Burçlara Hayatlarını Kolaylaştıracak Tavsiyeler!

Astroloji dünyasında herkes gezegenlerinin etkisiyle birtakım davranış biçimleri ve kişiliklerle donanmıştır. Bunların faydalarını gördükleri kadar zararını da görürler. Sık sık yaptıkların hataların farkına bile varamazlar. Hiçbiri mükemmel olmamakla birlikte zaman zaman yanlış kararların peşinde giderler. O halde bazı konularda kendilerini revize etmeliler. İşte burçların belli konulardaki eksiklikleri tamamlayarak, hayatını kolaylaştıracak tavsiyeler:

Koç

Girişkenliğin güzel olsa da aşırı fevri yapının zararını görüyorsun. Meseleyi iyice bir dinleyip anlamadan harekete geçiyorsun. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Kavgaya ve parlamaya eğilimli yapın bazen yakın çevreni bile üzer. Biraz daha soğukkanlı olmalı, her konuya tepki vermeden önce olayları daha derinlemesine incelemelisin. Ayrıca açık sözlülüğünün de zaman zaman sıkıntısını yaşıyorsun. Herhangi bir hadiseye yorum yapmadan önce biraz düşünmeli, daha stratejik davranmalısın.

Boğa

Dünya yansa umurunda olmayacak kadar rahatsın. Kriz anlarında soğukkanlı olman akıllıca bir davranış ama umursamazlık da bir yere kadardır.  Sorumluluklarından kaçmamalısın. İş yaşamında ağır hareket etmen ve konforuna bozmayan tavırların yöneticilerini kızdırır. En azından tembellik etme saatlerini eve ayırmalısın. Kariyerine zarar veren tempoyu hızlandırmalısın. Daha gayretli ve çalışkan olmayı öğrenmelisin. Keyfinden, rahatından kısmanın uzun vadede faydasını göreceksin.

İkizler

Değişken ruh halin yakın özellikle yakın çevrende sıkıntı yaratır. Bir günün bir gününe uymuyor. Biraz daha dengeli davranışlar göstermelisin. Ayrıca verdiğin kararların arkasında durmalısın. Aksi takdirde fikir değişikliği insanların sana olan güvenini sarsar. Merak duygunun önüne geçemiyorsun. İletişimden, gıybetten keyif alıyorsun ama dedikodunun dozunu kaçırmamalısın. Keskin bir zekan olduğu su götürmez bir gerçek ama yanlış hamleler akıllı insanları da zor duruma düşürebilir.

Yengeç

Özüne iyi niyetli ve şefkatli bir yüreğin var. Sevdiklerini şımartmayı, onların her anlamda arkasında durmayı tercih ediyorsun. Tamamen duygusal hareket etmen senin zararlı çıkmana sebep olur. Zor da olsa objektif davranmayı öğrenmelisin. Dostların ve yakınların lehine aldığın taraflı kararlar, adaletsiz sonuçlar doğurur; bu bir süre sonra seni de vicdan olarak yaralar. Ayrıca tartışmalarda çabuk savunmaya geçmene gerek yok, bu işleri daha da zorlaştırır.

Aslan

Özgüvenli ve cesur karakterli olmak olumlu bir niteliktir ancak bunu kelimelerle belli etmek gülünç durumlara sebep olabilir. Kendini toplum içinde çok fazla övmen bir süre sonra dedikodu konusu oluyor. Herkesin belli başlı eksiklikleri olduğunu ve kimsenin mükemmel olmadığını kabullenmelisin. Eleştirilere bu derece kapalı olman kişisel gelişimini zayıflatır. Yaşam bir yolculuktur ve bu yolculukta edindiğimiz acı-tatlı tecrübeler bizleri ilerletir. Hatalarını kabullenip kendini her anlamda düzeltmeli, geliştirmelisin.

Başak

Hayatını takıntılarla donatmaktan yaşamın keyfine varamıyorsun. Yaptığın her şeyin mükemmel olması gerekmiyor. Aşırı sorumluluktan ve iş yaşamından biraz uzaklaşmalı, sosyal aktivitelere yönelmelisin. Sürekli üretime dayalı bir yaşam, hamallıktan başka bir şey değildir. Hayatın ıskalanmayacak kadar renkli ve eğlenceli zenginliklerle aktığını keşfetmelisin. Ayrıca temiz olman takdir edilesi olsa da aşırıya kaçman sana da fayda sağlamaz. Bırak etrafın biraz kirlensin ev işi zaten nankördür.

Terazi

Son derece uyumlu ve kibar bir insansın. Zarafet ve dış görünüm gibi kavramları görgü kurallarının bir parçası olarak görüyorsun. Çirkin görünmeye tahammülün yok ama dış güzelliği bu kadar ön plana koymamalısın. Herkesin bir gün yaşlanacağı fikrini sen de kabullenmelisin. İmaj kaygısından biraz sıyrılmalı, rahat davranmaya alışmalısın. Ayrıca aşırı kararsızlığın bir yerden sonra insanları bunaltabilir. Çabuk karar vermeye gayret etmelisin.

Akrep

Gizemli ve kalın duvarlar ördüğün bir iç dünyan var. Geçmişin öfkesiyle kendini dolduruyorsun. Sana atılanları bir türlü unutamıyor, intikam için doğru zamanı bekliyorsun. Bu derece kindar olman sana da zarar veriyor. Küçük meseleler için büyük intikam planları hazırlaman son derece adaletsiz sonuçlar doğurabilir.  İçindeki öfkeyi beslediğin sürece daha çok acı çekeceksin. Hatalarından ders almış ve yaptığı kötülükleri telafi etmiş insanları affetmelisin.

Yay

Hayat enerjin ve iyimserliğin başkalarını imrendiriyor. Senin gibi hayat pozitif bakan birinin yerinde olmak isteyen çok kişi vardır. Yaşamdaki bu rahat tavrın güzel olsa da üzerine düşmen gereken şeyler de yok değil. İrili ufaklı patavatsızlıkların, büyük kazalara sebep olan sakarlıkların. Daha temkinli hareket etmelisin. Ayrıca riske bu derece açık olman hayati tehlikeler doğurabilir. Adrenalin tutkuna bir sınırlama getirmek hayatını daha kolay ve güvenli kılacaktır.

Oğlak

Çalışkan ve azimli karakterin beğenilmeyecek gibi değil ancak bazı şeyleri dozunda bırakmakta fayda var. Para kazanma hırsını ve aşırı maddiyatçılığı biraz dizginlemelisin. Birikim yaptığın kadar para harcamayı da öğrenmelisin. Kazandıklarının keyfini sürmedikten sonra zenginlik de anlamsızlaşıyor. Eşine, dostuna hediyeler almalı cimri imajını yıkmalısın. Hayatını garantiye aldıysan gelecek kaygını kafandan uzaklaştırmalısın. Karamsar bakış açısını yumuşatmalısın.

Kova

Devrimci ve bağımsız kişiliğin insanlara rol model oluşturuyor. Seni sen yapan zekan, marjinalliğin ve gelişime açık karakterin oldu. Bu tavrın kulağa hoş gelse de fazla aykırı olman önünü tıkayabilir. Kuralları bu derece hiçe saymak seni bir robota dönüştürmez. Dengeli ve bir miktar düzenli bir hayatın sen de faydasını göreceksin. Ayrıca insancıl yönüne karşılık mesafeli ve soğuk kişiliğin insanları hayal kırıklığına uğratıyor. Biraz daha sıcak olmaya çabalamalısın.

Balık

Hayallerle örülmüş zengin bir dünyan var. Bu aleme kendini o kadar kaptırıyorsun ki gerçek dünyayla yüzleşmekte zorlanıyorsun. Olaylara duygusal yaklaşıyor ve sorunları çok kafana takıyorsun. Kendini bu kadar yiyip bitirmek bir süreden sonra sağlığını da bozar. Kendi kendini motive etmeli, hayata daha sıkı sarılmalı ve gerçekçi olmalısın. Çok yaratıcı ve sanatçı ruhlusun. Duygusal tarafını bununla ilgili alanlara kanalize etmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.