Burçlara Zorla Yaptıramayacağınız Şeyler! 

Astroloji dünyasında burçların belli başlı prensipleri, hedefleri, alışkanlıkları vardır. Toplum içerisindeki davranışlarını da bu doğrultuda gösterirler. Değişken burçlar bir nebze esneklik gösterse de sabit nitelikli burçlar özümsedikleri davranış kalıplarının dışına kesinlikle çıkmazlar. Hele bazı tavırlar var ki burçları zorlasanız bile yapmalarını beklememelisiniz.

Koç: Düşmanından Özür Dilemek

Gururundan asla taviz vermeyen Koçlar, kendilerini tartışmalarda her daim haklı görür. Yüksek sesle, hararetlice savunmaya geçerler. Hatalı olduklarını sonradan fark etseler bile bunu kabullenmek onlar için güçtür. Özellikle düşmanları karşısında kuyruğu dik tutmak, bu burçların gözünde onur meselesidir. Koç burçlarına asla düşmanlarından özür diletemezsiniz. Emri veren kişi yöneticileri bile olsa boyun eğmez, gerekirse istifa ederler. Onların bu gururlu tavrı, dışarıdan abartılı görünse de Koç burçları için çok mühimdir.

Boğa: Diyet Yapmak

Damak zevkine düşkün olan Boğalar, yemeğin verdiği hazzı neredeyse hiçbir şeye değişmez. Doğuştan gurme potansiyelleri olan bu burçlar abur cuburu da sever. Yemeğin üstüne cips, kola, çikolata gibi ürünleri tüketmeye bayılırlar. Dolayısıyla kilo almaya eğilimli bir bünyeleri vardır. Zaman zaman çevrelerinin de uyarısıyla zayıflamaya niyetlenir ama devamını getiremezler. Yemeğe olan zaaflarıyla, iradelerine sahip çıkamazlar. Ne kadar zorlasanız da kararlı şekilde diyet yapamazlar.

İkizler: Sır Saklamak

Bilgiye olan meraklarıyla okuyup araştırmaktan keyif alırlar. Sadece bilgi edinmekle kalmaz, öğrendiklerini başkalarına da iletme isteği duyarlar. Bu anlamda iletişimi en güçlü burçtur İkizler. Haber taşımaya olan zaaflarıyla sır tutmayı beceremezler. Hele ki bomba niteliğinde bir bilgi edinmişlerse Whatsapp’tan kısa sürede yakın çevrelerine olayı yayarlar. Gıybetin dibine vurmaktan kendilerini alamazlar. Kırk kere de uyarsanız huylu huyundan vazgeçmez.

Yengeç: Eski Anılarından Bahsetmemek

Yengeçler  geçmişe takıntı boyutlarında bağlıdır. Acısıyla tatlısıyla mazinin izlerini hafızalarından atamazlar. Hareketli ve neşeli bir ömür yaşamışlarsa yeni düzenlerini kabullenemezler. Her halükarda kendilerini duygulandıracak bir şeyler bulurlar eski günlerle ilgili. Geçmişi anımsamakla kalmaz sık sık ortamlarda konusunu açarlar. Maziyi hüzünlenerek ve defalarca anlatırlar. Bir süre sonra sıkılıp “Daha önce anlatmıştın, boş ver artık unut eski günleri.” deseniz de anılardan bahsetmeden duramazlar.

Aslan: Öz eleştiri Yapmak

 

Bu burçlarla eğlenin, gezin tozun ama ne yapmamaları gerektiğini söylemeyin. Eleştirilmeye asla gelemeyen Aslan burçlarının başına ne geldiyse egosundan gelmiştir. Kendilerini Kaf dağında gören megaloman kişilikleri, olaylara olumsuz bakış açılarını etkiler. Açık sözlülükleriyle insanları işlerine geldiği gibi tenkit eder, kendilerine gelince özeleştiri yapamazlar. Bakış açılarını değiştirmeyi, biraz mütevazı olmayı öğütleseniz de kibirleriyle bir duvar gibi karşınıza dikilirler. Onlarla bu konuda çene yarıştırmak da anlamsızdır.

Başak: Seyyar Satıcılardan Bir Şey Almak

Pimpirikli Başaklar yediklerine en fazla dikkat eden burçtur. Organik gıdalarla beslenir, zararlı ürünleri ağızlarına sürmezler. Hijyen konusunda son derece takıntılıdırlar. Evlerinde sebze-meyveleri defalarca yıkayıp tüketirler. Dışarıda satılan gıdalara güvenemezler. Hele de seyyar satıcıların sattığı pilav, midye, köfte, lokma gibi ürünlerin birçoğunu yemezler. Israr edip zorla yedirmeye çalışırsanız muhtemelen mideleri kalkar.

Terazi: Beğenmediği Giysiyi Giymek

Modaya, giyime kuşama düşkün olan Terazilerin estetik yönü gelişmiştir. Bu yetenek kıyafet stillerine de yansır. Kombinleri uyumlu ve zevklidir. Daha çocukluk çağlarından itibaren şık giysiler seçmeye özen gösterirler. Gardıropları büyük ve renklidir. Dağınık ve şık olmayan hiçbir kıyafeti üzerlerine geçirmezler. Kötü görünmeye tahammülleri yoktur. Zorlasanız bile Terazi burçlarına beğenmedikleri bir parçayı giydiremezsiniz.

Akrep: Platonik Aşkına Açılmak

Kapalı bir kutu gibi olan Akrepler romantizmi öncelikle yüreklerinin derinliklerinde gizler. Tutkulu ve duyguları yoğun kişiler olsalar da aşkta aceleci davranmazlar. Adımlarını yavaş yavaş ve sağlam atıp ilgi duydukları kişilerin nabzını yoklarlar. Duygularının karşılıksız olduğunu anlarlarsa aşklarını içlerinde yaşarlar. Bu durum onlar için zor olsa da dışarıya renk vermemeye çalışırlar. Akrepleri gaza da getirseniz platonik aşklarına açılmak yapacakları en son şeydir.

Yay: Aynı İş yerinde Uzun Süre Çalışmak

Yaylar, hayatını klişelikten uzak ve sürprizlerle yaşamak ister. Yaşam tarzlarını  kurallara veya zorunluluklara göre değil, gönüllerine göre şekillendirirler.  Hiçbir şeyi hayat boyu yapmak istemez, hiçbir yerde uzun süre kalmak istemezler. İş yaşamlarını da bu doğrultuda çizerler. İyi giden kariyerlerine, terfilere veya yüksek maaşlara rağmen sıkıldıklarında iş değiştirirler. Aynı firmada, aynı ortamda uzun süre çalışmak Yay burçları için boğucu bir hal alır.

Oğlak: Çılgın Sözler Sarf Etmek

Ağırbaşlı Oğlaklar Zodyak’ın en ciddi kişileridir. Prensip sahibi ve otokontrollü karakterleriyle bilinirler. İtibar kaybetmekten ödleri koptuğu için ölçülü davranırlar. Sözlerini tartarak konuşur, kendilerini zor duruma düşürecek cümleleri asla sarf etmezler. Oğlaklara silah zoruyla da olsa çılgın sözler söyletemezsiniz. Alkollüyken bile kontrollü davranırlar. Uçarı tavırlar onlara göre değildir. Bu tarz davranışlar sergileyen insanlardan da rahatsız olurlar.

Kova: Halay Çekmek

Marjinal Kova burçlarını geleneksel ortamlarda göremezsiniz. Aykırı kafalarıyla sıra dışı ortamlarda takılır, herkesle yakınlık kuramazlar. Görüştükleri insan profilleri bellidir. Feodal ve modernlikten uzak ortamlardan sıkılırlar. Yüzleri hep geleceğe dönük olduğu için klasik ve geçmişe özgü konular ilgilerini çekmez. Geleneksel bir düğüne veya benzer bir etkinliğe katılsalar bile uzun süre kalmaya tahammül edemezler. Onları halaya kaldırmak isterseniz bir adet vince ihtiyaç duyabilirsiniz.

Balık: Gönlüne Söz Geçirmek

Onlar tam bir gönül insanıdır. Her zaman yüreklerinin götürdüğü yere giderler. Aşk ve romantizm hayatlarından önemli bir yer kaplar. Sık sık aşık olur, zaman zaman da acısını çekerler. Balıklara ne kadar tembih de etseniz gönüllerine söz geçiremezler. Yanlış zamanda yanlış insanları sevebilirler. Sadece duygularına göre hareket ederler. İlişkilerinde aynı hatayı yapmaya meyillidirler, zarar göreceklerini bile bile yanlış ilişkilere balıklama atlarlar. Sonunda en çok üzülen kendileri olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir