Burçlara En Çok Yakışan İltifatlar!

Hepsi birbirinden farklı yeteneklerle donanmış, Zodyak’ın on ikilisi, ne övgülere şayan, nasıl takdirlere yaraşır biliriz! Duymayanlar varsa kulaklarına çalalım, cihana yayalım diye, aklımızdan geçen iltifatı dilimizden esirgemedik, sizler için kalemimize serptik, derledik!

Koç      

Yaşam enerjim, yaşama sevincimsin. Tam bir cesur yüreksin, sen yanımdayken arkamda bir ordu, çevremde yüzlerce korumayla geziyor gibi rahatım. Savaşa da gitmiyorum aslında, benimki afacan bir mahalle kavgası ? Varlığın yüzlerce insana bedel, sen her şeye değersin! Gücüme güçsün!

Boğa    

Seninkisi koku değil, ab-ı hayat esansı! İçime çekmelere doyamıyorum. Bir de sabır taşlarına dudak ısırtan metanetin, panikten öldüğüm anlarda beni sakinleştiren teskin cümlelerin yok mu; kuş gibi hafifliyorum. İnsanın içine işleyen büyülü bakışların, doğuştan mükâfatlandığın estetik zevkinle her dokunuşun yeniden yaratır dünyayı!

İkizler  

Yetişkinler için lunapark gibisin, her zaman eğlenceli. Yanında zaman nasıl geçiyor, günler nasıl keyifle dans ediyor bir bilsen! Her şeyi bilir halledersin, yıllarca okul okudum, nice hocalara kulağımı dört açtım, böyle bilgi dağarcığı görmedim. Beni geliştiriyor, bilgi haznemden hazineler yaratıyorsun! Ayaklı kütüphane gibisin!

Yengeç

Yanında evimde gibi hissediyorum. İster dağın başında olalım ister yerin dibinde; seninleyken her yer yuva bana! Seninle tanıştığım günden beri derdim yok dermanım çok! Aklıma ne bir kurt düşüyor ne yamacıma hüzün uğruyor! Tüm dünyanın annesi gibi kuşatıcı kolların, merhametinle sardığın yaralarım, kabuk tutmuyor, yok oluyor! Hastalıklarıma şifa, acılarıma ilaçsın!

Aslan   

Kışın ortasında, kar altında; yaz günü gibi, göz alacak kadar parlak ve yüreğimi ısıtacak kadar sıcaksın. Gönlünün bolunda, yediğim önümde, sevdiğim yanımda, kalbim pamukların içinde rahatta! Yüceliğinin gölgesinde, yüreğim hep sımsıcak! Karizmana hayran, tahtına ortak olmak, paha biçilmez!

Başak  

Gördüğüm en mükemmel insansın! Eksiksiz, yamasız, zorlamasız! Kendiliğinden kusursuzsun, elinin emeğinden, insanlık faydasına yaptığın işlerin mükafatından, bir dirhem artıyorsa bana da ne mutlu! Onca emeğinin, dost elinin, kuşatıcı iyiliğinin yanında bir de alçakgönüllüsün ki insanın sevdikçe sevesi, bir tek sana hayran olası geliyor!

Terazi  

Sesin en güzel şarkıdan bile daha güzel, sözün yumuşacık, barışın uçsuz bucaksız! Huzura davet eden, ardı arkası kesilmeyen, hiç bitmeyen sevgin; bu hayatı en yaşanası yer yapıyor! İyiliklerinin kıyısında, adaletinin yamacında yaşamak çok güvenli. Bir de zevklisin ne bakmaya kıyabiliyorum ne akıl danışmadan durabiliyorum! Dünyanın caddeleri podyum, sense en şık manken!

Akrep  

Gözlerinin içinde kaybolur insan. Derin sevginde yok olur! Gecenin karanlığına gizlediğin merhametinle kara günlerin en sağlam dostusun! İnsanın senin gibi yoldaşı olsun ne sırtı yere gelir ne ayağı taşa değer! Dünyada kötülük kol gezse de sen varsan yanımda, hiçbir yanlış cezasız kalmaz, hak elbet sahibine iade olur!

Yay       

Dünya üzerindeki en huzurlu yer senin yanın; sonsuza dek yamacında kıvrılsam bir avuç yer daha istemem! Gözlerinden çağlayan sevgi, yüreğinden kopan sevinç, iyi niyetin, bardakların dolu taraflarını gören Pollyanna’dan yadigâr pozitif bakışınla, hayat amacım, yaşam sevincimsin! Azıcık kahkaham eksilsin misliyle güldürür, yüzüm düşsün çarçabuk kaldırırsın! Sen varsan yanımda, sonsuza dek mutluluk yoldaş bana!

Oğlak   

İnsan seninle yaşlanmaz, gençleşir. En artı değeri üretir, en çok alkışı toplar, takdirlere doyarsın! Hayatta bir kimlik sahibi olur, kendi ayakların üstünde sağlam durursun! Var oluşunun manasını kavrar, başarının tadına varırsın! Hayatın derli, toplu, düzenin akıllara zarardır. Bir de gittiğin yerde saygı görürsün, selam verdiğinden namın yürür! Öyle de kalite katar, elinden tuttuğunu itibar sahibi yaparsın!

Kova    

Beni kimse senin gibi anlayamaz. Her durumda akla hayale gelmeyen yolları gösterir, fikrin kimselere uğramayanıyla tanıştırırsın! Seninleyken yarınlar aydınlanır, yaşamın nimetleri oluk olur akar! Farkındalığı yüksek, eşit bir toplumda bireysel yaşamın ne demek olduğunu kavratır, özgürlüğü bir başka solursun! Dünyayı kendine hayran bırakacak kadar zekisin, üstelik fikrin hür ve açık!

Balık    

Tanrı seni yaratmamış, şiir yazmış. Kesinlikle bizim ile aynı gezegenden olamazsın adeta kanatsız bir meleksin. İnsanın yaradılışında, stokları tükenmeyen, hiçbir koşulda eksilmeyen, kaynağı belirsiz, böyle sınırsız bir merhamet duygusu yok, sende istemediğin kadar çok! İnsan senin yanında tüm varlığını sorgular, sana layık olmak için ne gerekiyorsa yapar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.