Burçlara Özel, İlişkiyi Bir Sonraki Adıma Taşıyacak Mesajlaşma Taktikleri!

Facebook, Twitter, Instagram… Hepsi bir zamanlar sosyal paylaşım ağıydı. Şimdilerde çokları için DM’den yürüme aracı. Ardı ardına gelen takip istekleri, arkadaşlık talepleri, özel mesajlar derken bir de onlara Tinder katıldı. Temelde hepsinin iki ortak noktası var. O da her ilişkinin tek bir mesajla başlaması ve cevap alınmayan bir mesajla noktalanması. İkinci nokta daha çok zorlu mesajlaşma parkurunu atlamayanların bitiş sınırı. Zorlu etabı atlatabilmek biraz da karşındakini tanımaya ve ona göre hareket etmeye bağlı. İyi de nasıl mı? Sen yeter ki karşındakinin burcunu öğren, hayat kurtaracak taktikler yeni yazımızda saklı.

Koç: Yanıt Aralığını Sakın Ola Uzatma!

Bir Koçun mesaj kutusuna düştüyse mesajın, aklından çıkarmaman gereken bir nokta var sadece. Ne olursa olsun, uzun aralıklarla mesajı yanıtlayayım deme. Zaten sen de görmüşsündür attığın mesajın mavi tike dönüşmesi 2, bilemedin 5 saniye. O, bu kadar hızlı dönüş yaparken senden de aynı hızda bir cevap bekliyor haliyle. Sakın ola mesaj beklerken başka uygulamalara bir bakmak ya da başkalarına yazmak gibi bir hataya düşme. Bir de bakarsın yanıt gelmez, mesajların teker teker dönse de mavi tike.

Boğa: Aman, Özel Günleri Aklından Çıkarma!

Bir Boğayla mesajlaşmaya başladıysan söylenen her bir sözü ya da anlatılan her bir anıyı aklının bir köşesine yaz mutlaka. Özel günleri öğrenmen de senin yararına. Romantik yanları kuvvetli Boğaları etkilemenin en etkili yolu onlara ne kadar değer verdiğini mesajlarınla kanıtlamanda. Doğum gününü herkesten önce kutlaman ya da anlattığı bir şeyi ummadığı bir anda hatırlatman yeter de artar geçmen için bir sonraki aşamaya.

İkizler: Farklı Bir Başlangıç Mutlu Sona Götürebilir

Bir İkizler varsa karşında, zekânı kullanmak zorundasın sakın unutma. “Selam, naber” gibi klişe girişler de yapılan başlıca hatalar arasında. Onları etkileyecek ya da güldürecek yaratıcı bir yol bul mutlaka. Selam niteliğinde gülümseten bir gifle başla mesela. Laf arasında hoşlandığı dizileri, filmleri ya da kitapları öğren, bak oradan bir kanal açmaya. Aman ha, karşında en hazır cevap burcun olduğunu aklından çıkarma. Esprili mesajlar bu noktada yetişebilir imdadına.

Yengeç: Ona Yokluğunun Hissedildiğini Hatırlat

Yengeçlerin gelen kutusundan kalbine giden yolu bulabilmek öyle herkesin harcı değil. Israrcı tavırlardan ya da laubali hallerden sakınmalı, sabırlı ve ciddi olduğunu kanıtlamalısın ilk etapta. Güvenlik duvarını aştığında ise duygusal tarafına yönelebilirsin, karşılık bulabileceğin alanlardan biri bu mesela. Ona onunla konuşmaktan keyif aldığını, yazışmadığınız zamanlarda onun yokluğunu hissettiğini, özlediğini hatırlat mutlaka.

Aslan: Sahici İltifatlar Kalbe Kestirme Bir Yol Adeta

Aslanların gelen kutusu mesajlarla dolup taşarken, aralarından sıyrılmak kolay değil çoğu zaman. Yanına yakışacağını kanıtlaman ve özgüvenli tavırlarınla dikkatleri üzerine çekmen şart en başta. Bir de yumuşak karınlarının iltifatlar olduğunu hep hatırla. Yine de laf olsun diye söylenen sözlerin ya da kopyala yapıştır lafların sonu engellenmeyle sonuçlanabilir demedi deme sonra. Değer verdiğini göster sıkça, sırtını sıvazla, kendini iyi hissettirmenin bir yolunu bul ona. İşte ancak o zaman girebilirsin aşk yoluna.

Başak: İlk Etapta Duygularını Değil Mantığını Etkilemeye Çalış

Başaklar en çetin cevizlerden biri Zodyak’ta. Yanıt vereceği mesajları dikkatle seçen, en ufak bir dikkatsizlikte selamı sabahı kesen, ısrarcı tavırlar karşısında engelleme yoluna giden biri var karşında. Mesafeli ve şüpheci tavırla yanıt aldıysan, seviyeni korumaktan şaşma. Ciddiyetsiz yorumlarda bulunma ya da art arda attığın mesajla onu bunaltma. Bir de duygularına değil, mantığına yönel en başta. Yeşil ışık yaktıysa ne alâ, şimdi geçebilirsin bir sonraki aşamaya.

Terazi: Ortak Bir Nokta Bulmak, En Akılcı Yol

Zarafeti ve entelektüelliği dillere destan bir Terazi varsa karşında tek bir tavsiyemiz var: Ona sıradan biriymişçesine davranma. Herkese yazdığın mesajları ya da bugüne dek sonuç aldığın taktikleri bırak bir kenara. “Naber, nasıl gidiyor” gibi bir soru yerine bir film ya da kitap önermesini iste mesela. Hem onun bilgisini takdir etmene hem de ortak bir nokta yakalamana imkan tanıyacak en iyi yol bu aslında. Sohbet uzayıp gidiyorsa, mesajlara emojiler eklenmeye başladıysa sıra gelmiş demektir, bir sonraki adıma.

Akrep: Karşında Külyutmaz Biri Olduğunu Unutma!

Akreplerin uzun uzadıya yazışmaktan hoşlanmadıkları sır değil. Onlara kalsa bir an önce bu aşama geçilmeli, doğrudan yüz yüze gelinmeli. Kolay görünüyor değil mi? Akrepleri etkileyerek, buluşmaya ikna edecek kişilerde bir özelliğin bulunması çoğu zaman yeterli. Sahicilikleri! Ezberlenmiş sözlere değil içten gelenlere kulak açtıklarından, dürüstlük onlar için her şeyden önemli. Bir başka önem verdikleri nokta da verdikleri bir tavsiyenin harfiyen yerine getirilmesi. Şansını deneyip, beyaz yalanlarla onu etkilemeye mi çalışacaksın? Onların gözünden hiçbir şey kaçmaz, bizden söylemesi.

Yay: Kahkahalar Yükselmeye Başlamışsa, Sıra Bir Sonraki Adımda

Bir Yayla yazışmaya hazırlanıyorsan, bir kenarda komik gif ve videoları biriktirmeye başla. Zira eğlenceli bir mesaj seni doğrudan götürebilir buluşma masasına. İyimser tavırları ve gelişmiş mizah anlayışlarıyla Yayların kendilerini güldüren insanlarla birlikte vakit geçirmekten zevk aldıkları bilinen bir gerçek sonuçta. Mesaj yazarken istemsizce sırıtmaya başladıysan, daha ne duruyorsun? Haydi bir sonraki aşamaya!

Oğlak: Ağır Başlılığı Elden Bırakma!

Telefondan uzun uzun mesaj yanıtlamak, flörtöz tavırlarla karşısındakini etkilemeye çalışmak ya da hızlıca bir samimiyet kurmak… Zamane ilişkilerinin başlangıcını bu adımlar oluşturabilir ama bu tip davranışlar Oğlakların tarzı değil. Onu etkilemek istiyorsan; saygınlığını onaman, güvenini kazanman ve ağır başlı davranman elzem, sakın unutma. Pembe yalanlara başvurmak ya da çocukça hareketlerde bulunmak ise yapılabilecek en büyük hata. Dediğimiz gibi güven ve ciddiyet onlar için bir ilişkinin temeli adeta.

Kova: Sabır Yolundan Şaşma, Sıradan Yanıtları Kaldır At Bir Tarafa

Bir Kovaya mesaj attın ve yanıt alamadın. Sebebi ne acaba diye düşünüp hiç kendini yorma, onların tavırlarını çözebilen çıkmadı daha. İşte karşındaki böyle biri, çözülmesi güç kapalı bir kutu adeta. Onların utangaçlık duvarını aşabilmek için basit sorularla başla mesajlaşmaya. Yanıtlarında az biraz samimiyete rastladıysan, işte orada başla sıra dışı olmaya. Bilinmeyen bir özelliğini anlat şaşırt onu mesela. Ortak bir yön bularak, yeni sohbet alanları açma yoluna git ya da. Çok değil, birkaç mesaj sonra o da başlar bir şeyler anlatmaya.

Balık: Yalana Dolana Başvurma, Kendin Olmaktan Şaşma

Bir Balık varken karşında, romantik bir şarkıyla başlayabilirsin mesajlaşmaya. Böylece gelen kutusuna baktığında gözü doğrudan sana çarpar onca mesaj arasında. İyi bir başlangıcı ise duygularını ve hayallerini paylaşarak çevirebilirsin uzun soluklu bir masala. Sakın ama sakın onu etkilemek için olmadığın gibi davranıp, yalana dolana başvurma. Sezgileri güçlü Balıklar, bir şeyler çevirdiğini anlar anında. Mavi tık olan mesajına da yanıt gelmez bir daha.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir