Burçlara Güncelleme Gelse İsteyecekleri Özellikler!

Akıllı cep telefonları hayatımıza gireli ne kadar oldu? En iyi ihtimalle 15 yıl. Her geçen yıl yeni bir modeli yaşamımıza dahil oldu, en eski modeller dahi güncellemelerle bugünün ihtiyaçlarına yanıt verir hale geldi. Peki, insanlık kaç yıldır dünya yüzeyinde yaşam sürüyor? 50 bin yılı aşkın süredir… Peki, ne gördük bu süreçte? İşe yarar bir güncelleme alabildik mi? Hayır! Gel de kıskanma… Senin burcunun ihtiyacı olan güncelleme nedir? Yanıtı yeni yazımızda.

Koç: Hızlı Şarj Özelliği

Koçlar, Zodyak’ın en enerjik burçlarından biri. Uzun uzadıya bir yerde oturması ya da sakinliğini koruması görülmüş şey değil. Daima bir şeyler peşinde, daima bir koşturma içinde… Yorulmak da hakkıdır tabii! İtirazı olan tek şey, dinlenme sürecinin gereğinden fazla uzun sürmesi. Zihnindeki gereksiz uygulamaları kapatsa, geçici olarak kendini hızlı şarj moduna alsa… Ne güzel olurdu aslında!

Boğa: Kendini Uçak Moduna Alabilme

Boğaları sakinlikleriyle, ağır başlılıklarıyla tanıyoruz tanımasına da böyle kalmaları her geçen gün zorlaşıyor. Kafalarını sürekli meşgul eden meseleler, huzur vermeyen insanlar, bir türlü bitmek bilmeyen işler… Çıldırmamak elde değil! Oysa kendini şöyle bir uçak moduna alsa, her şeyi arkasında bıraksa… Ne istemediği kimseler onu arayabilsin ne de olur olmaz bildirimler onu rahatsız etsin. Adeta rüya gibi!

İkizler: Tüm Dil Seçeneklerini Açma

İkizlerin doğasında iletişim var bir kere. Herkesle anlaşabilmeli, çat pat bile olsa bambaşka kültürlerden insanlarla sohbet edebilmeli… Tek sorun dil engeli! Ne kadar öğrenirse öğrensin sonu bir türlü gelmiyor ki. Üstelik her şey sadece dil öğrenmekle ilgili değil. Hayvanlar kendi aralarında ne konuşuyor mesela. Dillerine vakıf olmak harika olmaz mıydı? Bu sebepten yana yakıla bekledikleri güncelleme, tüm dil seçeneklerini alabilme yetisi.

Yengeç: Geri Dönüşüm Kutusu

Yengeçlerin en zayıf noktası, geçmişlerini bir türlü arkalarında bırakamamaları. Ne kadar unuttum deseler de küçük bir ayrıntının gelip onları yeniden eski günlere taşıması. Böyle ömür mü geçer Allah aşkına! Anıyı silip, geri dönüşüm kutusuna yollasa mesela. Bir gün isterse yeniden çıkarır. İstemezse de shift+delete yapıp ebediyen hayatından çıkarır. Oh, mis gibi özellik valla!

Aslan: Kırılmaz Film Kaplama

Aslanlar, aynalarla en içli dışlı olan burçlar. Ne zaman baksalar kendilerini mutlu edecek bir görüntüye kavuşurlar. Tabii, yıllar insana düşman! Bir yerden sonra deforme olan cilt yapısı, kırışıklıklar ve daha nicesi içlerinde bir burukluk bırakabilir. Keşke insanı tüm bunlardan koruyabilecek bir film geliştirilse. Tıpkı telefonların eskimesini önleyen kırılmaz film kaplama seçenekleri gibi.

Başak: İnsanları Engelleme Özelliği

Başaklar, oldum olası tahammül eşikleri düşük insanlar. Öyle herkese mavi boncuk dağıtmak falan hak getire! Bu yüzden de telefonlarda görüp de için için kıskandığı tek bir özellik var: Engelleme! Ne büyük rahatlık. Ne bakınca sinirini bozan biri var ne de olur olmaz gelip canını sıkan kimseler… Huzurun tanımı bu olsa gerek!

Terazi: Gerçek Yüz Filtresi

Terazilerin güzelliklerine karşı ayrı bir düşkünlüğü olduğu malum. Pek tabii fotoğraf düzenleme uygulamaları ve filtrelerine de! Dünyayı olduğundan daha güzel hale getirmek, ufak tefek kusurları tek bir tıkla yok etmek… En zevk aldıkları hobileri! Keşke gerçek hayatta da olsa böylesi. Aynaya baktığında göze çarpan ne varsa bir filtreyle silebilse mesela. Acaba bir gün gerçekten teknoloji bu kadar gelişir mi?

Akrep: Niyet Okuyan Face ID

Akrepler, insanı tek bakışta çözebilecek burçlardan biri. Kimilerinin niyetleri kabak gibi ortada oluyor da bazı sinsileri çözmek için sahiden özel dedektif olmak gerekiyor! Bu kadar uğraşa değer mi orası da ayrı muamma. Keşke telefonların yüz tanıma özellikleri gibi insanların yüzlerinden niyetlerini ortaya seren bir güncelleme geliştirilse… Ancak o zaman içleri rahata erebilir.

Yay: Göz Kamerası

Yaylar için gezdikleri, gördükleri yerleri kaydetmek bir hayli önemli. Instagram hesaplarından tut da fotoğraf albümlerine kadar her şey bu arzularını ortaya koyabilir. Keşke telefondu, fotoğraf makinesiydi, kameraydı hiç uğraşmasa. Direkt gözleriyle kaydedebilse her şeyi, gerektiğinde geriye sarıp detaylıca inceleyebilse olan biteni. Teknoloji o raddeye gelir mi bilinmez ama umut fakirin ekmeği.

Oğlak: Zihinsel Ajanda

Oğlaklar için planlı programlı yaşamak, insanca bir hayat sürmenin ön koşulu. Hiçbir şey yapmadan işleri akışına bırakmak falan tüylerini diken diken edebilir. Günümüzün telefon uygulamaları, akıllı saatleri vs. derken aslında işlerini kolaylaştıran birçok şey geliştirildi. Keşke zihninde hepsini tek bir panelden yönetebilse, düşünce gücüyle ajandasını şekillendirebilse… Ondan mutlusu olmazdı herhalde.

Kova: Söylediklerini Geri Alma Özelliği

Kovalar dilinin kemiği olmayanlardan. Başkası alınır ya da kırılır diye düşünmeden fikirlerini açıkça ifade edebilir. Bir parantez açalım, kötü niyetlerinden değil konuşma tarzları böyle olduğu için. Belki de bu yüzden Ctrl+Z gibi bir özellikle söylediklerini geri alabilme özelliği edinmesi insan ilişkilerini hiç olmadığı kadar düzeltebilir.

Balık: Harici Bellek

Balıkların zihinleri öyle bir derya ki ne içerisinde yüzebilmek ne de bir yere varabilmek mümkün değil. Unutkanlıkları da bununla ilişkili! Zihninde bir yerlere not etmişti ama kim bilir nereye? Belki de bu yüzden düşüncelerini ve yaşadıklarını organize edecek harici bir bellek işleri hiç olmadığı kadar kolaylaştırabilir. Hatalarından ders çıkarmak da böylece onun için mümkün hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.