Burçlara Özel Eyeliner Modelleri

Göze yakışmayan eyeliner yoktur, yanlış seçilmiş eyeliner şekli vardır. İşte bu bizim sana vereceğimiz en etkili eyeliner tüyosu. Çünkü her göz tipine eyeliner yakışır. Önemli olan senin göz tipine ve ruh haline yakışan modeli seçmek. Ruh halinle makyajın ne ilgi var deme sakın. Eğer sen kendini iyi hissedersen makyajın emin ol daha çok parlar.

Bakışlarını anlamlı kılmak için en etkili yöntem doğru göz makyajıdır. Gözlere en çok yakışan ve bakışları bir anda değiştiren makyaj ürünü ise eyelinerdır. Peki, sen eyeliner modelini seçtin mi? Öncelikle göz tipine göre eyeliner çeşidini seçmeyi unutma. Sonraki adım ise eyeliner çeşitleri arasından senin burcuna uygun olan modelleri incelemek. Eğer sen de birbirinden farklı 12 eyeliner çeşidini merak ediyorsan her birini burçların özelliklerine göre ayırdığımız bu içeriği dikkatlice okumalısın.

Koç Burcu Kadını İçin Bold Eyeliner

Maskülen stilini, güçlü bakışların ile harmanlarsın sen. Feminenliği makyajında vurgulamaya da bayılırsın. Genellikle ince eyeliner ön plandayken bile en en koyu olanını seçmekten hiç çekinmedin. Eh, ne de olsa cesurluğun ile ön planda olan öncü Koç burcu kadınısın. Bu eyeliner gözleri olduğunda daha büyük gösterir bilgin olsun. Özellikle gece makyajında bir de kırmızı giyiyorsan muhteşem bir geceye hazır olmalısın.

Boğa Burcu Kadını İçin Mısırlıların Tercihi

Mısırlı kadınlar eyeliner çekme konusunda tüm dünyaya adeta ders verirler. Her biri gözlerindeki kusursuz bakışlar ile ünlüler. Alt kirpiğe de çekilerek ucu açık bırakılan, eyeliner kuyruğunun ise mutlaka yukarı bakması gerekiyor. Böylece bakışlara kararlı ve sahiplenici bir bakış kazandırılıyor. Tam da Boğa kadını senin bakışlarında bırakmak istediğin etki.

İkizler Burcu Kadını İçin Düşük Eyeliner

Sen İkizler burcu kadınısın elbette herkes ile aynı olmayacaksın. Tüm dünya eyeliner kuyruğunu yukarı kaldırırken sen düşürürsün. Çünkü farklı olmaktan korkmuyor ve yeni şeyler denemekten çekinmiyorsın. Eğer senin de gözlerin kocamansa düşük eyelinerı mutlaka denemelisin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Pin Up

Dönemsel kıyafetlerini belirli dönemlere ait makyajla birleştirmek senin işin. Çünkü sen tam bir retro aşığısın. Her ne kadar günümüzde az makyaj revaçta olsa da sen bu makyajdan asla vazgeçmiyorsun. Geçmişe duyduğun özlemi stiline o kadar güzel yansıtıyorsun ki sana gıpta ile bakıyoruz. Pin up makyajın en önemli kuralı kusursuz eyelinerına eşlik eden kırmızı rujun. Söylememize gerek yok ama yine de sen sen ol, bu makyajı vintage kıyafetlerin ile kombine et.

Aslan Kadını İçin Double Mod Eyeliner

Oldukça gösterişli ve dikkat çekici bir eyeliner tekniği olan double mod tekniği günlük hayatta ne kadar da abartılı bir makyaj denecek kadar şaşalı. Çünkü göz kapağının ortasında da eyeliner çizgisi var ve alt kirpiğin de ortasına kadar çekiliyor. Üstelik sadece yaklaştığında değil uzaktan da görülebiliyor. Böyle bir makyajı da günlük hayatta sadece senin gibi gösterişe meraklı ihtişamlı bir Aslan burcu kadını yapabilir.

Başak Burcu Kadını İçin İnce Eyeliner

Stilinden hayat görüşüne kadar sade olan sana abartılı göz makyajı önersek bile yapmayacaksın. Çünkü sen sadelikle huzur bulan alçakgönüllü bir yapıya sahipsin. O nedenle senin eyeliner modelin incecik ama kusursuz çekilmiş en klasik model. Mükemmeliyetçi kişiliğin yüzünden eyeliner çekmeye bir saat bile ayırabilirsin. Çünkü detaylar senin için önemli.

Terazi Burcu Kadını İçin Feline Tekniği

Terazi burcu kadını kusursuz şıklığın ve zarafetin kadınıdır bizim için. Göz makyajı denince de asla bu özelliklerinden vazgeçmez. O nedenle zarif Terazi burcu kadınına biz feline eyeliner tekniğini öneriyoruz. Her ne kadar gündüz stilinde pek tercih etmeyeceğin bir göz makyajı olsa da sana çok yakışacağına eminiz. Göz pınarından aşağı ince bir damla gibi eyeliner kuyruğun ile eşit bir şekilde yapılır. Kuyruk pınara göre daha kalın olur. Bu eyeliner tekniğini sana önermemizin nedeni senin estetik bakış yönünün de güçlü olması.

Akrep Burcu Kadını İçin Panda Smudge

İddialı Akrep burcu kadını için panda göz makyajı adı verilen ve gözün tamamen dışına sürülerek koyu ve derin bakışlara sahip olunan tekniği öneriyoruz .Biraz dumanlı göz makyajına da benzetilen bu eyeliner tekniğini iddialı, seksi ve gizemli Akrep kadını gündüz bile yapabilir. Üstelik bu makyaj için göz yapın çok önemli değildir. Hangi göz tipi için yapılırsa yapılsın gözler güzel ve iri görünecektir. Sadece iri göz sevmeyenler uzak durabilir.

Yay Burcu Kadını İçin Açık Eyeliner Tekniği

Sen enerjik ve ileri görüşlü bir Yay burcu kadınısın. O yüzden sana eyeliner tekniği önerirken diğer burçlardan daha farklı bir model sunabiliyoruz. Hatta biraz daha cesaret isteyen bir model. Çünkü sen böyle şeyleri sevecek kadar ileri görüşlüsün. Bu nedenle senin eyeliner çeşidin kesinlikle ucu açık olan model. Göz kapağının üstü kuyruğu kalkık model gibi yapılır ve buna ek olarak alt kirpiğinin yarısından başlanarak üstteki eyelinera paralel bir şekilde açık olarak bırakılır. Oldukça dikkat çekici bir tarz olduğunu söyleyebiliriz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Kedi Gözü

Risk almayı sevmeyen Oğlak burcu kadını makyajı sever fakat farklı tipte ve yeniliklere açık değildir. O yüzden sana en çok bilinen ve tercih edilen kedi gözü olarak anılan eyeliner tekniğini öneriyoruz. Genellikle alt kirpiğe eyeliner çekilmez, göz kapağına ise oldukça yoğun bir şekilde uygulanır.

Kova Burcu Kadını İçin Renkli Eyeliner

Sen sıra dışı bir kadınsın. Sana eyeliner tekniği önermek istemiyoruz. Farklı stilleri uygulamaktan çekinmeyen özgür ruhlu ve aykırı bir karakterin var. O yüzden sen göz yapına uygun dilediğin eyelinerı çekebilirsin. Fakat tek bir şartımız var o da renkli eyeliner kullanman olacak. Çünkü başka kimseye bu kadar çok renk yakışmaz.

Balık Burcu Kadını İçin Double Flick

Naif Balık burcu kadını için fazla riskli olmayan ama yine de onun romantikliğini ve zevkli kişiliğini öne çıkarak bir eyeliner modeli önermek istiyoruz. O da ikili eyeliner. Bu teknik sade göz kapağına yapılıyor. Alt kirpiğe hiç eyeliner sürülmüyor fakat göz kapağında iki kuyruk olacak şekilde çekiliyor. Kuyruklar da mutlaka yukarı bakmalı.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.