Burçlara Göre Giyinme Odası Seçimleri

Giyinme odası sahibi olmak, ev dekorasyonunda son yılların en popüler modası. Özellikle yatak odasını dolap ile daraltmak istemeyenlerin seçimi bu trend. Bu da yatak odasında sadece yatak ve iki komodinden oluşan minimal bir oda dekorasyonu yapmaya denk geliyor. Hatta artık çoğu evde yatak odalarında şifonyer ya da makyaj aynası bile yok diyebiliriz. Hayır, hiç de abartmıyoruz. Tamam belki birçok insan hala giyinme odasının sadece hayalini kuruyor olabilir ama böyle bir oda sahibi olanlar artık hiç de az değil. Peki, nereden çıktı bu trend diye merak edenler varsa hemen açıklayalım. Hepsi Carrie Bradshaw yüzünden…

Vakti zamanının en bilinen kadın dizisi Sex and The City dizisinin ana karakteri yazar Carrie’nin yatak odası ile tuvaleti arasındaki dolap kendi evine çıkmaya hazırlanan tüm kadınların hayali oldu. Tabii herkes dolap haline çevrilecek bir hole sahip olmayabilir. O zaman evin bir odasını giyinme odası yapmak için ayırmak gerekmekte. Hala birçok insan bir odayı buna ayırıp ayırmama konusunda bocalasa da rahatlığı düşünülünce göze alınacak bir lüks gibi görünüyor. Peki, senin giyinme odan var mı? Eğer hala bir giyinme odası sahibi değilsen işte sana burcunun özelliklerine göre seçmen gereken giyinme odaları…

Sabırsız Koç Burcuna Sade Oda

Seçimleri konusunda çoğu zaman sabırsız olan Koç burcu kadınının iş giyinmeye gelince büyük bir zaman harcamasına gerek yok. Çünkü onun stili net. Aksesuarları konusunda da kıyafet seçimindeki renklerde de makyaj ya da ayakkabı seçiminde de hep net olur. O nedenle giyinme odası seçerken aşırı büyük ve bol dolaplı bir alan yaratmasına gerek olmaz. Ona bir köşe yeter. Eğer yeni yapılmış bir binada ev tutmayı planlıyorsan genelde en küçük oda neredeyse küçük banyo kadardır. İşte Koç burcunun gayretli kişiliği o küçük alanı mükemmel bir dolaba çevirmeye yeter.

Lüks Görünüme Önem Veren Boğa Burcu

Kalite düşkünü Boğa burcu kadını aynı zamanda maliyet bilinci olan bir karaktere sahiptir. Onun için harcadığı her kuruşun önemi büyük olur. Bu yüzden öyle bir dolap hazırlatır ki görünüm olarak hem zevkli hem de lüks olsun. Eğer oda dar bir alansa ayna illüzyonu ile daha aydınlık ve geniş gösterebilir. Tabii Boğa kadını sadece küçük odaları değil büyük odaları da aynalar ile donatmasını bilir. Her ne kadar giyinme odalarının çoğu açık dolaplardan oluşsa da bu seçenek Boğa burcunun yapısına uygum değildir.

Aksesuar Ağırlıklı Bir Dolap Seçimi ile İkizler Burcu

İkizler burcu stili konusunda genç ve dinamik seçimleri olan bir burçtur. Çoğu zaman trendleri takip eder ve birkaç trendi bir arada kullanır. O yüzden hızlı tüketir birçok kıyafetini. Onun için birkaç trend ürün yeter. Klasik kıyafetleri bu anlattıklarımızın dışında tabii.  Eh, böyle hızlı trendler dolabına girip çıktığı için İkizler burcu giyinme odasında daha çok ayakkabı ve aksesuarlarına uygun olan bir dolap yaptırmalı. Çünkü en kalıcı ve sıkılmadan kullanabileceği ürünler ayakkabıları ve takıları olur. Bu yüzden de giyinme odasında ada konsepti onun için ideal olabilir. Kolye, küpe, gözlük, fular gibi aksesuarları için özel bölmeler yaptırmayı da unutmamalı. Etrafta güzel çiçekler, parfümlerinin altına aşık aynalı bir tepsi de olmazsa olmaz.

Modern mi Olsun Vintage mı? Karar Veremeyen Yengeç Burcu

Stil konusunda her zaman vintage ya da retro ürünlere günlük yaşamında yer veren Yengeç burcu kadınları giyinme odası yaptırırken şimdiki zamanda mı geçmişte mi kalacaklarına bir türlü karar veremedikleri için hem country tarzı dolap ve kulplara hem de açık dolap görünümüne sahip olan bir giyinme odası yaptırmalı. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi dolabının bir kısmı kapalı, bir kısmı aynalı kapıdan bir kısmı da açık dolaptan oluşur. Aile yadigarı her parçasını kapalı dolapta saklayacak olan Yengeç kadını trendlere uyan kıyafetlerini ise açık bölmelerde sergiler. Odanın aydınlatması ise elbette taşlı eski tip avizelerle sağlanacaktır.

Sade Görünümlü Lüks Giyinme Odası ile Aslan Burcu

Aslan burcu kadını lükse düşkünlüğünü bilmeyen yok artık. Görkem ve ihtişam onun nefes alış biçimi. Bu hayat tarzını giyinme odasına da fazlasıyla yansıtacak tabii ki. Fakat bu sefer ince detaylarda lüksü gösterecek. Çünkü ilk bakışta fazlasıyla gösterişli bir odanın etkileyici özelliğinin fazla uzun sürmeyeceğini bilir. Alan burcu kadınının giyinme odasında pembe ışıklar hâkim olur, bu odanın daha canlı ve lüks durmasını sağlar. Zemin olarak boydan boya halı tercih eder. Bunun sebebi de görüntüyü kesen hiçbir detayın olmasını istemediğindendir. Dolaplar kapaklı, kulpları ise altın rengi olur. Odada kocaman bir çiçek ve kürk ise olmazsa olmazdır.

Minimallik Ruhunda Var! İşte Başak Burcu Kadının Giyinme Odası  

Hayatının her anını sade yaşamaya ant içmiş olan Başak kadınları giyinme odası yapmak için çok faza efor harcamazlar. Çünkü onlar için özel eşyaları koyacakları birkaç çekmece, düzenli bir şekilde dizeceği çantaları için pirinç raflar ve uzun bir askılık yeter de artar bile. Düzen aşığı Başak kadınları için açık dolap hiçbir zaman sorun olmaz çünkü onların dolapları asla darmadağın olmaz. Her zaman düzenli, renk uyumuna göre dizilmiş az sayıda eşya ile şık bir oda yaratır Başak kadını. O yüzden küçük bir oda onun için yeterlidir.

Giyinme Odasında Bile Estetik Bakış Açısı Yaratan Terazi Burcu

Girdiği her ortamda şıklığı, zarafeti ve estetik bakış açısı ile dikkat çekmeyi bilen Terazi burcu kadını bu yönünü giyinme odasına da yansıtır. Bir kere bilindik beyaz, kahverengi ya da ceviz bir mobilya seçmek yerine farklı bir renk seçer. Örneğin kimsenin tercih etmeyeceği gümüş rengi onun bakış açısı ile önceden tahmin edilemeyecek bir şekilde şık durur. Terazi kadını, giyinme odası da olsa, sanat aşkıyla duvara bir tablo asmayı ihmal etmez. Denge, Terazi burcu için önemli bir unsur olduğu için odasında sadece kadın kıyafeti gözüne hoş gelmez ve eşi varsa odanın bir kısmını onunla paylaşır yoksa da sevgili için mutlaka bir bölüm ayırır.

Ketumluğu Giyinme Odasında da Süren Akrep Burcu Kadını  

Akrep burcunun en önemli özelliklerinden biri de ketum olmasıdır. O herkes ile her şeyi paylaşmaz. Hatta hayatı ile ilgili hiçbir detayı paylaşmamayı tercih eder. Bu Akrep burcunun hem erkeği hem de kadını için geçerlidir. Bu duruma gizemli olması da eklenince giyinme odasında gösterecek hiç kıyafet kalmadı demektir. O yüzden Akrep burcunun giyinme odasında görünen tek parçaları ayakkabı ve çantaları olur. En büyük ve açık raflar onlara ait olur. Kıyafetlerini dolaplı bölmelerde saklar. Çünkü o ne giyeceğine karar verene kadar asla nasıl görüneceğinin bilinmesini istemez.

Göçebe Giyinme Odası ile Yay Burcu

Yay burcu kadını gezgin ruhu ile göçebe hayatını çok sever. Evinin her alanında onun coşkusunu hissedebilirsin. Salonunda, yatak odasında ve mutfağında bile fazla eşya yoktur. Hep bir anda gidecekmiş gibi özgürlüğüne düşkün yaşar. Bu hayatına öyle bir yansır ki giyinme odası seçimi yapmak bile Yay burcu kadını için saçma bir şeydir. Ona İkea’dan alınan ayaklı bir askılı ile bir de gömme bir alan verirseniz, elindeki malzemeyi harika bir giyinme odasına dönüştürür. Çantalarını ve aksesuarlarını duvara asar. Fazla teferruata gerek yok. Çünkü her an maceraperest ruhuna yenik düşerek evi terk edebilir ve başka bir ülkede yaşamaya yeltenebilir.

Planlı Yapısını Giyinme Odasına Yansıtan Oğlak Burcu

Her an planlı ve disiplinli olmak herkesin harcı değildir. Bunu en iyi başaran kesinlikle Oğlak burcu kadınıdır. Hem dur durak bilmeden çalışan hem de planlarını hiç aksatmayan bir kadından bahsediyoruz. Böyle bir kadının giyinme odası da titizlikle ve planlanarak hazırlanacaktır. Yaptığı her işte ölçülü bir denge tutturmaya özen gösterir. Fakat kapalı kapılar da ona göre değildir. O yüzden Oğlak kadınları giyinme odasını baştan başa dolap yapar ve kapaklarını ise camdan yaptırır. Böylece hem odayı daraltmamış olur hem de bütün kıyafetlerini görür. Renklerin uyumuna dikkat ettiğini de söylememize gerek yok sanıyoruz.

Karmaşık Görünümlü Düzen Kova Burcu Kadının İşi

Özgür ruhlu Kova kadını dolabını bile hapsetmeye kıyamaz ve bütün kıyafetlerini görebileceği şekilde açık dolap ünitesi yaptırır. İlk bakışta tıkış tıkış görünse bile her zaman kendi içinde bir düzeni vardır. Odanın her alanını değerlendirir. Köşeleri dönen dolap yaptırır ve rafları da tavana kadar yaptırarak en ufak bir boşluk bırakmaz. O yüzden büyük bir oda yerine küçük bir alan tercih eder. Huyu kurusun tüm askıların da aynı malzemeden olmasına özen gösterir.

Mavinin Huzurunu Kıyafetlerine Yansıtan Balık Burcu  

Balık burcunun giyinme odası için mavi renkten başka bir renk kullanacağını düşünemiyoruz. Belki en fazla pembe ya da beyaz bir puf tercih edebilir. Romantikliğin temsilcisi Balık burcu giyinme odasını seçerken renk uyumuna mutlaka dikkat eder. Dolap kapaklarından halısına, dolabının kulpundan avizesine kadar pastel renk uyumunu odaya yansıtır. Bu onun daha huzurlu olmasını sağlar. Açıkta bıraktığı kıyafetlerini mutlaka renk uyumuna göre dizer, aksesuarlarını ise en güzellerini ön plana çıkartarak yerleştirir. Görsel sanatlara düşkünlüğünü giyinme odasına ekleyeceği artistik bir eser ve farklı aynalar ile ispatlar.

Görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.