Burçlara Göre Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı gecesine nerede, nasıl bir kutlamayla ya da hangi kıyafetle katılacağından daha önemli bir şey varsa o da yeni yıla nasıl bir makyajla gireceğindir. Unutma, bir yıla nasıl girersen öyle devam eder derler. Yeni yıl, yeni umutlar demek. Yepyeni bir seneye parıltılar içinde gir ve tüm yıl parlamaya devam et!

Koca bir yılı iyisiyle ve kötüsüyle geride bırakarak yeni yıla merhaba diyeceğin bu gece kendine bir iyilik yapmanı istiyoruz. Evde bile olsan o gecenin parıltısına yakışan bir makyajla hayatının yeni senesiyle tanış. Gecede sana ışık katacak olan makyajını yılbaşı gecesinin en önemli detayı olarak belirle. Neticede ilk bakışta parıldamak istiyorsan işe makyajdan başlamalısın. Sonrasında ise geceye dört dörtlük devam etmek istiyorsan kıyafetinden saçına, aksesuarından ayakkabına kadar her detayı makyajının renklerine gönderme yapacak şekilde seçmelisin.

Bu kadar ipucu yeter, sıra yılbaşı makyajı yapmaya geldi. İşte sana burçlara göre yılbaşı makyajı önerilerimiz. Tüm burçların özelliklerine göre seçtiğimiz makyaj renklerini incele ve eğer aklın başka bir burcun makyajında kaldıysa kendine onu yapmaktan sakın çekinme. Çünkü bu yılbaşı makyajı ve herkes en az Aslan burcu kadını kadar parıldamalı…

Yılbaşı Rengi Koç Burcu Kadınının Himayesinde

Koç burcu kadınının rengi kırmızı, makyaj ürünü de ruj olunca yılbaşı gecesi önerisinin odak noktası da elbette kırmızı ruj oluyor. Güçlü kişiliği ve cesur tavrını makyaj seçimlerinde de devam ettiren Koç burcu kadınları kendi kırmızı tonlarını bildiği için tekrar etmiyoruz fakat bu yıl oldukça moda olan mat kırmızı rujlarını denemelerini öneriyoruz. Özel bir gece olduğu için göz makyajını koyu tonlarda seçerek abartmak mümkün. Fakat 2019 yılının makyaj trendlerinde öne çıkan canlı renkler ve mat kırmızı ruj ile bir makyaj yaparsan her alanda olduğun gibi makyaj modasında da öncülük edeceğine emin olabilirsin. Önerimiz parlak olmayan turuncu farları denemen yönünde.

Yılbaşı Ağacı Rengini Gözlerine Taşıyan Boğa Burcu Kadını

Doğanın tüm renklerine âşık olan Boğa kadını için yeşil rengi en parıltılı haliyle yüzüne taşımak için yılbaşı makyajından daha güzel bir seçenek olamaz öyle değil mi? Genellikle sakin, sabırlı ve soğukkanlı olarak bilinen Boğa kadını olarak yeni yıla capcanlı girmek adına parıltılı yeşil farı gözlerine taşımalısın. İster simli, istersen de mat üzerine aydınlatıcı far kullanarak dene ama ne yaparsan yap bu yıl yeşil farı mutlaka makyajında kullan. Bu far rengi dingin yapına ışık saçarak göz alıcı bakışlara sahip olmanı sağlayacak.

Farklılık ve Değişim İkizler Burcu Kadınından Sorulur

En trend, genç ve hatta dinamik tüm makyajları hep İkizler burcu kadını deniyor. Çünkü o çeşitlilik arayan yapısı ve meraklı olmasıyla değişime kolaylıkla ayak uyduruyor. Eh, böyle bir huya sahip olup sade bir makyajla yeni yıla girmesini beklemiyorsun değil mi? İşte İkizler burcu kadını için önerimiz: Abart abartabildiğin kadar. Bugüne kadar bütün makyaj renklerini kullandığına eminiz şimdi de sıra uçarı makyaj yapmanın zamanı. Özellikle bir partiye gidiyorsan payetli kaş süsleme, maske görünümünde makyaj, kirpiklerde pullar kullanabilir ya da göz ve kirpiklerini mor ve mavilere boyayabilirsin. Bu makyaj için yardım almanı öneriyoruz. Çünkü göründüğü kadar kolay değil.  

Geleneklerinden Asla Vazgeçmeyen Yengeç Burcu Kadını

Aşırı hassas Yengeç burcu kadını için geleneksel makyajından şaşmasını önermiyoruz. Her ne kadar hoşgörülü bir yapısı olsa da fazlasıyla duyarlı ve duygusal olduğu için eğer makyajı ile mutlu olmazsa ya da es kaza bir arkadaşı makyajı için olumsuz bir söz söylerse alınganlık yapacak Yengeç burcu kadınlarına bildiklerinden şaşmamalarını önereceğiz. Seni bir tanrıça yapan retro makyaj stili ile her zaman olduğu gibi dönem kadını imajından vazgeçmemeli ve bu gece kırmızı ruj ve uzun kuyruklu eyeliner ile ışıldamalısın.

