Burçlara Günlük Hayatta Huzuru Bulma Rehberi!

Çoğu insan sabah kalkıyor, hızlıca hazırlanıyor ve şanslıysa kahvaltısını edip koşar adım evden çıkıyor. Kimileri otobüse yetişip, inene kadar sağ kalma mücadelesi veriyor kimileri ise arabalarıyla trafikte sabrını sınıyor. Okulda, iş yerinde, arkadaş ortamlarında onlarca kişiyle diyaloğa giriyor, sayısız işin üstesinden geliyor ve son enerji kırıntılarıyla akşam eve dönmeye çalışıyor. Sinir ve stres sayıları kat be kat artarken uyumak da çoğu zaman kolay olmuyor. Oysa günlük hayatı çekilmez kılan kimi problemlerin üzerine eğilmek sorun yumağı oluşmadan düğümleri çözmeye yetiyor. Merak etme, burcun bu konuda da sana yol gösteriyor.

Koç

Koçların telaşı sabahın erken saatlerinde başlıyor. Çalar saatle panik içinde uyanılıyor ve giyilecek giysiler, önemli evraklar ya da kitapları bulmak için amansız bir mücadeleye giriliyor. Sosyal ortamlarda da herkesin Koçlar kadar tez canlı olmayışı sinirleri iyiden iyiye geriyor. Belki de bu yüzden coşkulu ve girişimci ruhunu korurken bir yandan da sabırlı olmayı bilmen gerekiyor. İmrenilecek türde işler ortaya koyarken düzenli bir şekilde ilerlediğinden ve ayrıntıları atlamadığından da emin olman şart.

Boğa

Çoktandır kurduğu düzen içerisinde güne her şey yerli yerindeyken huzur içinde uyanan Boğalar, organizasyon ve düzen gibi konularda pek sorun yaşamıyor. İşinde de türlü zorluğun üstesinden profesyonellikle gelmeyi biliyor. Ancak bazen iş yaşamına kendilerini öyle bir kaptırıyor ki sosyal yaşamları geri planda kalabiliyor. Bunun yanında değişime yönelik direncini kırmayı ve kızgınlık anında dünyayı kırmızı bir pelerin olarak görmemeyi başarman da huzurun kapısını sana aralıyor. Sen de biliyorsun ki bir şeyi istediğinde elde etmek için gecikmedikten sonra her şey senin avucunda.

İkizler

İkizlere dışarıdan bakanlar onları dağınık bir odayla bir başına görse de onlar her yastığın altına ne olduğunu, kaybolan çorabının tekini nerede bulabileceğini herkesten iyi bilir. Düzensizlik içinde kurduğu düzende kimi zaman yolunu kaybetse de dönüş için alternatifler üretmede yaratıcılığını gösterir. Çok sayıda alana ilgi duyduğun ve her şeye elini atmak istediğin malum ama bazen başladığın işin sonunu da getirmen gerekiyor. Arkadan kimsenin sana maymun iştahlı demesine izin vermek istemezsin değil mi? İyisi mi sen günlük hayatın için uygulanabilir bir plan hazırla, gerekli olduğunda rutine girmekten de ciddiyetini korumaktan da korkma.

Yengeç

Günlük hayatın karmaşası içerisinde Yengeçler, çalışkanlıkları ve düzen oluşturma çabalarıyla türlü zorluğun üstesinden rahatlıkla geliyor. Hassasiyetleri ise yer yer onların başını ağrıtabiliyor. Başkalarını koruyup kollama konusunda rakip tanımayan birinin kendini koruma noktasında yetersiz kalması ise bilinmezliğini koruyor. Akşam yastığa kafanı rahat koymak istiyorsan duygularını kontrol altına almayı öğrenmeli, bir saldırı karşısında geri çekilmektense savunmaya geçmeyi bilmelisin.

Aslan

Etkileyici kişiliği ve cana yakınlığı ile Aslanların kalbine giremeyeceği tek bir kişi yok. Günlük işlerinde başarı elde etmeye yönelik hırsına değinmeyelim bile. Senin gözünden kaçsa da başkalarının senin hakkında içten içe düşündükleri bazı yönlerine biraz dikkat daha dikkat etmelisin. Örneğin başkalarından ricada bulunurken biraz daha hassas davranmalı, insanlarla eşit mesafede iletişim kurmalı ve öfkeni dindirmeyi bilmelisin. Kükreyen bir aslan yerine sevimli ve uysal bir kedinin çok daha fazla sevileceğini bir yerlere not etmelisin.

Başak

Günlük hayatın düzenlenmesi ya da organize edilmesi konusunda sanıyoruz ki bir Başağa tavsiye verirken iki kez düşünmek gerek. Çünkü onlara öneri vermekten çok onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Yapmaları gerekenlerden ziyade yapmamaları gerekenler için bir iki kelam etmek gerekirse, öncelikle önemsiz ayrıntılar üzerinde enerji ve zaman harcamamalı, başkalarının senin hayallerin konusunda ne düşündüğünü kafana takmamalısın. En önemlisi de sayısız işin ardından artan kısıtlı zamanlarında seni rahatlatacak aktivitelerin peşinden koşmayı asla bırakmamalısın.

Terazi

Teraziler günlük yaşamlarında başarıyı tek kişilik kahramanlıklarda değil bir takımın parçası olmakta arar. Söz konusu arkadaşlarının sıkıntıları olduğunda hep yanlarında olmayı bildiğinden, aşılması güç bir problemle karşılaştığında da sevdiklerinin desteğini arkasında hisseder. Daha fazlası içinse kendini olduğun gibi kabul etmeli ve başkalarının düşüncelerini gerektiğinde kulak arkası edebilmelisin. Çok farklı olmasını hayal ettiğin yarınlarının bugünden farklı olması için de şimdiden farklı bir şeyler yapmayı denemelisin.

Akrep

Günlük ve profesyonel hayatlarında Akreplerin önünde kim durabilir ki? Onlar hedeflerine kitlendikten sonra önlerine konan her engeli hallaç pamuğu gibi kaldırır atar, kendileri için en iyi senaryoyu yine kendi elleriyle yazar. İnsanlarla yaşadıkları sorunlarda ise genelde empati eksikliği yatar. Nasıl ki hayatına yönelik sorular seni geriyorsa, başka hayatlara yönelik yorumların da bazen tat kaçırabiliyor. İlişkilerinde daha yapıcı olmalı, güce duyduğun arzuyu kontrol altına almalı ve içgüdülerine güvenmeyi öğrenmelisin. Böylece daha huzurlu bir yaşamı kolayca inşa edebilirsin.

Yay

Yaşam enerjisi ve pozitiflikle dolu karakterler olan Yaylar, karşılaştıkları sorunlar karşısında yerle bir olsa da düştüğü yerden kalkmayı her zaman biliyor. Hayata karşı olumlu bakış açısının meyvesini de böyle topluyor. Kimi özellikleri ise elde ettiklerinin avucundan kayıp gitmesine neden olabiliyor. O yüzden özgür ve bağımsız yapını korusan da sorumluluk almayı bilmeli, insanlar konusunda yorum yaparken biraz daha diplomatik kalabilmeli ve yeni ufuklar aramaya kalkmadan önce elindeki her işi bitirdiğinden emin olmalısın.

Oğlak

Günlük hayattaki başarıları göz önüne alındığında altın madalyayla ödüllendirilmesi gereken biri varsa o da Oğlaklar. Görev bilinciyle her işi eksiksiz yerine getirmesi ve dur durak bilmeksizin gayret etmesi ile beğeni toplasa da bu süreçte soğukkanlı görünümleri ve ciddiyetleri çevrelerinin onları yanlış değerlendirmesine neden olabiliyor. Bu yüzden günlük yaşamına daha fazla diyalog eklemen ve duygularını göstermen hem işte hem de sosyal hayatında seni daha sevilen biri yapabilir. Bir de eğlenmen gereken zamanlarda uçarı olmaktan çekinmemeli, gülmeyi ve güldürmeyi ihmal etmemelisin.

Kova

Herkesin yaşadığına benzer sıradan yaşam bir Kova için pek yaşanılabilir hayat biçimini ifade etmiyor. Onlar özgürlüklerini her alanda doyasıya yaşamak, belirli değer yargıları kaldırıp bir köşeye atmak ve hayallerinin peşinden koşmak istiyor. Ancak sen de biliyorsun ki çoğu zaman hayaller kurman ve onları gerçekleştirmek için adım atman arasında takvim yaprakları akıp gidiyor. Bu yüzden hayaller kurarken gerçeklere sımsıkı tutunmalı ve enerjini buna göre harcamalısın. Seni yoracak tartışmalara girmektense entelektüel konularda beyan ettiğin fikirlerinin er ya da geç anlaşılacağının da farkında olmalısın.

Balık

Kabul etmek gerekirse bir Balığın Balık yapan özellikleri arasında planlama ya da disipline dair yetenekleri bulunmuyor. Ancak başarının sınırları hayal kurduktan sonra onları gerçekleştirmek adına bir şeyler yapmakla başlıyor. Kendine inandıktan ve sezgilerine kulak açtıktan sonra başaramayacağın bir iş yok. Buna yürekten güvenmelisin. Çevrendeki insanları olumlu bakış açısına sahip olanlar arasından seçmeli ve daha büyük hedefler için konforlu alanını terk etmeyi bilmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir