Burçlara Uygun Nedime Kıyafetleri

Geleneklerimizde olmamasına rağmen son yıllarda fazlasıyla uygulanmaya başlanan nedime konsepti artık bizim ritüellerimizde de yer almaya başladı. Antik Roma Dönemi’nde gelinlikle aynı tasarlanarak şeytani ruhlardan korunmak amacıyla giyilen nedime kıyafetleri zamanla gelinin önüne geçmemek için gelinlikten başka bir renkte ve her nedime için aynı modelde tasarlanmaya başlandı. Zamanla farklı renk ve model tercih eden gelinler oldu. Fakat genel kullanımı aynı renk olarak devam ediyor.

Türk gelinleri ise genellikle en yakın arkadaşlarına böyle bir seçenek sunuyor. Çoğunlukla da renk tercihlerini söyleyerek modeli onlara bırakıyor. Biz ise gelin adaylarına başka bir öneri yapmak istiyoruz. Eğer sen de evlenme arifesinde en yakın arkadaşına kıyafet konusunda bir kısıtlama getireceksen onun burcuna uygun bir seçim yaparak onu düğün gününde en az senin kadar memnun edebilirsin. Nasıl olacak o iş, diyorsan burçların özelliklerinden yararlanarak önerdiğimiz elbise modelleri ve renk önerilerimizi dikkate alabilirsin. Şimdi hazırsan başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını İçin Atletik Model ve Kırmızı Renk

Enerjisinin ve coşkusunun bitmediği bir Koç burcu arkadaşın varsa ona yapacağın en iyi iyilik kırmızı bir elbise armağan etmektir. Kırmızı giymekte özgürsün dediğin anda o geceyi senin için nasıl daha mükemmel yapacağını düşünmeye başlayacağına emin olabilirsin. Maskülen giyim tarzına da düşkün olan Koç burcu kadınları için boyundan bağlamalı, halter yaka ya da atletik formlu kırmızı elbiseler hedefi tam on ikiden vurur bizden söylemesi.

Boğa Burcu Kadınının Rengi Yeşil

Doğaya tutkun Boğa burcu arkadaşının rengi kesinlikle yeşil olmalı. Hatta mümkünse koyu ve parlak yeşilden şaşmamalı. Ne kadar koyu yeşil o kadar ihtişam demektir. Zümrüt yeşili ve taşlı elbiseler, favorisi A kesim ve balık kesim modeller ise onun beğendiği formlardır. Senin arkadaşının da istisna olduğunu düşünmüyoruz. Bir de kaliteli şeyleri seven yanına dokunmak için kumaşını da kusursuz ve tok kumaşlardan seçersen bundan sonra sırtın yere gelmez.

İkizler Burcu Kadını İçin Turuncu Renk

Güneşe aşık İkizler burcu kadını için en güzel renk turuncudur. Ne tam sarı ne de kırmızı olan tatlı bir ışıltısı olan turuncu renk herkesin tercih etmediği bir renk olduğu için çeşitliliği seven tarafına da dokunacak ve çok hoşuna gidecek. Yalnız şunu unutmamalısın; İkizler burcu kadını trendleri takip eder. Ona vintage modeller önerirsen arkadaşlığını tekrar gözden geçirebilir. O yüzden bizim önerimiz balık kesim elbiselerden ya da yırtmaçlı modellerden asla vazgeçmemen yönünde. Askılı, truvakardan da uzak dur çünkü çabuk sıkılır ve daralır bilirsin. Ona ya straplez yaka ya da kollarını kısıtlamayan boyundan bağlamalı modeller önermelisin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Dönemsel Tercihler

Eğer Yengeç burcu bir arkadaşın varsa dünyanın en şanslı insanısın. Çünkü onun stili resmen kalemle çizilmiş gibi belirgindir. O aşırı gösterişli, kabarık, uzun kuyruklu, devasa taşlı elbiseler ya da pırıltı sevmez. Geleneksele aşıktır. Ona  midi boy ya da uzun elbise önermeli, 40’lar ve 50’lilerin belden oturmalı elbiselerini giyebilirsin demelisin. Daha seksi tarz seven bir Yengeç kadınıysa 20’li yılların elbiselerini asla reddetmeyecektir.

Aslan Kadını İçin Metalik ve Parıltı

Düğün gününde beyaz giymesini istemiyorsan Aslan burcu arkadaşına dilediği kadar parıltı vermelisin. Parıltı benim önüme geçer diye düşünüyorsan da metalik renkler ile mutlu olmasını sağlayabilirsin. Genellikle ya kabarık model ya da yırtmaçlı ve göğsü bağrı açık tercih edecektir. Çünkü görkemli olmayı sever bilirsin. Abartmasını istemiyorsan maksimum kabarıklığı A kesim ile elbise modeli ile sınırlandır ya da tamamı taş işlemeli düz elbise tavsiye et.

Başak Burcu Kadını İçin Piliseli Elbise Modelleri

Minimal ve sade Başak burcu arkadaşın varsa ve eğer sen aşırı süslü bir nedime olmasını istemiyorsan kıyafet konusunda seni en az yoracak arkadaşın Başak kadınıdır, kıymetini bil. Ona tek renk, mümkünse midi boyda üst bedeni saran belden aşağısı kloş ve piliseli elbise giymesini öner, sonra göreceksin ki dünyanın en mutlu insanı olacak. Renk konusunu ona bırak, çünkü onun seçici olma özelliği var ve detayların hepsini sana bırakması mükemmeliyetçi kişiliğine ters.

Terazi Burcu Kadını İçin Uçuş Uçuş Kumaşlar

Terazi burcu arkadaşın varsa ne kadar zevkli ve şık olduğunu biliyorsundur. O yüzden sen sen ol fazla riske girme. Yoksa düğününe bile gelmeyebilir. Estetik bakış açısı fazlasıyla iyi olan bu arkadaşına kıyafet seçerken onun başka düğünlerde tercih ettiği ya da mezuniyetinde giydiği elbiseden feyz alabilirsin. Bu konuda fikrin yoksa ona uçuş uçuş bir elbise sunabilirsin. Şifon kumaş her zaman hoşuna gider. Fakat seçtiğin elbiseyi gerçekten beğenmesine dikkat et. Dış görünüşünü fazla önemsediği için beğenmediği bir elbise ile aşırı suratsız olabilir.

Akrep Burcu Kadını İçin Sırt Dekolteli Elbise Modelleri  

Akrep burcu kadını da elbise tercihi konusunda en kolay arkadaşlardan biridir. Siyah ya da kırmızı ve hatta bordo renklerinden birini seçerek onu kalbinin tam ortasından vurabilirsin. Diğer önemli nokta ise seksiliğini vurgularken gizemli duruşuna da gönderme yapacağı sırt dekoltesi olacak. Sırtın mümkünse beline kadar açık olmasına izin vermelisin. Benim günüm bu benim sırt dekoltem olmalı diyorsan bu Akrep burcu kadınına pembe giydirmek kadar ciddi bir hareket olur. Akrep burcu ketumdur sana o gün bir şey söylemez ama sonra kindarlığı ile acısını çok fena çıkarır uyarmadı deme…

Yay Burcu Kadını İçin Kısa Elbiseler  

Hareketli ve enerjik Yay burcu kadını için ayağına dolanan bir elbise giymek çok zordur. O nedenle ona nedime kıyafeti önerirken boyunun kısa olmasına dikkat etmelisin. Çok mini olmasını istemiyorsan diz üzeri giymesini rica edebilirsin. Renk konusunda da özgürsün. Çünkü Yay burcu kadınları değişken oldukları için bağ kurdukları özel bir renk yoktur. Asimetrik kesimler, yırtmaçlar onun için en doğru tercihtir.

Olgun Oğlak Burcu Kadını İçin Mor ve Tonları  

Oğlak burcu kadınının mor ile ölçülü bir birlikteliği var. Hayatının önemli günlerinde mor ve tonlarını tercih etmesi saygınlığa önem vermesinden kaynaklanıyor. Bilinenin aksine özel günlerde mecbur olmadıkça siyah renk tercih etmiyor. Tek omuzlu elbiselere karşı zaafı olduğunu da belirtmek isteriz. Kumaş tercihi olarak ipek krep, şifon, ipek tafta bir numaralı tercihi. Disiplini ile meşhur Oğlak burcu arkadaşına bu seçenekleri sun ve planlı bir nedimenin tüm nimetlerinden faydalan.

Kova Burcu Kadını İçin Farklı Tasarımlar

Sıra dışı Kova burcu kadını için kabarık, A kesim ya da balık formlu bir elbise düşünüyorsan düğüne hiç çağırma daha iyi. Ona 20’li yıllardan esinlenilen püsküllü elbiseleri, midi boy düz kesimleri, farklı yakaları, asimetrik elbiseleri önermelisin. Çünkü kendisi her zaman alternatif kıyafetler giymeyi sever, sıradan ve bilindik tasarımlara karşı çıkar.

Balık Burcu Kadını Romantik Renkler

Balık burcu arkadaşın varsa senden şanslısı yok. Ona soft renklerde, uçuşan kumaşlar ya da fiyonklu ne önerirsen öner, duygusallığından gözleri dolu dolu boynuna sarılacaktır. Romantik elbiseler ile bağı çok güçlü olduğu için gelinliğin senin için ne kadar önemliyse nedime kıyafeti de onun için o derece kıymetli olacak. Tek yapman gereken naif ve romantik elbiselerden bir seçim yapmak.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.