Işığıyla Geceyi Aydınlatan Aslan Kadını

Hayat dolu Aslan burcu kadını normal hayatında bile ışık saçmaya, gösterişli makyaja ve görkemli bakışlara bayılıyorken yılbaşı gecesi sade bir makyajla yetinebilir mi? Tabii ki hayır! Her yıl Aslan kadını için abartılı bir makyaj öneririz fakat bu yıl yaratıcılık konusunda sınırları aşmanı tavsiye ediyoruz. Sen de İkizler burcu kadını gibi payetler kullanmalısın. Fakat sen onun gibi maskeler ya da kaş makyajı değil sadece gözlerine odaklanmalısın. Dilediğin renkte, istediğin kadar abartmak serbest. İnan bize neşene neşe katacak bu yılbaşı payetli göz makyajı sana.

Minimal ve Sade Makyaja Veda Eden Başak Burcu

Minimal yaşam ve sadelik hayat görüşün, mükemmeliyetçi ve kusursuz görünüm de makyaj seçimin olmasına rağmen bu yılbaşı gösterişsiz tavrına biraz hareket katmanı öneriyoruz. Bu sefer detaylarda kaybolmadan en basit teknikle ışıldamalısın. Bu da altın rengi göz farı ile mümkün. Üstelik hem kolayca hem de bir anda görünümünü değiştirecek etkiyi yapacak bir makyaj. Fazla makyaj sevmediğini bildiğimiz için bol eyeliner ya da kalem ile altın rengi farı kullanmalı ve dudakların ve ten makyajın için nude renkleri tercih etmelisin.

En Zarif Makyaj Seçimi ile Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını zarif ve zevkli bir kadın. O bir gece de olsa aşırı makyaj ve renkleri hayatına sokmayı denemez. Çünkü genelde kendi görüşlerinden taviz vermeyi sevmeyen bir yapısı vardır. Bir de fazla kararsız yapısı onu risk almaktan alıkoyar. Fakat süslü yapısı aşırı sade bir makyaj ile yılbaşı gecesini de geçirmeyi de elvermez. O halde Terazi kadınları için yılbaşı makyajının ıslak ten makyajı olmasını öneriyoruz. Bu şekilde o gece hem zevkli hem şık olacak hem de zarif bir şekilde parıldayacaksın.

Akrep Burcu Kadını Keskin Bakışları ile Parlayacak

Tutkulu Akrep burcu kadını yılbaşı gecesine en keskin bakışları ile katılmalı. Her daim dumanlı göz makyajına bayılan Akrep kadınları yılbaşı gecesine simsiyah gözlerle katılmalı. Simli kedi gözü makyajı, kalın ve kaş bitimine kadar uzayan kuyruklu eyeliner, bordo ve siyah far ya da göz pınarından başlayan ve saç çizgisine kadar devam eden çift kuyruklu eyeliner denemek için yılbaşı gecesinden daha iyi bir zaman olamaz. Zaten uçlarda yaşayan Akrep kadınına da bu makyaj yakışır.

Koyu Bordo Ruj ile Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını abartmayı sevse bile çoğu zaman maceraperest ve özgürlüğüne düşkün kişiliği abartılı makyaja vakit bulmasını engelliyor. Fakat yılbaşı gecesi gibi özel gecelerde enerjisini ve coşkusunu da yüzüne yansıtmasını da biliyor. O nedenle Yay burcu kadınlarına yılbaşı gecesinde bordo ruju öneriyoruz. Göz makyajını da ışıltı ve koyu bir biçimde yapmalı ve parlak bordo rujunu sürerek yeni yıla merhaba demelisin. Eğer daha gotik bir görünüm yaratmak istersen mat rujları deneyebilirsin.

Mat Rujlar ile Oğlak Burcu Kadını

Olgun Oğlak burcu kadını yılbaşı gecesine de ağır başlı girer değil mi? Hayır hiç de öyle değil. Bilinenin aksine Oğlak kadınları geleneksel ve klasik olana hayran olsa da arada sırada yeni trendleri denemekten çekinmez. Özellikle de onları rahatlıkla uygulayabilecekleri geceler varsa. İşte yılbaşı geceleri de tam olarak böyle bir gece. O nedenle biz de Oğlak kadınlarına bu yılın trendlerinden olan mat ruj renklerini denemesini öneriyoruz. Kırmızı, pembe, bordo, natürel renklerin hepsini deneyebilirsin. Tek yapman gereken göz makyajın ile rujunun tutarlı tonlarda olmasını sağlamak.

Sıra Dışı Makyaj Seçimi ile Kova Burcu Kadını  

Özgür ruhlu, sıra dışı ve aykırı bir burç olan Kova burcu özel bir gece yakalarsa onu asla sade bir makyajla geçiştirmez. Hatta bazen tuhaf olma pahasına bile risk alabilir. Eh, o bir Kova burcu, tabii ki bildiğini okuyacak. Madem ki bu kadar özgür bir kadından bahsediyoruz o halde yılbaşı makyajı da kimsenin yapamayacağı kadar farklı olsun. Mavi, bordo, kırmızı, mor, turuncu, pembe hepsi Kova kadınının emrine amade…

Romantik Bakışlar, Islak Dudakları ile Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadınları her ne kadar değişken koşullara uyum sağlıyor olsa da iş makyaj seçimine geldiğinde romantik ve naif tutumlarından vazgeçemiyorlar. Yılbaşı gecesi de olsa insanların onları yargılaması riskine girmiyor hatta kendi kendilerini de yargılamamak için kendilerine en çok yakıştırdıkları yılbaşı makyajını yapmayı tercih ediyorlar. O da buğulu ve romantik bakışlar ve parlak dudaklar. Gözlerde mutlaka eyeliner kullanılmalı, dudak rengi ise pembe ve tonları olmalı.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.