Aslan

“Benzer ölçüde çekici özelliklere sahip olan çiftler, aşk yaşamaya daha yatkın.”

Aslan “Yanıma yakışsın, ışığımı artırsın, karizmatik olsun, gücü kuvveti yerinde olsun ki beni taşısın!” derken hiç de mübalağa etmez. Neticede kendi gibi birini bulmak için içsel bir arzu duyar! Baksanıza mühim olan karşılıklı doyuma erişimi sağlayacak benzer enerjilere sahip olmakmış. Aslan bunu çoktan anlamış!

Başak

“Sevdiğiniz insanlara duyduğunuz minnet, mutluluğunuzu artırır.”

Boşuna mı Başak sevgisini, tüm sorumluluklarını yüklenerek, kusurlarını onararak, bakımını üstlenerek gösterir. Böylece sevgilisi bunca emeğe sonsuz bir minnet duygusu besler ve onca fedakarlığın altında ezilmemek için emeği karşılıklı hale getirir. Başak sevgilisi için elini ne kadar taşın altına koyar ne denli yorulursa o kadar mutlu hisseder.

Terazi

“Aşık olmak vücutta kimyasal madde kullanımında yaşananın çok benzeri bir etki yapar.”

Tabi ki, aşksız yaşayamayan, yalnız kalma korkusuna karşı bir tür ilişki bağımlılığı geliştiren Terazi’lerin bu etkiyi açıkça yaşadığı söylenebilir. Tüm yaşamını sevgilisiyle birlikte geçirmek, sevdiğini yanından ayırmayacak kadar bağlanmak da onların işi!

Akrep

“Aşık olunca vücutta salgılanan kimyasal, obsesif-kompülsif bozukluğu olan insanların salgıladığı ile tıpa tıp benzerlik gösterir.”

Akrep boşuna sevgilisine aşırı takıntı geliştirip, bir yandan bozukluğu yaşarken, dinmez kuşkularıyla boğuşmaktan, sonu gelmez endişelerine kulak kabartmaktan kurtulamıyor. Derin bir güven problemi yaşayıp, kıskançlık duygusunu da derin rüzgarıyla körüklüyor. Aşık olan bir Akrep, fazlaca tutkulu ve ileri boyutta saplantılı oluyor.

Yay

“Aşık olan kişinin duygusunu kalbinde oluşan kelebeklerle tarif etmesinin, adrenalin kaynaklı olduğu kanıtlandı.”

“Aşkın tarifinde hadi neyse de midede kelebeğin işi ne?” demeyin! Macera tutkunu, adrenalin sevdalısı Yay apansız aşık olur. Onun için aşk, aniden yakalandığı, bir anda kalp atışlarının hızlandığı, çok düşünmeden ardına takıldığı, merakla kapıldığı bir heyecandır! Sebebi de belli oldu! Yay’ın vücudu adrenalinin dozunu kaçırınca, aşk da kaçınılmaz olur.

Oğlak

“Romantik aşk gelip geçer, kendini adamak ömür boyu sürer.”

Kara kaşına vuruldum, şirin sözüne kapıldım, tatlı dili aklımı başımdan aldı deyip, gönlü hovarda gezip, aşk peşinde koşanlar gibi değildir Oğlak! Bir aşkın daha sonuna gelip, yeni bir yolculuk için gün sayanların aksine Oğlak; mantığının mühürlediği, geleneklerinin müsaade ettiği, yaşamına yakışır bir eşle sonsuza dek yaşamak ister. Onun aşkı, bir ömür sürüyor!

Kova

“Büyüyen göz bebekleri bir tür beğeni belirtisidir. Ve karşısındakinden hoşlananı çekici hale getirir!

Kova ne durduk yere aşık olur ne de duygularının setine kapılıp aklını havalara uçurur! O adını koymaktan çekindiği, arkadaş olarak değerlendirdiği sevgilisini harekete geçmeden nasıl tavlar! Tabi ki henüz sözlerine yansıma da gözbebeklerinin ele verdiği beğenisiyle.

Balık

“Kalp kırıklığı bilimsel bir gerçeklik.”

Sevgilisinden ayrılınca dram kuyusuna düşen, kırık kalbinin ağrısıyla baş edemeyince melankoli günlerini uzatan Balık’ın yanıp yıkılması, bu süreçte paramparça oluşu boşuna değil! kalbinin çevresi yoğun şekilde ağrıyor öyle ki kalp kasları dahi zayıflıyor. “Fazla büyütüyor, amma da abartıyor!” diyenler; siz cevabınızı aldınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.