Burçlara Göre Konser Makyajı

Artık yazın sonuna geldik ama bu son birkaç konserle neşemizi yerine getirmeyeceğimiz; eğlenceli planlar, gece gezmeleri ve kalabalık arkadaş gruplarıyla yapılan aktivitelerin sonuna geldiğimiz anlamına gelmiyor. Gece makyajı da bu noktada önem kazanan konulardan biri, elbette. Sen de değişik bir makyaj stili denemek istiyor ancak ne yapacağına karar veremiyorsan önerilerimize kulak verebilirsin.

Koç

Çocuksu yanını hiç kaybetmeyen Koç kadını, hareketli bir sosyal yaşama sahip olan burçların başını çeker! Grubun eğlenceli planlar yapanı genellikle o olur ve yaşam dolu Koç kadını müziği iliklerinde hissetmeye bayılır. Sevdiği grupların konserlerine gitmeye çok heveslidir. Enerjik ve eğlenceli olduğu kadar iddialı ve özgüvenli olan Koç kadını, bu iddiasını makyajıyla da göstermekten çekinmez. Siyah göz makyajı ona çok yakışır ve dumanlı, güçlü bir görünüm elde edebilir. Rujda nude tonlar ya da şeffaf parlatıcı tercih edebilir.

Boğa

Venüs’ün sabırlı kadını Boğa, çok gürültülü konserlerden hoşlanmayan, içe dönük bir profil çizer. Jazz konserleri veya sevdiği tarzda canlı müzik eşliğinde sohbet edebileceği ortamlar, sakin yapısı için idealdir. Uysal karakterini eyeliner çektiği gözleriyle perçinleyebilir. Lükse düşkün yapısını, pahalı, mat bir rujla ifade edebilir. Ayrıca değişime kapalı yapısına paralel olarak kalıcı bir makyaj ister. Transparan pudra işini görecektir.

İkizler

Müzik zevki geniş bir skalaya yayılan, değişime açık İkizler kadını, dj performanslarının yoğun olduğu müzik festivallerinden çok hoşlanır. Çeşitlilik arayan yapısını bu ortamlar tatmin edebilir. Bol bol dans eden, enerjisi tükenmek bilmeyen, aktif İkizler kadını, yoğun temposuna ayak uydurabilecek bir makyaj taşımak ister. Terlemeye ve suya dayanıklı ürünler seçebilir, kahverengi bir göz kalemi tercih edebilir. Doğal güzelliğini sergilemek içinse nemlendirici bir dudak kremiyle makyajını tamamlayabilir.

Yengeç

Geleneksel bir kadın olan Yengeç; nostaljik 60’lar, ‘Oldies but Goldies’ tarzında konsept partilere ilgi duyabilir. Ortamın enerjisini absorbe eden bir yapısı olduğundan kimi zaman bir köşede sohbet etmek isteyecek, kimi zaman da kendini müziğin ritmine kaptırarak dans etmekten çekinmeyecektir. 60’lar tarzında, kalın eyelinerdan oluşan bir göz makyajı tercih edebilir. Dudaklarında ise dengeleyici olarak şeftali tonları ya da nude tonlar seçebilir.

Aslan

Oyuncu ve eğlenceli Aslan kadını, lider ruhunu gösterebileceği, görkemli duruşunu sergileyebileceği bir konser ortamı arar. Müziğin kalitesi kadar ortamın ne kadar havalı olduğu da onu yakından ilgilendirir! Bu anlamda ‘cool’ bir ambiyans ister ve havalı bir arkadaş grubuyla olmayı seçer. Bu sıcakkanlı kadın, altın ve kahve tonlarıyla dumanlı göz makyajıyla bakışlarını öne çıkarabilir. Bronz bir allıkla görünümünü tamamlayabilir.

Başak

Fayda odaklı bir kadın olan Başak, mükemmeliyetçi yapısıyla ciddi ortamlardan hoşlanır. Klasik müzik, opera, jazz festivali gibi sofistike müzik zevklerine sahip olmasını sağlayan entelektüel bir yapısı vardır. Makyajsızmış gibi gösteren makyaj, gösterişsiz tarzını yansıtmada idealdir. Toprak tonlarından oluşan bir makyaj da tam ona göredir. Konser sonrası sohbet etmek de isteyebileceğinden kalıcı ürünler dikkatli yapısına çok uygundur.

Terazi:

Terazi kadını zarafetini tamamlayan sofistike ortamlardan hoşlanır. Sosyal yaşamına çok önem veren bu medeni kadın, arkadaşlarının da fikrine önem verdiği için sabit bir müzik zevki olmayabilir. Duruma göre Blues veya Indie tarzda müzik yapan grupların konserine gitmeyi seçebilir. Estetik yönü gelişmiş olan Terazi kadını bu özelliğini makyajına da yansıtır. Abartısız, klasik bir siyah göz kalemi seçebilir ve sofistike bir bordo ruj onun için idealdir.

Akrep

Son derece tutkulu ve derin bir kişiliği olan bir Akrep kadını, yoğun enstrümental müziklerle ifade etmeyi sever. Rock, metal ve soul dinlemeye yatkındır. Pop da dinlese sakin temposu olan, insanı düşünmeye iten melodiler onu çeker. Küllerinden doğan yapısı onu müzikte kaybolmaya itebilir. Siyah tonlarında dumanlı göz makyajı veya nar çiçeği gibi iddialı, parlak kırmızı bir ruj onu tam olarak yansıtır.

Yay

Farklı kültürlere oldukça meraklı olan Yay kadını, kimsenin adını duymadığı müzik gruplarını bilmeye adaydır! Etnik müzikler çalan barlar, Raggae gibi rahatlatıcı ezgilere sahip müzik türleri onu mutlu eder. Göçebe ruh haline uygun olarak birden çok sanatçıyı ağırlayan müzik festivalleri de tam Yay kadınına göredir. İyimser hallerinin onu makyajında dikkatsiz davranmaya itmemesine özen göstermelidir. Turuncu ve mercan tonlarında bir makyajı tercih edebilir.

Oğlak

Ağır başlılıktan hoşlanan Oğlak burcu, kimi zaman katı bir mantık süzgecine sahip olabilir. Ölçülü ve planlı davranmaktan hoşlanan bu kadın, ona bir şeyler katacak edebi müzikallerden hoşlanmaya yatkındır. Kimi zaman da kısıtlayıcı tarafını bir kenara bırakmak isterse elektronik müzikle çok eğlenebilir. Olgun ruhunu yansıtacak bakır tonlu rujlar ve kahverengi dumanlı bir göz makyajı tercih edebilir.

Kova

İdealist Kova kadını, eşitlikçi bir hayat görüşüne sahiptir. Egosuz ve arkadaş canlısı olan bu insancıl karakter, rasyoneldir ve bir o kadar da sıra dışıdır. Kalabalık planlara dahil olmayı çok sever. Sıra dışı yanlarını deneysel müzikler dinleyebileceği konserlerle pekiştirir! Lacivert dumanlı göz makyajı ve bej rengi bir ruj tam onun tarzına uygundur. Kirpik kıvırıcı kullanmayı da ihmal etmezse yenilikçi tarzını daha rahat sergileyebilir.

Balık

Romantik bir burç olan Balık, slow müzik dinlemeye yatkındır. Blues ve klasik müzik de onu tatmin eden müzik türlerindendir. Arkadaşlarıyla veya sevgilisiyle sohbet ederken bir yandan arkada çalan müzikten hoşlanır. Böyle ortamlara uygun olarak eyeliner ve pembe ruj tercih edebilir. Kahverengi eyeliner yumuşak yanını ön plana çıkarırken, gözlerindeki melankoliye derinlik katabilir. Bebeksi cildine pembe allık çok yakışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.