Burçlara Göre Yaz Makyajı Önerileri!

Son yıllarda tıpkı moda da olduğu gibi makyaj trendlerinde de geçmişe dönüş var. Tabii biraz daha modernize edilmiş haliyle! Bu yaz şeftali tonlarını, bronz teni, çikolata rengi dudakları fazlaca göreceğimizin sinyallerini şimdiden alıyoruz. Sen de geçmişin izlerini bugünün teknikleriyle makyajına yansıtmak istiyorsan, burcuna göre sunduğumuz önerilere mutlaka göz atmalısın.

Koç

İddialı ve çarpıcı makyajlarla görmeye alıştığımız Koç kadını, ayrılmaz bir bütün haline geldiği kırmızı rujunu bu yaz da makyaj çantasından eksik etmemeli. Göz makyajında gelince sadece kirpiklerini belirginleştirip, göz kapaklarını boş bırakmalı ya da mercan rengi bir far ile hafif bir gölgeleme ile yetinmeli.

Boğa

Her daim bakımlı ve alımlı görünen Boğa kadını, yazın makyaj çantasına saten bitişli pastel ve nude tonlarında rujlar atmalı. Ten makyajında sezonun favorilerinden mat fondöten ve pastel bir allık kullanmalı, göz kapaklarına somon ve bej tonlarında far uygulayıp ve yoğun sürülmüş bir rimelle makyajını tamamlamalı.

İkizler

Makyajında zıtlık seven İkizler kadınına bu yaz somon ve gül kurusu tonlarına şans vermesini tavsiye ediyoruz. Elmacık kemiklerine hafif bir highlighter, somon ile bej karışımı göz kapakları ve pembe veya gül kurusu tonlarında dudaklar onun yaz makyajında vazgeçmediği uygulamalar olmalı.

Yengeç

Romantik bakışlarıyla tanıdığımız Yengeç kadınına yazın gözlerini öne çıkarıp dudaklarını ikinci planda tutmasını öneriyoruz. Makyajını beyaz ya da gümüş bir far, şeftali tonlarında allık ve allığıyla uyumlu hafif bir ruj ile yapmalı, bolca highlighter uygulayarak aydınlık bir görünüm yakalamalı.

Aslan

İhtişamı ve ışıldamayı seven Aslan kadını, simleri ve parıltıları yaz makyajına da taşımalı. Sıcak tonlarda bir ten makyajının ardından göz kapaklarında gold ve satı tonları kullanmalı, altın yansımalı highlighterını yoğun bir şekilde uygulamalı dudakları ise sezonun öne çıkan trendi kahverengi tonlarıyla vurgulamalı.

Başak

Sadelikle özdeşleşen Başak kadını, makyajında abartıdan uzak dozunda uygulamalar yapar, yaz aylarında da bu tutumundan vazgeçmez. Bu yüzden sezonda bolca görülen toprak tonlarını makyajına taşımakta zorlanmayacağını inanıyoruz. Toprak ve bej tonlarında göz makyajı, çikolata rengi bir ruj ve hafif bir allığın yaz aylarında ona çok yakışacağını tahmin ediyoruz.

Terazi

Hayat dolu ve zarif Terazi kadını göz ve dudak makyajını dengede tutmayı iyi başarır. Yaz aylarında ona en çok gri ve şampanya tonlarında göz makyajı ve çikolata tonların rujların yakışacağını düşünüyoruz. Tabii ki olmazsa olmazı eyelinerı uygulamadan davetkar bakışlarının eksik kalacağını söyleyebiliriz.

Akrep

Çekici, cazibeli bakışlarıyla tanıdığımız Akrep kadını yaz makyajında gözlerine derinlik verecek uygulamalar yapmaya bayılır. Bu yaz göz makyajında yeşil ve kahve tonlarına ağırlık verirken, dudaklarında bakır ve kahve tonlarını kullanmasını öneriyoruz. Sezonun dikkat çeken renklerinden bakır tonlarını ten makyajında kullanmasını, bronzer ile kontör uygulamalarına şans vermesini tavsiye ediyoruz.

Yay

Renkli kişiliğiyle öne çıkan Yay kadını bordo ve parlak kırmızı rujlara bayılır. Yaz makyajında kırmızı ya da bordo ruj kullanacaksa cildini ve gözlerini sakin bırakmasını tavsiye ediyoruz. Diğer yandan sezonun trendi bakır ve kahve rujların da ona çok yakışacağını düşünüyoruz. Şampanya tonlarındaki ten makyajını, mavi tonlarında göz makyajıyla tamamlamasını ya da koyu bir göz kalemiyle bakışlarını belirginleştirmesini şiddetle öneriyoruz.

Oğlak

Tertipli Oğlak kadını makyaj yapmayı sevmez, yaptığında ise daima ölçülü tutar. Far kullanmaktan fazla hoşlanmamasına karşın sıcak yaz aylarında lavanta tonlarındaki göz farlarına bizce bir şans vermeli. Dudaklarda ise bakır ve kiremit tonları kullanmasını ten makyajını ise sade tutmalı.

Kova

Sıra dışı ve bağımsız Kova kadını makyajında da alışılmışın dışına çıkar, en yeni makyaj trendlerini denemekten kaçınmaz. Yazın dudaklarında, gözlerinde ya da yanaklarında lila ve pembe tonlarını kullanmasını; sağlıklı bir görünün için cildine hafif ışıltılar vermesini ve kirpik diplerini lacivert bir göz kalemiyle belirginleştirmesini öneriyoruz.

Balık

Melankolik bakışlarından tanıdığımız Balık kadını, makyajını daima yumuşak tonlarda tutar. Yazın mat bir fondöten uyguladığı cildini şeftali tonlarında allık ile renklendirmesini;  bej ya da pembe tonlarında rujunu ise deniz mavisi göz farı ile tamamlamasını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir