Burçlara Uygun Ünlü Gelinlikleri

Ünlü olmaları hiçbir şeyi değiştirmez. Onlar da gelin olurken seninle aynı heyecanı ve telaşı duyuyorlar. Onların da hayatlarının en önemli günlerinden biri olan düğün günleri için gelinlik seçme aşamaları tıpkı seninki gibi heyecanlı. Onlar da gelinliklerini vücut tiplerine göre seçiyorlar. Hatta belki burçlarına göre. Peki, ünlüler gelinliklerini seçerken hangi burçlara uygun olan modelleri giymişler dersin. Haydi, gel inceleyelim.

Koç Burçlarına Beren Saat’in Gelinliği

Hem iddialı hem de sade bir burç olan Koç burcu gelinliğinde bile rahatından ödün vermez. Öyle balık kesim ya da devasa prenses kesim gelinlikler onun tarzı olamaz. Koç kadınları, yürürken zorlanacağı bir etek ile rahat edemeyeceği için tercihini genellikle düz kesimlerden yana kullanır. Beren Saat de seçimini bu yönde yaptı. Kumsal düğünü tercih ettiği için abartılı olmayan ama şıklığından da ödün vermeyen Mira Zwillinger tasarımı straplez, üst bedeni işlemeli, etekleri ise ipek şifondan tasarlanmış düz kesim bir gelinlik giydi Beren. İddiasını ise büyük şapkası ile ortaya koydu. Balık burcu olan Beren seçimini kendi burcuna uydurdu fakat bize göre asıl Koç burçlarına uygun bir tercih yaptı.

Boğa Burçlarına Hande Soral’ın Gelinliği

 

Kadınsı yönünü ortaya çıkarmayı seven Boğa burcu kadınları gelinlik seçerken genellikle balık ya da yarım balık kesim tercih etmeliler. Hatta hafif dekolte onlar için harika bir seçim olabilir. Kalite zaten vazgeçilmezleri olduğu için kumaş tercihleri de en kaliteli kumaşlardan olmalıdır. Bu da genellikle dantel ve onun ekürisi güpür olur. Kova burcu olan Hande Soral, daha çok Boğa burcuna uygun bir gelinlik tercih etti ve derin V yaka, takma uzun kollu, etekleri transparan olan A kesim bir gelinlik seçimi yaptı. Hem feminen hem de iddialı olan bu gelinliği Boğa burcu gelin adaylarına öneriyoruz.

İkizler Burçlarına İki Ünlü İsim

Hareketli modellere bayılan, tek bir seçimle mutlu olamayan İkizler burcu gelinleri için hem Şeyma Subaşı’nın hareketli hem de Sinem Kobal’in minimal detaylı olmasına rağmen hareketli etekleri olan gelinliklerini öneriyoruz. Her iki gelinlik de enerjik yapısı ile İkizler burcu gelinlerinin aklını başından alacak. Her hareketinde dalgalanan bir gelinlik arayışında olan gelin adaylarına Şeyma’nın Fransız dantelinden tasarlanan, omuzlardan başlayarak bileğe kadar kat kat olacak şekilde detaylandırılmış beli kemer ile hareketlendirilmiş gelinliği öneriyoruz. Bu kadar hareket bize fazla diyen İkizler burcu gelinlerine ise Sinem Kobal’ın derin V yaka, askılı, güpür işlemeli, yer yer transparan detaylar ile etekleri bacaklardan itibaren hareketlendirilmiş sade ama şık gelinliğinine bir şans vermelerini tavsiye ediyoruz.

Yengeç Burçlarına Anne Hathaway’in Gelinliği

Romantik ve retro gelin adayları Yengeç burcu kadınları için aklımıza ilk olarak Anne Hathaway geliyor. Özellikle saç aksesuarı olarak kullandığı bant ile geçmiş dönem gelinlerine göz kırpan ünlü oyuncu, tül ve dantel kumaştan tasarlanmış gelinliği ile tam bir Yengeç gelini olmuştu. Akrep burcu olmasına rağmen bir Yengeç burcu gelinliği seçmesini su burçları arasındaki uyuma yoruyoruz. Düşük omuzlu, dantel ve tül kumaştan tasarlanan, uzun duvak ile kombine edilen prenses kesim gelinlik ile Yengeç burcu gelinleri romantikliğin zirvesine çıkacak.

Aslan Burçlarına Neslihan ve Fahriye’nin Gelinliği

İşte size bir Aslan gelini. Neslihan Atagül tam olarak kendi burcunu tutturmuş bir gelin oldu. Peki Neslihan varken neden Fahriye Evcen’in gelinliği de var derseniz hemen cevaplayalım: Çünkü ikisi de birbirinin aynı! Aslan burcu gelinleri mutlaka iddialı ve gösterişli seçimler yapar. Bu onların doğasında var. Normalde Aslan burcuna prenses kesim gelinlikleri öneririz fakat bu sefer baştan aşağı işlemeli olan Neslihan Atagül’ün gelinliğini önereceğiz. Derin V yakalı, hem dantel hem de taşlı olan askılı bir gelinlik seçimi yapan Atagül, saç aksesuarı olarak çiçekli bir taç taktı. Neslihan’ın iddiası gelinliğin yakasında, formunda ve işlemelerinde. Fahriye Evcen’in gelinliği ise neredeyse Neslihan’ın aynısı. Onun Aslan burcuna uygun olan iddiası ise gelinlik kumaşının astarını bej seçmesinde yatıyor. Bu Fahriye’nin müthiş özgüvenini gösteriyor. Bir de ondan önce evlenen Neslihan ile neredeyse aynı olan gelinliğini bile bile tercih etmesinde…

Başak Burçlarına Meghan Markle’ın Gelinliği

Mükemmel işçilik, kusursuz ve klas bir görünüme her daim âşık olan Başak burcu kadınları akışkan ve kusursuz kumaşları tercih ederler. Başak kadınlarının şıklığı sadeliklerinde saklıdır. Gelinlik tercihlerinde şıklık kadar zarafet de aradıkları için onlara en uygun kumaş ya ipek krep ya da ipek taftadır. Başak burcu için önerebileceğimiz bir gelinlik kesimi yok. Onlar düz kesim ile de prenses kesim ile de zarif olmasını bilirler. Ama önerebileceğimiz bir gelin var ki Aslan burcu olmasına rağmen seçtiği her iki gelinlikle de tam bir Başak kadını izlenimi yarattı bize. İngiliz kraliyet ailesinin son gelini Meghan Markle, Stella McCArtney tasarımı halter yaka açık omuzlu düz kesim gelinliği ile “Nasıl zarif olunur?” cümlesinin dersini verir nitelikteydi.

Terazi Burçlarına Amal Alamuddin’in Gelinliği

Terazi burcu romantikliğin zirvesinde yaşadığı için evleneceği gün giyeceği gelinlik onun için hayati önem taşır. O nedenle onun gelinliği kesinlikle dantel ve kabarık olmalıdır. Mümkünse fiyonk ile taçlandırılmalıdır. Uzun bir kuyruk ise onun vazgeçilmezidir. Bir Terazi kadını neredeyse kraliyet düğünlerine yakışır uzunlukta gelinlik giymeyi bile düşünebilir. İşte size tam bir Terazi burcu gelini gibi gelinlik tercihi yapan bir ünlü. Kova burcu olan Amal Alamuddin burcunun özelliklerine göre değil romantik Terazi burcuna göre bir seçim yapmayı tercih etti. Onun tepeden tırnağa dantel kumaştan tasarlanmış, düşük omuzlu, upuzun kuyruklu gelinliği bin yıl geçse de unutulacak gibi değil. Romantik gelinlik tasarımlarının tartışmasız tasarımcısı Oscar De La Renta’nın tasarımı olan bu ihtişamlı ve romantik gelinlik Terazi burcu için harika bir seçim olabilir.

Akrep Burçlarına Kim Kardashian’ın Gelinliği

Seksi ve gizemli Akrep burcu gelinleri gizemlerini transparan detaylarla yaratmaya bayılır. Bu amaçla dekolteleri vücutlarının tamamını değil bir kısmını belli belirsiz gösterir. Akrepler gelinliklerinde çoğu zaman tül kullanmayı tercih ederler. Seksiliklerini dekoltelerinden çok gelinliklerinin şekli ile vermeye çalışırlar. Fransız danteli vazgeçilmezleridir. Genelde tek parça gelinlik tercih ederler. İşte tüm bu anlattıklarımızı Givenchy tasarımını tercih eden Terazi burcu Kim Kardashian kendi düğününde giydi. Uzun kollu, balık kesim, bel ve kollarında transparan detayları olan uzun kuyruklu gelinlik modeli kesinlikle Akrep burcu kadını için yaratılmış. Siz de gelinliğinizi seçerken bu gelinliği görmezden gelmeyin.

Yay Burçlarına Kate Moss’un Gelinliği

Ayağına dolaşacak hiçbir detayı sevmeyen Yay burcu kadını gelinlik tercihini yaparken düz kesimlere göz kırpar. Özgürlükçü Yaylar rahatlıklarından vazgeçemeyecekleri için gelinliklerinin içine çorap, korse ya da tarlatan giymek istemeyeceklerdir. İşte tüm bunları yansıtan ünlü bir gelin var. Dünyaca ünlü model Kate Moss kendi gelinliğini, bir Oğlak olmasına rağmen, tam olarak Yay burcuna yakışır bir şekilde seçti ve geleneksel gelinliklerden uzak bir tercih yaptı. Eh, moda dünyasının içinde olup bu kadar kusursuz bir gelinlik seçmesinden daha doğal bir şey yok sanıyoruz. John Galliano tasarımı, bacakları transparan olan V yaka, kalın askılı, düz kesim işlemeli olan bu gelinlik, Kate giydikten sonra ünlü, ünsüz birçok kişi tarafından birebir taklit edildi.

Oğlak Burçlarına Kate Middleton’un Gelinliği

Oğlak kadınları gelenekselden şaşmaz! Hatta çoğu zaman kraliyet ailelerinin şanına yakışır gelinlikleri tercih ederler. Eh, madem öyle, o halde son yılların en çok konuşulan Kraliyet gelini Kate Middleton’un gelinliğini Oğlak burcu kadınlarına öneriyoruz. Alexander McQueen tasarımı olan üst bedeni V yaka ve uzun kollu, çiçek motifli, dantelden tasarlanmış, A kesim, hem sade hem de ihtişamlı bu gelinlik, upuzun kuyruğu ile peri masallarını anımsatıyor. Geleneksel şık olmak isteyen Oğlak burcu kadınları için tam olarak biçilmiş kaftan! A kesim tercih etmeyen gelin adayları tercihlerini prenses kesim gelinliklerden yana kullanabilirler.

Kova Burçlarına Başak Dizer’in Gelinliği

Kova burcu denince klasik gelinlikleri unutun. Tabii ki geleneksel gelinlikleri tercih edecek Kova kadınları da vardır. Fakat sıra dışı ve burcuna özel bir gelinlik tercih edecek Kova burcu gelini sayısı daha fazla olacaktır. Tıpkı Başak Dizer Tatlıtuğ gibi. Özgür Masur tasarımı iç astarı mavi üstü ise güpür tasarlanmış balık kesim kolsuz gelinlik, Başak Dizer’in kusursuz duruşu ile öyle bir bütünleşmiş ki gözlerimizi alamıyoruz. Farklılık arayan ve geleneksellikten sıkılan, özellikle sadece nikah yapmayı planlayan gelin adaylarına önerimiz Başak Dizer Tatlıtuğ’un gelinliği…

Balık Burçlarına Ana Beatriz Borros’un Gelinliği

Balık burçları, romantik tarzlarını yansıtan bir gelinlik tercih etmeliler. Dantel kumaş onların en sevdiği şeydir. Hem sade hem de masum bir peri masalı gelini olmak ister Balık burcu kadınları. Eh, tam bu anlattıklarımızı yansıtan bir ünlü gelin var: Ana Beatriz Barros. Dantel ve tül kumaştan tasarlanan, düşük omuzlu A kesim gelinlik, uzun ve transparan kolları ile her mevsim tercih edilebilir. Upuzun duvağı ile de romantizmin doruklarında gezinen bu gelinliği beğenen Balık burcu kadınlarına terziye bu fotoğrafla gitmelerini tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Yorum YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir