Burçlara Göre Gelin Evi Tüyoları!

Tamam gelinliğini kendin seçtin, damat düğün mekanına da karışmadı, küçük ev aletlerini de göstermeden pembelerden, morlardan doldurdun hadi. Daha bunun kayınvalidesi var. Görümcesi var. Komşu teyzesi var. Ne demişler; horozu çok olan köyde sabah geç olur. Gelin evinin karışanı çok olur ? Tavsiyeler bizden, damadı ikna etmek senden.

Koç

Son teknoloji sinema sistemleri, en yeni oyunlar, dünya trendi oyuncaklar evde sıkıntıdan patlasın, Koç’un balayı tatilleri bitmek bilmesin, olacak iş değil. Hayır madem oturmayacaktınız, olanca masrafı neden ettiniz! Oturmasa da yatmasa da o ev Koç’un evidir. Özgürlüğüne düşkün Koç’lar, küçük detaylarda kaybolmayı sevmez, geniş salonlar, kaliteli ve az eşyalar onlar için idealdir.

Boğa

Yumuşak doku delisi, huzurun zevkli bekçisi Boğa, geniş ve kadife koltuklarda sere serpe uzanmak, çeşit çeşit yemeklerini itinayla yerleştireceği kocaman masif ahşap masasında oturmak ister.  Evinin her bir mikronuna eli değmiş, minik tasarımlar serpişmiş duvarları güvenli alanını kişiselleştirir, çeri domatesi yetiştirdiği kış bahçesi keyfini artırır.

İkizler

Sarılı mavili, çiçekli böcekli yaz sıcaklarının vurduğu bu keyifli salon, çok yönlü ikizlerin arkadaşları için buluşma noktasıdır. İyi ki bir evlendiniz, tebriklerin sonu gelmez artık. İkizler, duygu ve zevklerindeki kontrastı eşyalarına yansıtır. Şehrin kozmopolit yapısıyla paralel detayların yanı sıra, modern çizgiler de olmazsa olmazlardandır.

Yengeç

Madem artık evde anneniz yok, muhakkak anne eli değmiş hissi veren klasik mobilyalar, dantel yastıklar, eski kitaplar, yaşanmış koltuklar evde yerlerini alsın. Yengeç eski görünümlü pastel tonlarla renklendirilmiş, zemini krem tonlarında mobilyalar ister. Ahşap yer döşemesi ise evine samimiyet katar. Kendi ailesini kurmak için yaptığı harika evliliğin ardından, beşiğin yeri çoktan hazırlanmış, aile fotoğrafları duvarda yerini almıştır.

Aslan

Dikkat çekmek ve ilgi görmek için yaşayan Aslan evlendiysek ölmedik ya der altının, yaldızın gözünü çıkarır, evinin dış kapısından başlar ışık saçmaya. Şüphesiz altın varaklı dev aksesuarlarla döşenmiş, geniş ormanları sığdıracağı büyük salonu, güneşi en çok alan yönde konumlanır. En lüks kim yarışmasının çekişmeli geçtiği dev tablolar, gösteriş abidesi koltukların üstlerinde yerlerini alır. E malum, Aslan yattığı yerden belli olur.

Başak

Her gün bayram temizliği yapan Başak, evinin mikropsuzluğundan emin olmak istercesine, toz tanesinin görüneceği aydınlık bir evde, hijyen içinde yaşamak ister. Görev bilinciyle, ciddiyetle hizmet eden Başak, misafirlerini ağırlayabileceği bir alan yaratmaktan hoşlanır. Doğanın verdiği katıksız oksijen için küçücük bir bahçe dahi onu mutlu etmeye yeter.

Terazi

Her çağın mobilyaları, eskimeyen bakırlar, farklı köşelerde değişen konseptler, en önemlisi dış dünyaya açılan kocaman camlar Teraziler için ideal yaşam alanlarıdır. Renk geçişleri konusunda doğuştan yetenekli Terazi’ler, simetriye de özellikle dikkat ederler. Mobilyaların birbiri içine geçmiş uyumları ve her zaman modaya uygunluğu dikkat çekicidir.

Akrep

İddialı bir ruha ev sahipliği yapan Akrep’ler tutkularını ev dekorasyonlarına işlerler. Koyu renk kadife perdelerle karartılmış salonları, loş ışıklarla renklenir. Sıra dışı heykeller, gizemli sanat eserleri, deri koltuklar, gizli bölmeler, esrarengiz geçişler Akreplerin vazgeçilmezleridir. Su grubu Akrep, tarihi dokusu olan göl kenarlarında yaşamaya eğilimlidir.

Yay

Farklı kültür meraklısı, dünya gezgini Yay, biraz daha düzenli olmayı başarabilse evine müze denir. Dünyanın farklı coğrafyalarından topladığı objelerle evini çıfıtçı çarşısına çevirir. Puantiyeli koltuğunda uzanmış yeni seyahat planları yaparken, sütünün yarısını kedisiyle paylaşır, bu arada evin her yerinden haritalar sallanır. Doğayı seven Yay bıraksalar uyku tulumunda yaşar da madem evlendi artık yatağında yatar.

Oğlak

Kalkıp kim ofise gidecek şimdi demiş de evi ofise çevirmiş sanmayınız, burası prestij denince akan sular duran, statüsü göbek adı olan Oğlak’ın öz be öz yaşam alanı. Asma katlar, taş duvarlar, tahta ayaklı rahatsız sandalyeler, soğuk renklerle insanın içini ısıtmayan, geometri laboratuvarı. Değil, yer yer antikalara rastlanan şık bir yaşam alanı.

Kova

Zaman makinesi icat olsa hevesli gibi en öne oturacak Kova’lar evlerinde teknolojiyi ve metalik detayları muhakkak görmek ister. Ben farklıyım! Bu çağın insanı olmadığım gibi, gelmiş geçmiş hiçbir çağın insanı olamam demeleriyle meşhur Kova’lar, kimsede olmayan tasarım mobilyaları almak, henüz dizayn edilmemiş koltuklarda oturmak, anlamsız objelerle iç içe yaşamak isterler. Zamanı geldiğinde uzay araçlarına atlayıp hızla uzaklaşmalarına olanak sağlayan dev pencereler içinde güvende olurlar.

Balık

Evli bir Balık, hayal dünyasını sınırsızca evine döşeyebileceği bir eşe sahipse, sözlerimize kendisini tebrik ederek başlamak isteriz. Kutlarız fantastik bir eviniz oldu. Kum rengi yumuşak koltuğunda otururken, içine güneş damlatmak için cam tavan yaptırmak bir seçenek. Sizi bambaşka diyarlara götüren, hayallere daldıran, duvar kağıtlarına bakarken, her yere sıraladığınız mumlar uyanık rüyalarınıza eşlik edebilir. Su altı gizemlerini salonunuza taşıyacak dev bir akvaryum, keyfinize keyif katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.