Burçlara Göre Tektaş Modelleri

Kadınların en çok istedikleri yüzük olan tektaşı seçmek sanıldığı kadar kolay değil. Genellikle hayatında bir tane sahip olursun ve onun ışıltısıyla mükemmel bir şekilde senin tarzını yansıtmasını, sana özel olmasını istersin. O halde tektaşını burcuna göre seçmelisin. Nasıl mı? İşte detaylar…

Koç Burcunun Tektaş Modeli

Koç burcunun tektaş modeli asla sıradan olmalı. Koç burcu kadını için beyaz altın yuvarlak kesim bir pırlanta yerine onun coşkusunu, cesaretini ve farklı olmaktan çekinmeyen tavrına uygun bir tektaş olmalı. Ayrıca Koç kadını hayatında her daim heyecan aradıkları için yüzüğü de bu arzuya yakışır bir tarzda olmalı, asla tek bir pırlantadan ibaret olmamalı. Bu nedenle Koç kadınının tektaşı üç taşlı roze altından tasarlanmalıdır.

Boğa Burcunun Tektaş Modeli

Değişime fazla açık olmayan Boğa kadınlarının tektaş modelleri mutlaka yuvarlak kesim, sade ve zarif olmalı. Kaliteye önem verdiği kadar maddiyata da önem veren Boğa burcunun pırlanta yüzük seçimi kesimlikle göz kamaştırıcı büyüklükte olabilir. Fakat taşın büyüklüğü ile yüzüğün çerçevesinin sadeliğiyle bir bütün oluşturarak zarafetten de ödün vermeyecektir. Yüzük rengi olarak roze ya da beyaz altın Boğa kadınına yakışacak hoş bir tercih olabilir.

İkizler Burcunun Tektaş Modeli

Sıradan ve tekdüze şeylerden hoşlanmayan İkizler burcu kadınının tektaşı farklı yapısıyla hareketli bir model olmalı. Onun enerji dolu ve neşeli yapısına uygun olan bu hareketli model değişken ve kararsız doğalarına da uyum sağlayacaktır. Tektaşın etrafında kalan yüzük kısmı da küçük pırlantalar ile süslenmeli. Böylece İkizler kadını alışılmışın dışındaki tektaşı ile mutlu olur.

Yengeç Burcunun Tektaş Modeli

Klasik, nostaljik ve aile yadigarlarının önemine tutkuyla bağlı olan Yengeç kadınının tektaşı minimal detaylara sahip olmalı. Ayrıca zarafeti ile de göz doldurmalı. Bir yengeç kadını gösterişten uzak olacağı için taşının büyüklüğünün önemi yoktur. Klasik bir tarz olması ve aile yadigarıymış gibi görünen vintage bir model onun için yeterlidir. Yengeç burcuna zümrüt kesimli tektaşları çok yaıştırdığımızı da ekleyelim.

Aslan Burcunun Tektaş Modeli

Gösterişin sözlük anlamını yansıtan kişiliğiyle Aslan kadınının sıradan bir seçim yapacağını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz demektir. Girdiği her ortamda özgüveni ve iddialı tarzı ile dikkat çeken Aslan kadını, bu özelliklerini tektaşına da yansıtmak ister. Aslan kadınının tutkusunu kesinlikle büyük, göz alıcı ve ihtişamlı bir model yansıtır.

Başak Burcunun Tektaş Modeli

Başak burcunun tektaş modeli kendi gibi minimal çizgilere sahip, sade ve alçak gönüllü olmalı. Fakat detaylara aşırı önem veren Başak kadını farklı yüzük modelleriyle kendinden geçebilir. Bilindik büyük tektaş modellerinin yerine minik üç

taşlı bir model onun dikkatini daha çok çeker. Üstelik zarafetini ve kibarlığını da vurgular. Ağırbaşlı Başak kadını için gösterişten uzak tektaş modelleri idealdir.

Terazi Burcunun Tektaş Modeli

Ahenk ve denge unsurlarını hayatının her alanına taşıyan Terazi kadını, tektaş seçimi yaparken de pırlantasının etrafında kalan köşelerin her bir noktasını daha küçük taşlarla çerçeveleyerek taşını dengede tutan bir model tercih edebilir. Trendleri takip eden Terazi, yüzük rengini seçerken de son yılların öne çıkan altın rengi rozeyi tercih ederek hem şık hem trendy tarzını vurgulayabilir.

Akrep Burcunun Tektaş Modeli

Güzelliğin gizemle buluştuğu noktada olan Akrep kadını tektaş seçerken alelade bir model seçmez. Prenses kesim bir pırlanta tektaş onun için asla yeterli olmaz. O tutkusunu yansıtan bir model isteyecektir. Bunu yaparken de sıradan olmak yerine kendine özgü bir seçim yapabilir. O nedenle geleneksel bir tektaş modelindense pırlantasının etrafına serpilmiş küçük pırlantalarla çevrelenmiş bir model tercih edebilir.

Yay Burcunun Tektaş Modeli

Enerjik, coşkulu, maceraperest ve değişime açık olan Yay kadınının yüzüğünün bu özelliklerini yansıtması gerekir. Tek bir kesim onlar için ideal değildir. O nedenle Yay kadınının ideal tektaş modeli son yılların birbirini tamamlayan modellerinden olması uygun olur. Hem yuvarlak hem de markiz modeli andıran bir kesim olan bir modelle ve farklı ve ileri görüşlü tavrını tektaş seçimiyle de vurgulayabilir.

Oğlak Burcunun Tektaş Modeli

Ağırbaşlı, geleneksel ve sofistike Oğlak kadını tektaş seçiminde de bu özelliklilerini tercihine yansıtır. İşçiliği kusursuz olan markiz kesim bir pırlanta tektaş modeli ile karşılaşırsa Oğlak kadını bu model hayran olur ve başka bir model bakmaya bile gerek duymaz. En önemlisi de modası asla geçmeyen beyaz altından tasarlanmış bir model seçtiği için bu yüzükten asla sıkılmaz.

Kova Burcunun Tektaş Modeli

Bağımsız ruhuna yakışır bir yüzük seçimi yapacak olan Kova burcu kadını asla geleneksel bir model seçmez. Aksine neredeyse kimsenin tercih etmeyeceği kadar farklı ve sıra dışı bir model terci edebilir. Hatta bu seçimini bağımsız karakteri ile özdeşleştirir. Klişelerden uzak ortasında inci olan çiçek model bir pırlanta tektaş kova burcu için mükemmel bir seçim olabilir.

Balık Burcunun Tektaş Modeli

Balık burcunun duygusal ve romantik tarafı yüzük seçimine de yansıyacağı için onu en mutlu edecek kesim kalp kesim tektaş modelidir. Öyle ki beyaz altından tasarlanan kalp kesim yüzük modeli başka hiçbir burç ile bu kadar uyumlu ve muhteşem olmayacaktır. Hisleri ve algıları açık olan naif Balık kadını kalp kesim model ile aşka olan tutkusunu parmağında gururla taşıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.