Burçlara Bu Konularda Yaklaşma!

Bazen karşındakinin bam telinin yerini bilmek, oralardan el etek çekip mümkün mertebe uzak durmak gerekir. Yaşamda herkes birbirinin öfke alanlarından olabildiğince uzak kalsa, kavgalar azalır mı dersiniz? Biz burçlara asla yapılmaması gerekenlerin ipuçlarını verdik gerisini tercihinize bıraktık! İster hır gür içinde yaşamayı seçip çomaklar elinizde gezin, ister mesafeyi koruyun mutlu mesut geçinip gidin!

Koç       

Hayatında kavga etmediysen, tartışmalarını iki söz dalaşının ötesine geçirmediysen yani bu konuda pek de deneyimli değilsen, hayatını kavga ederek sürdüren Koç’un karşısına çıkma! Diyelim ki çıktın, “ok yaydan fırladı nasılsa” deyip Koç’un harına kapılma! Zararın neresinden dönsen kardır unutma! Asla Koç ile kavga etme! Bir de kendi sözü dimdirek, düşündüğü dilinde olan Koç lafın kıvrağından, sözün örtüğünden hiç hoşlanmaz! İma da bulunup sinirlerini zıplatma!

Boğa    

Canına susamayan herkes Boğa’nın kıymetlisine el uzatmaması gerektiğini, bu sabır taşının altında yatan dev volkanın patladığı anda nasıl bir yıkıma sebep olabileceğini bilir! Boğa’nın maddi anlamda kendini güvende hissetme çıtası oldukça yüksektir. Boğa para kazanmaya başladığı andan itibaren biriktirmeye başlar ve sonsuza kadar sürecek istiflemenin ilk adımını böylece atar, çoğu zaman da adı varyemeze çıkar! Boğa’nın yastık altı parasına, banka hesaplarına göz diken avucunu yalar!

İkizler  

İkizler’in sahip olduğu bilgi haznesini sorgulayan, üç gün bilgi bombardımanında soluksuz kalır, pişman olur! Bilgi İkizler’den yayılır, onun haberi olmayan hikâye kimselerin kulağına çalınmaz! Çok yönlüdür İkizler, çabuk sıkılması sürekli hobi değiştirmesine, yeni konulara merak salmasına sebep olur. Böylece İkizler alanında uzman olmasa, ordinaryüslüğe soyunmasa da farklı alanlarda, bir dolu bilgiye sahip olur! Ve sahip olduğu en kıymetli şeylerden biri de budur! O yüzden bilgisinin asla sorgulanmaması önerilir!

Yengeç

Yengeç’in pamuk kalbi, cömert eli, leziz yemekleri herkesçe sevilir, Yengeç gönüllerde taht kurmayı iyi bilir! Kuru kuruya sevgi vermez Yengeç, gel geç ilişkilerden haz etmez! Sevdiklerini koruması ve her koşulda onların çıkarını gözetmesiyle bilinir ki çoğu zaman konu sevdikleri olunca empati kabiliyetini kaybetmesi ve sübjektif davranmasıyla eleştirilir. Herkesin bir bam teli, asla dokunulmayacak alanı vardır! Yengeç’in sevdiklerine dokunan, bin pişman olur!

Aslan   

Olur da Aslan ile henüz şovunu yapmadan önce karşılaşır, tevazuuna aldanıp hafife alma gafletine düşersiniz, düşündüğünüz yetmiyormuş gibi harekete geçmek ister, meydan okumaya cesaret edersiniz geçmiş olsun dileklerimiz emrinize amadedir bilesiniz! “Ben senden herhangi bir anlamda daha fazlayım, bunu da göstermeye hazırım!” dediğiniz anda, Aslan’ın ağız kenarı gülüşüyle başlar hikâye! Sonrasını çeken bilir! Siz iyisi mi Aslan’a asla meydan okumayın!

Başak  

Başak esasen hata yapma kaygısı yüzünden yaptığı her işi kırk defa kontrol eder, kusursuza erişmeyi kafasına mütemadiyen koyar ve yanlışa düşeceğine tüm vakitlerini işine harcar! İşinin mükemmele eriştiğini düşündüğü anda dahi sahne önüne çıkmaya cesaret edemez, yeterinde harika olmadığıyla ilgili zihnini kurcalayan iç sesi, gözünden kaçan ufacık da olsa bir detayın olabileceği sancısı onu deli eder! Başak’ın yanlışını bulan, yetmiyormuş gibi yüzüne vuran asla yapılmaması gereken bir şey yapar!

Terazi  

Terazi zamanının çoğunu görünümüne harcayıp arta kalanlarında sosyalleşebilir. Ayna karşısında beyhude geçen saatler değil kastettiğimiz. Terazi bir bütün olarak iyi görünmek için pilates yapar, masaja gider, saunaya girer, yüzer, dans eder, cilt bakımı yaptırır, bolca alışveriş yapıp özenli görünmeye dikkat eder. En zarif görünüme, şık kıyafetlere kendisinin sahip olduğunu düşünen Terazi’nin karşısında asla ondan daha iyi göründüğünü iddia etme!

Akrep  

Akrep güven temasına sıkı sıkıya bağlı yaşar! “Yaşamda insanın başına her şey gelir, kaderimde varsa üzülmek, neyleyim hain felek” demez, başına örülen çorabın, sırtını acıtan hançerin karşılığında misliyle acı yaşatmadan gözüne uyku girmez! İntikamcıdır Akrep, ona yapılacak her tür istenmedik davranıştan önce muhakkak bu özelliği hesaba katılmalıdır. Şimdi en büyük intikam yemininin sebebinde sıra! Akrep’i asla aldatmaya kalkma, eğer canına susamadıysan!

Yay      

Yay’ı hiçbir duygusal ya da maddi bağ ile yakınlarında tutmaya kalkma! Ait olmaya karşı ciddi bir antipati duygusu vardır Yay’ın! Zira uçsuz bucaksız, biraz da zamansız koca dünyada bir yerlere ağaç misali saplanıp kalmak, sınırlı ömrünün özellikle de en enerjik zamanlarını, hareketsizce hiç etmek Yay için oldukça saçmadır. Annenin dizinin dibi, babanın sözünün emri, sevgilinin sadakatinin mükafatı derken, herkesin arzularının tutsağı olmaktan nefret eder! Yay bir tek kendi yaşamını önceler ve kimsenin kendisini kısıtlamasına göz yummaz!

Oğlak   

Oğlak sahip olduğu tüm yetkinliklerin farkında, ait aldığı pozisyonun hakkını vermek için işinin her daim başındadır. Yaşamı ciddiyetle ele alan, kararlarının tümünü ince eleklerden geçirdikten sonra sorgulamaya kapatan Oğlak’ın sahip olduğu otorite ve itibar her şeyden, herkesten önce gelir! Özellikle toplum içinde otoritesine gelecek ufacık bir zeval Oğlak’ın gözünü karartır, isyan günlerini başlatır. Oğlak’ın itibarının yanına yaklaşılması önerilmez!

Kova    

Kova uzmanlaşmanın, bilgide derinleşmenin insanıdır. Merak ettiği konuyu etraflıca öğrenmeden, o alanda otorite sahibi olmadan bırakmaz, sahip olduklarının farklında oluşu ukala olmasına yol açar! Kova genel olarak haklı olma alışkanlığı geliştirmiştir ve bunun istisnasız her konuda böyle olacağına kendini bir güzel inandırmıştır. Yanlış bildiği yahut bilgisiz olduğu bir konu da çıksa, onu ne yapar eder haklılar kervanına katmak için elinden geleni yapar! Kova’nın karşısında haklı olmaya çalışanlar, beyhude uğraşmasınlar!

Balık    

Bir defa kandı, öbür defa ağıma takılıp düştü, başka sefer yalanlarıma inandı diye düşünüp Balık’ı hafife alanlar, Balık farkına varmamış gibi davrandıysa merhamet ettiğinden, sadaka yerine geçer diye düşündüğündendir. Yoksa güçlü sezgileri herkes hakkında sahip olması gereken bilgiyi ona kalbinin derininden duyurur! Balık’ın sezgilerini asla hiçe saymayın, duyurulur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir